معرفی کیف پول BlueWallet و ویژگی های آن

BlueWallet یک کیف پول غیرحضانت و فقط برای بیت کوین است که از شبکه لایتنینگ پشتیبانی می کند. این مجموعه بسیار کاملی از ویژگی‌ های قابلیت استفاده را ارائه می‌ دهد و اکثر آخرین ویژگی‌ های بیت‌ کوین موجود را پیاده‌ سازی می‌ کند. همچنین هدف آن این است که برای کاربران مبتدی با یک رابط کاربری ساده در دسترس باشد.

BlueWallet هم برای مبتدیان و هم برای کاربران حرفه ای عالی است و برای iOS و Android در دسترس می باشد و همه چیزهایی که از یک کیف پول نرم افزاری نیاز دارید را دارد.

کیف پول های نرم افزاری به چند دلیل مفید هستند اول برای ذخیره مقادیر کمی بیت کوین و دوم اینکه به عنوان یک کیف پول نرم افزاری همراه با کیف پول سخت افزاری هولدینگ طولانی مدت خود عمل کنید.

اگر بیت کوین را درازمدت نگهداری می کنید بیشتر سرمایه شما باید در یک کیف پول سخت افزاری باشد و همچنین هرگز نباید مقدار زیادی بیت کوین را در کیف پول نرم افزاری نگه دارید.

BlueWallet با چندین کیف پول سخت افزاری از جمله Coldcard سازگار است بنابراین می توانید این دو را برای انجام تراکنش به یکدیگر لینک کنید.

این بدان معنی است که شما بهترین های هر دو دنیا را دریافت می کنید یعنی یک کیف پول سخت افزاری ایمن و یک کیف پول نرم افزاری با استفاده آسان.

چه چیزی BlueWallet را اینقدر خوب می نماید؟ این شرکت جنبه های فنی و فلسفی بیت کوین را درک کرده و یک کیف پول نرم افزاری برای پاسخگویی به آنها ساخته است.

به طور خلاصه BlueWallet به کاربران این امکان را می‌ دهد تا مستقل باشند که تمام ویژگی بیت کوین همین است.

BlueWallet دارای ویژگی های بسیاری می باشد

طراحی کیف پول به صورت مینیمالیستی است و در اولین نگاه هنگام باز نمودن آن ممکن است فکر کنید که فاقد ویژگی هایی است که ادعا می کند.

تجربه کاربر مورد توجه قرار گرفته است و در حالی که کم به نظر می رسد به طرز ماهرانه ای با ویژگی هایی برای محافظت از بیت کوین شما بسته بندی شده است.

در زیر ویژگی‌های کلیدی BlueWallet و اینکه چرا آن را به کسانی که تازه وارد بیت کوین می‌ شوند و کهنه‌ کارهای باتجربه توصیه می کنند آمده است.

BlueWallet یک نرم افزار متن باز است

مانند کلد کارد BlueWallet نرم‌ افزار خود را منبع باز می‌ سازد تا اشخاص ثالث بتوانند کد را بازجویی کنند تا از ایمن بودن آن در برابر درهای پشتی و اشکالات اطمینان حاصل نمایند.

همه کیف پول ها یعنی سخت افزار و یا نرم افزار منبع باز نیستند به این معنی که شما کورکورانه به شرکتی اعتماد دارید که هیچ باگ و یا بدتر از آن وجود ندارد.

با BlueWallet هر کسی می‌ تواند کد را بازیابی کند تا مطمئن شود که آنچه را که می‌ گوید انجام می‌ دهد.

استفاده در دسکتاپ و موبایل

BlueWallet هم روی دسکتاپ (فقط مک) و هم روی موبایل (iOS و Android) ارائه می‌ شود که انعطاف‌ پذیری را در دستگاه دلخواه شما فراهم می‌ کند.

undefined

BlueWallet فقط برای بیت کوین است

مانند کلد کارد BlueWallet یک شرکت مختص بیت کوین است به این معنی که آنها به توسعه حریم خصوصی و امنیت بیت کوین اختصاص دارند.

این بدان معناست که آنها حواس پرتی تلاش برای ادغام آلت کوین های جدید در کیف پول را ندارند. در عوض زمان آنها بر نوآوری و بهبود تجربه بیت کوین متمرکز است.

می توانید چندین کیف پول در BlueWallet ایجاد کنید

BlueWallet به شما این امکان را می دهد که به تعداد دلخواه کیف پول درون برنامه ایجاد کنید.

اگر می خواهید دارایی های بیت کوین خود را در پات های مختلف جدا کنید این کار مفید است. به عنوان مثال داشتن یک کیف پول صرف به همراه کیف پول ذخیره.

همچنین می‌ توانید انواع کیف پول‌ های مختلفی مانند لایتنینگ و مولتی سیگ ایجاد کنید.

لایتینگ ترکیبی

شبکه لایتنینگ یک پروتکل پرداخت لایه دو است که در بالای بلاکچین بیت کوین قرار دارد. پرداخت های همتا به همتا را بسیار سریع تر از شبکه لایه یک بیت کوین انجام می دهد.

می توانید با استفاده از نود BlueWallet یک کیف پول لایتنینگ ایجاد کنید و یا اگر پیشرفته تر هستید می توانید آن را به نود خود لینک کنید.

undefined

پشتیبانی از Multisig و یا چند امضا

Multisig به نیاز به چندین کلید برای مجوز تراکنش بیت کوین اشاره دارد به جای امضای واحد از یک کلید.

این یک لایه امنیتی بیشتری را هنگام انجام تراکنش های بیت کوین اضافه می کند.

BlueWallet به شما این امکان را می دهد که چیزی را که Multisig Vault می نامد ایجاد کنید. این یک کیف پول مولتی سیگ بومی بسیار امن با عبارت سید و تراکنش های نیمه امضا شده PBST است.

کنترل کارمزد و تراکنش

کارمزد تراکنش بیت کوین بسته به شلوغی شبکه در نوسان است. با در نظر گرفتن این موضوع BlueWallet وسیله ای برای کنترل میزان پرداخت شما فراهم می کند.

قبل از انجام تراکنش یک تخمین کارمزد و گزینه کاهش و یا افزایش کارمزد به شما داده می شود یعنی هرچه کارمزد بالاتر باشد تراکنش سریع تر است بسته به ترجیح شما.

همچنین اگر متوجه شدید اشتباهی مرتکب شده اید و یا مورد کلاهبرداری قرار گرفته اید می توانید تراکنش را لغو کنید.

انکار قابل قبول

مانند Coldcard می توانید یک کیف پول جعلی در BlueWallet ایجاد کنید. Coldcard آن را PIN اجباری می نامد در حالی که BlueWallet آن را انکار پذیری قابل قبول می نامد.

اگر از نظر فیزیکی مجبور شدید آن را باز کنید می توانید به جای آن جعلی را باز کنید.

این برنامه به شما امکان می دهد رمز عبور دیگری را به رمز واقعی خود وارد کنید که یک کیف پول جعلی جایگزین را باز می کند در حالی که دارایی های واقعی شما در جای دیگری نگهداری می شود.

امیدواریم هرگز نیازی به استفاده از این ویژگی نداشته باشید اما دانستن اینکه شما آن را دارید مفید است و نشان می‌دهد که BlueWallet تمام سناریوهای بالقوه را در نظر می‌گیرد.