معرفی کیف پول های ریپل برای مبتدیان

آیا نگران این هستید که سکه های ریپل خود را در کجا نگه دارید؟ راهنمای زیر به شما کمک می کند تا کار درست را انجام دهید.

شناخته شده است که کیف پول بیت کوین کاملا رایگان است. با این وجود کیف پول های ریپل برای رزرو آدرس کیف پول خود به کاربران آن ها نیاز دارند که 20 ریپل داشته باشند. به همین دلیل بسیار مهم است که اولین بار کیف پول مناسب را انتخاب کنید تا 20 ریپل را برای چندین آدرس خرج نکنید.

undefined

در حال حاضر انواع مختلفی از کیف پول ریپل در بازار موجود است. علاوه بر این، بسیاری از صرافی ها خرید و ذخیره ریپل را در صرافی های خود ارائه می دهند. با این وجود نگه داشتن ریپل در صرافی تصمیم خوبی نخواهد بود، زیرا در آن صورت سکه های شما دارایی صرافی خواهند بود.

undefined

بیایید هر یک از انواع کیف پول و نقاط قوت و ضعف آنها را بررسی کنیم.

نرم افزار کیف پول ریپل

در حال حاضر متداول ترین روش برای ذخیره ارزهای دیحیتال شما استفاده از کیف پول نرم افزاری است. اینها به اشکال مختلفی در می آیند. کیف پول های آنلاین وجود دارند که از هر مکانی که هستید می توانید به آنها دسترسی داشته باشید، اما آنها امن ترین گزینه نیستند زیرا کلیدهای خصوصی شما را بصورت آنلاین ذخیره می کنند و می توانند مورد حمله سایبری قرار بگیرند.

همچنین برنامه هایی برای دستگاه های تلفن همراه شما، کامپیوترهایی که روی سیستم عامل های مختلف کار می کنند، برنامه های افزودنی مرورگر و غیره وجود دارد. برای ایمنی وجوه شما توصیه می کنیم از کیف پول های نرم افزاری استفاده کنید که فقط کلیدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین در دستگاه خاصی که در حال حاضر از آن استفاده می کنید ذخیره می کنند.

undefined

کیف پول موبایل، همانطور که از نامش پیداست برنامه هایی است که می تواند در موبایل شما استفاده شود. مثل همیشه چنین برنامه های متنوعی وجود دارد اما ما توصیه می کنیم فقط از برنامه هایی استفاده کنید که کلیدهای خصوصی شما را منحصراً روی دستگاهی که برنامه روی آن نصب شده ذخیره می کنند و نه در برخی از سرورها بصورت آنلاین. این همچنین بدان معنی است که شما بهتر است از استفاده از برنامه های کیف پول همراه در ارتباط با معاملات خودداری کنید.

کیف پول های دسک تاپ/ وب

undefined

کیف پول های دسک تاپ برنامه هایی هستند که می توانید از طریق کامپیوتر دانلود کنید. برخی از شرکت ها نسخه موبایل و دسک تاپ کیف پول خود را با گزینه ای برای همگام سازی این دو ارائه می دهند.

کیف پول های وب که اغلب به آنها کیف پول های آنلاین نیز گفته می شود، در اصل وب سایت هستند که این شامل خدمات کیف پول ارائه شده توسط صرافی ها است -و شاید آنها کمترین روش ذخیره سازی ارزهای دیجیتال باشند. اگر تصمیم دارید از چنین کیف پولی استفاده کنید به خاطر داشته باشید که در بیشتر موارد کلید خصوصی شما در سرور شرکت ذخیره می شود. این بدان معنی است که شما واقعاً کیف پول خود را و به طور گسترده ای ریپل خود را کنترل نمی کنید.

کیف پول سخت افزاری ریپل

undefined

کیف پول های سخت افزاری دستگاه های USB ضد دستکاری فشرده ای هستند که مخصوصاً ساخته شده اند تا بتوانید وجوه ارز دیجیتال خود را بصورت آفلاین ذخیره کنید. آنها قادر به تولید کلیدهای خصوصی و امضاهای دیجیتالی به صورت آفلاین و درون خود دستگاه هستند که باعث می شود از هک شدن در امان بمانند.

علاوه بر این، برخی از نسخه ها دارای کارت های شبکه ایمنی هستند و اکثر نسخه های مدرن دارای یک صفحه نمایش برای بررسی مجدد و ثبت نام برای معاملات هستند. همچنین یک لایه امنیتی به شکل یک عبارت بازیابی وجود دارد که می توانید از آن برای بازپرداخت وجوه خود استفاده کنید حتی اگر کیف پول آسیب ببیند، گم شود یا به سرقت برود.

کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی در حالی که پیشرفت فنی قابل توجهی نسبت به کیف پول سخت افزاری ندارد اما از نظر ذخیره ایمن وجوه با آنها هم تراز است. اساساً، کیف پول های کاغذی قطعه ای از کاغذ هستند که کلیدهای عمومی و خصوصی کیف پول روی آنها چاپ شده است. کلیدها معمولاً به صورت آفلاین تولید می شوند بنابراین اینترنت و هکرهایی که در آنجا هستند حتی از وجود آن اطلاع نخواهند داشت.

با این حال آنها یک نقطه ضعف عمده دارند این که آنها یک قطعه کاغذ هستند که می توانند به راحتی جای خود را از دست بدهند، در اثر آتش سوزی یا آب آسیب ببینند و غیره. اما مراحلی وجود دارد که می توانید برای ایمن نگه داشتن آن انجام دهید مانند سفارش کیف پول با مهر و موم ضد دستکاری، لمینیت آن، دفن آن در باغچه یا قرار دادن آن در صندوق امانات.

نحوه راه اندازی کیف پول کاغذی

undefined

یکی از مطمئن ترین راه های ذخیره ارزهای دیجیتال شما از جمله ریپل تنظیم کیف پول کاغذی می باشد زیرا به اینترنت متصل نیست.

ساده ترین راه برای ایجاد کیف پول کاغذی ریپل استفاده از Minimalist Ripple Client است. اول از همه شما باید هویت خود را تأیید کنید. برای این منظور، یک کلید مخفی را تحت عنوان هویت را در اینجا https://jatchili.github.io/minimalist-ripple-client/ وارد کنید.

همچنین امکان ایجاد هویت "Generate Identity" با هدف برنامه برای تولید کلید عمومی و خصوصی وجود دارد. کلید عمومی به طور معمول با "r" شروع می شود، در حالی که کلید خصوصی کلید دوم در زیر کلید عمومی است.

لطفا توجه داشته باشید که کاربران باید کلیدهای تولید شده یا انتخاب شده را روی یک کاغذ بنویسند. فقط از این طریق آنها می توانند به وجوه خود دسترسی پیدا کنند. تا زمانی که 20 ریپل را به آدرس کیف پول خود ارسال نکنید، کیف پول آفلاین خواهد بود.

در آخر فراموش نکنید که فقط از طریق صرافی معتبر وجه ارسال می کنید.

ریپلریپل
ریپل$۰.۳۲۲۸۲۲۱۰,۲۶۲ تومان