Cardano (کاردانو) چیست؟

کاردانو یک ارز دیجیتال است که با استفاده از تحقیقات بررسی شده شبکه ای را توسعه می دهد که از مشکلات ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم جلوگیری می کند. این شبکه به سه قسمت تقسیم شده است: بنیادی که شبکه را توسعه می دهد، IOHK که با دانشگاه ها در زمینه تحقیق کار می کند و Emurgo که برنامه های تجاری در کاردانو را ایجاد می کند.

ارزهای دیجیتال با چالش های زیادی روبرو هستند از جمله: مقیاس، مصرف انرژی و امکان تعامل با پول عادی که این ها فقط چند مورد از آن ها هستند. اینجاست که کاردانو وارد می شود. این ارز دیجیتال مکنده مشکلات است و جامعه آن در تلاش هستند تا این مشکلات را حل کرده و آنها را در شبکه خود به کار گیرند تا به نفع دیگران باشد!

شما در مورد اتریوم شنیده اید درست است؟ این هم شبیه آن است که می خواهد پلتفرمی باشد که در آن افراد بتوانند قراردادهای هوشمند ایجاد کنند. با این حال سازندگان کاردانو معتقد بودند که اتریوم با طراحی آن کمی محدود شده است.

آنها فکر کردند که اتریوم در واقع برای استفاده بسیاری از افراد طراحی نشده و از آنجا که اتریوم تجزیه یا انشعاباتی را تجربه کرده که شبکه را مختل می کند بنابراین آنها فکر کردند که می توانند با ایجاد کاردانو آن را بهبود بخشند.

چه کسی کاردانو را اختراع کرد؟

مسئولیت پذیرترین شخص Charles Hoskinson می باشد که در واقع یکی از بنیانگذاران اتریوم بود.

یک تاریخچه مختصر

کاردانو در سال 2015 به عنوان یک پروژه تحقیقاتی برای کشف چگونگی بهبود ارزهای دیجیتال آغاز به کار کرد.

دو سال بعد در تاریخ 29 سپتامبر 2017 کاردانو برای اولین بار در معرض دید عموم قرار گرفت. مرحله اول به "Bryon" معروف شد.

در 2018 وارد مرحله Shelley شد جایی که شبکه ویژگی های جدیدی را ارائه می دهد تا بتواند در انجام معاملات بزرگتر بهتر عمل کند.

چه چیز خاصی در مورد کاردانو وجود دارد؟

تیم پشتیبان کاردانو از دنیای علمی مورد ارزیابی الهام گرفته و به ارز دیجیتال آورده اند.

معنی آن چیست؟ همه تغییرات و ویژگی های جدیدی که معرفی شده اند باید قبل از استفاده توسط دانشگاهیان توسعه، بررسی و توافق شوند. اما در اینجا متوقف نمی شود!

در شبکه اتریوم برای تأیید معاملات آنها از اثبات کار استفاده می کنند که برق زیادی مصرف کرده و فقط می تواند بسیاری از معاملات را به طور همزمان پردازش کند. در همین حال در کاردانو آنها از اثبات سهام استفاده می کنند که انرژی بسیار کمتری مصرف می کند و شبکه انتخاب می کند که چه کسی بلاک بعدی را از طریق سیستمی به نام Ouroboros ایجاد کند.

این تیم در حال کار بر روی نسخه ای از کاردانو هستند که در آن همه نیازی به ذخیره یک نسخه کامل از بلاکچین ندارند و به افراد بیشتری امکان می دهد از شبکه استفاده کنند در حالی که به طور همزمان می توانند تراکنش های بیشتری را مدیریت کنند.

آنها همچنین در حال کار بر روی راهی برای ایجاد "اینترنت بلاکچین" هستند جایی که همه ارزهای دیجیتال می توانند بدون نیاز به معاملات با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

کاردانو چگونه تولید می شود؟

ارز کاردانو ADA مانند بیت کوین استخراج نمی شود. به جای ماینرها اعتبار سنجی هایی وجود دارد که بسته به میزان ارز ADA فعلی توسط شبکه انتخاب می شوند.

اگر آنها برای تأیید معاملات موجود در بلاک انتخاب شده باشند شرط می گذارند که تا چه اندازه اطمینان دارند که می توانند همه معاملات را تأیید کنند. اگر بلاکچین بلاک اعتبارسنج ها را تأیید کند آنها به طور موثر برنده می شوند و در ADA پاداش می گیرند.

چگونه می توان کاردانو را به دست آورد؟

بیشتر افرادی که به دنبال گرفتن ADA هستند می توانند آنها را در صرافی ها تحویل بگیرند.

با کاردانو چه کاری می توان انجام داد؟

اگرچه شما می توانید ADA را مانند سایر ارزهای دیجیتال خریداری و معامله کنید اما این ارز همانند ارز مشابه یعنی بیت کوین که برای خرید کالاها و خدمات می تواند مورد استفاده قرار گیرد مورد توجه قرار نمی گیرد.

آینده

توسعه دهندگان کاردانو امیدوارند تا پایان سال 2019 برخی از مشکلات عمده پیش روی ارزهای دیجیتال را به طور گسترده تری حل کنند. اگر کاردانو بتواند ثابت کند که رویکرد دقیق آن به ارزهای دیجیتال می تواند تجارت بزرگی را وارد دنیای بلاکچین کند آنها در خط مقدم انقلاب رمزنگاری در سالهای آینده خواهند بود.

اتریوماتریوم
اتریوم$۱,۱۳۶.۱۳۶,۰۹۱,۶۴۴ تومان
کاردانوکاردانو
کاردانو$۰.۴۵۸۸۷۵۱۴,۵۷۸ تومان
:decrypt.co