معرفی انواع کیف پول های اتریوم

قبل از اینکه بتوانید معامله اتر را انجام دهید به مکانی برای ذخیره آن احتیاج دارید. در دنیای ارزهای دیجیتال آن مکان را کیف پول می نامند. اساساً این یک نرم افزار است که به شما امکان می دهد وجوه خود را ذخیره کنید، به راحتی معاملات را انجام دهید و وضعیت خود را هر زمان که لازم بود بررسی کنید.

لازم به ذکر است که کیف پول های اتریوم چیزی مانند کیف پول های معمولی فیزیکی کار نمی کنند. اتر در واقع در کیف پول شما یا هرجای دیگری برای این موضوع ذخیره نشده است. اتر درست مثل هر ارز دیجیتال دیگر به هیچ شکل ملموسی وجود ندارد. تمام آنچه وجود دارد سوابق موجود در بلاکچین است و کیف پول شما فقط برای فعال کردن تراکنش ها با بلاکچین ارتباط برقرار می کند.

کیف پول ها آدرس عمومی دارند که به وسیله رشته هایی از حروف و اعداد حساس به حروف کوچک به طور تصادفی ایجاد می شود. اگر کسی بخواهد برای شما اتر ارسال کند، آن را به این آدرس ارسال می کند که به آن "کلید عمومی" نیز می گویند. در واقع مالکیت سکه ها را منتقل می کند.

آنچه در کیف پول شما ذخیره می شود"کلید خصوصی" شما است. رمز عبوری است که برای ثبت نام در معاملات و باز کردن قفل سکه های مشترک به آن نیاز دارید. ناگفته نماند که اگر می خواهید از سرقت اتر خود جلوگیری کنید، کلید خصوصی شما باید مخفی نگه داشته شود.

undefined

کلیدهای عمومی و خصوصی زوج هستند. به این معنی که برای انجام هرگونه معامله، دو رشته اعداد و حروف باید با هم مطابقت داشته باشند.

نحوه انتخاب کیف پول

کیف پول اتریوم شخصی شما یا شخص ثالث

ساده ترین راه ذخیره اتر انجام این کار در کیف پول شخص ثالث می باشد. به عنوان مثال کیف پول ارائه شده توسط صرافی است. مطمئناً از این طریق به راحتی به وجوه خود دسترسی پیدا می کنید و نگه داشتن توکن های خود در صرافی احتمالاً روند معاملات را تسریع می کند. اما اگر این روش را انتخاب کنید در اصل کنترل کامل وجوه خود را به صرافی می دهید. زیرا صرافی شخص ثالثی است که کلیدهای خصوصی شما را ذخیره می کند.

پلتفرم اتریوم به شما این امکان را می دهد تا کیف پول شخصی برای خود بسازید و می توانید گزینه های مختلفی را انتخاب کنید. به این ترتیب شما و فقط شما می توانید روی کلید خصوصی خود کنترل داشته باشید و به طور گسترده به وجوه خود دسترسی داشته باشید.

گره کامل است یا نه

اجرای یک گره کامل امکان دسترسی مستقیم به بلاکچین اتریوم را برای شما فراهم می کند. اگر یکی ندارید، برای دریافت تمام اطلاعات لازم و تأیید معاملات خود باید به گره دیگری متصل شوید.

برای استفاده از کیف پول کامل گره، لازم است که کل بلاکچین اتریوم را دانلود کنید. اساساً این کار کامپیوتر شما را به یک گره تبدیل می کند. چیزی که با به روزرسانی بلاکچین از طریق دستیابی به توافق در مورد قانونی بودن معاملات با دیگر گره ها، از کل شبکه پشتیبانی می کند. این امر تنها در صورت استفاده از کیف پول دسکتاپ امکان پذیر است. زیرا اندازه بلاکچین گیگابایت زیادی است و به طور مداوم در حال رشد می باشد.

undefined

کیف پول گرم یا سرد

کیف پول اتریوم دو دسته عمده دارد: گرم و سرد. کیف پول گرم کلیدهای شما را بصورت آنلاین ذخیره می کند تا در صورت دسترسی به اینترنت، تقریباً از هرجای دنیا به راحتی در دسترس آنها باشد. اما قطعاً بهترین گزینه نیستند زیرا می توانند هک شوند و وجوه شما به سرقت برود. از طرف دیگر کیف پول های سرد کلیدهای شما را بصورت آفلاین ذخیره می کنند و فقط در صورت تمایل شما به اینترنت وصل می شوند. بدیهی است که این باعث امنیت بیشتر آنها شده و در معرض حملات هکرها نیستند.

undefined

چگونه خودتان کیف پول شخصیتان را ایجاد کنید؟

ایجاد کیف پول شخصی نسبتاً آسان است خصوصاً از آنجا که سیستم عامل اتریوم یک سرویس کیف پول رسمی به نام MyEtherWallet را ارائه می دهد.

پس از باز کردن وب سایت چندین مسئله ایمنی را به شما یادآوری می کند. آن ها را دقیق مطالعه کنید زیرا این موارد برای درک بهتر شما از چگونگی کل کارهایی که برای محافظت از وجوه خود باید و نباید انجام دهید بسیار مفید هستند.

به محض اتمام مطالعه، گزینه ای برای ایجاد رمز عبور و راه اندازی کیف پول جدید مشاهده خواهید کرد. پس از ایجاد یک رمز عبور که به اندازه کافی قوی باشد، امکان دانلود فایل ذخیره کلید را خواهید داشت. در دنیای تجارت ارزهای دیجیتال هرگز نمی توانید کاملا" ایمن باشید. بنابراین توصیه می شود این کار را انجام دهید و آن را در مکانی امن ذخیره کنید.

مرحله بعدی بسیار مهم است: کلید خصوصی خود را ذخیره کنید. از آن بک آپ بگیرید، آن را به خاطر بسپارید، آن را روی یک کاغذ بنویسید و در صندوق امانات قرار دهید. هر کاری که باید انجام دهید تا مطمئن شوید که آن را از دست نخواهید داد و هیچ کس نمی تواند دست روی آن بگذارد.

سپس می توانید کلید خصوصی خود را کپی و جایگذاری کنید یا فایل keystore خود را آپلود کنید تا قفل کیف پول شما باز شود. چندین گزینه دیگر برای باز کردن قفل آن وجود دارد اما این گزینه ها برای کاربران اولیه مناسب ترین گزینه هستند.

undefined

کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی اتریوم شاید ایمن ترین گزینه موجود برای ذخیره اتر شما باشد. اساساً این فقط یک تکه کاغذ است که روی آن کدی نوشته شده است. بزرگترین مزیت این است که نه به اینترنت متصل است و نه لازم است در کامپیوتر شما ذخیره شود. آن قطعه کاغذ می تواند همیشه با شما باشد. می تواند در صندوق امانات شما باشد یا حتی در جایی در حیاط خانه شما دفن شود. وجوه شما را در برابر حملات هکرها و همچنین انواع سرقت ها مصون می کند (بستگی به میزان پنهان کاری شما دارد).

undefined

برای تنظیم کیف پول کاغذی، یک کیف پول جدید در MyEtherWallet ایجاد کنید. فایل keystore را دانلود کنید و دکمه "print" را که برای شما در نظر گرفته شده فشار دهید. یک کاغذ که از پرینتر شما خارج می شود، دارای کلیدهای عمومی و خصوصی و همچنین کد QR برای اسکن آنها خواهد بود.

روش دیگر که برای امنیت بیشتر است: می توانید از ژنراتورهای دیگر موجود در اینترنت استفاده کنید و قبل از ایجاد آدرس کیف پول جدید، ارتباط خود را با اینترنت قطع کنید. این یک اقدام احتیاطی ایمنی برای زمانی است که وب سایت اطلاعات کیف پول را به یک هکر منتقل می کند.

کیف پول موبایل

کیف پول های موبایل معمولاً به عنوان مشتریان "سبک" شناخته می شوند. زیرا برای کار با آنها نیازی به دانلود کل بلاکچین نیست. در عوض آنها به ماینرها یا گره ها اعتماد می کنند تا اطلاعات دقیق در مورد وضعیت فعلی شبکه را برای آنها ارسال کنند. این کیف پول ها برای استفاده در حین حرکت عالی هستند. در واقع شما را قادر می سازند در هر زمان، به شرط اتصال موبایل، به اتر خود دسترسی داشته باشید. با این حال از آنجا که این مشتریان "سبک" هستند هک آنها آسان تر است.

undefined

Coinomi یکی دیگر از گزینه های خوب بررسی شده است. کلیدهای شما را بر روی دستگاه خود نگه می دارد و به شما امکان می دهد 18 سکه مختلف و 214 توکن را ذخیره کنید. علاوه بر این، امکان تبدیل فوری ارزهای دیجیتال را فراهم می کند.

کیف پول لومی یک کیف پول برنامه موبایل با رشد سریع است که بر روی بی هویتی بالا، پشتیبانی از چند ارز و طراحی نرم شرط می بندد. ناشناس بودن از طریق رمزگذاری شخصی ارائه می شود. به این معنی که تمام اطلاعات خصوصی فقط در دستگاه شما ذخیره می شود. این برنامه از بیت کوین، اتریوم، ایاس و بیش از 1000 توکن ERC-20 پشتیبانی می کند. همچنین خرید و مبادله ارز دیجیتال مستقیم در کیف پول امکان پذیر است. این کیف پول در اندروید و iOS موجود است.

Atomic یک کیف پول محبوب اتریوم بدون نگهداری پول است که بیش از 500 سکه و توکن دیگر را در یک رابط صاف پشتیبانی می کند. کیف پول اتمی برای اندروید و iOS در دسترس است. شما می توانید اتریوم را در رابط کاربر پسند محافظت شده توسط دانه mnemonic امن، مدیریت، مبادله و خریداری کنید. کلیدهای خصوصی در دستگاه شما رمزگذاری شده اند و فقط شما به آن دسترسی دارید.

کیف پول های دسکتاپ

کیف پول های دسک تاپ روی کامپیوتر و یا لپ تاپ شما اجرا می شوند. شما می توانید یک کلاینت کامل با کل بلاکچین اتریوم را دانلود کنید یا از یک کلاینت سبک استفاده کنید. اگرچه گزینه دوم آسان تر است، گزینه اول امنیت بیشتری را فراهم می کند. زیرا برای ارسال اطلاعات دقیق به ماینرها یا گره ها نیازی ندارد و آنها خود معاملات را تأیید می کنند.

undefined

نصب و استفاده از کیف پول های دسک تاپ آسان و راحت است. زیرا فقط در کامپیوتری که در آن دانلود شده است قابل استفاده است. با این حال آنها به اینترنت متصل هستند. بنابراین شما باید مطمئن شوید که کامپیوتر شما هک نشده و توسط بدافزار آلوده نشده است. علاوه بر این اگر کامپیوتر شما به سرقت برود خطر زیادی برای از دست دادن سرمایه خود دارید.

کیف پول وب

کیف پول وب یا کیف پول آنلاین، از فضای ذخیره سازی ابری استفاده می کنند و از هرجای دیگر قابل دسترسی هستند. همچنین آنها به طور کلی بسیار سریع تر از انواع دیگر کیف پول هستند. اما چون کلیدهای شما بصورت آنلاین و غالباً روی سرور شخص ثالث ذخیره می شوند، این امر آنها را نسبت به حملات سایبری، بدافزارهای مخرب، کلاهبرداری فیشینگ و هکرها حساس می کند. علاوه بر این کیف پول شما ضروری نیست. زیرا توسط یک شرکت ارائه می شود و امنیت وجوه شما کاملا از دست شما خارج است.

undefined

MyEtherWallet اساساً یک کیف پول وب است اما نسبت به سایر موارد ایمن است. زیرا کاملاً غیرمتمرکز است و کلیدهای شما را در دستگاه شما ذخیره می کند.

Lumi Wallet Web مثالی خوب از رابط وب گسترده برای کیف پول موبایل است. این همان عملکرد را دارد. یعنی می توانید همه ارزهای دیجیتال موجود در برنامه را انتقال، مبادله و خریداری کنید. و به اندازه کیف پول موبایل ایمن است زیرا تمام کلیدهای خصوصی در سمت کاربر باقی می مانند.

اکثر کیف پول های وب اتریوم با صرافی ها مرتبط هستند و تهیه می شوند.

کیف پول سخت افزار

کیف پول های سخت افزاری ذخیره سازی نهایی ارز رمزنگاری شده هستند. آنها شباهت زیادی به دیسک های سخت معمولی و قابل حمل دارند ، اما به طور خاص برای استفاده در ارزهای رمزپایه طراحی شده اند. آنها می توانند برای انجام معامله به رایانه مورد نظر شما متصل شوند و کلیدها را به صورت آفلاین و در حال حرکت تولید می کنند.

undefined

از آنجا که کیف پول های سخت افزاری به اینترنت متصل نیستند، بودجه شما را از هرگونه حمله سایبری و هک شدن کاملاً مصون می سازد. اکثر آنها دارای گزینه های پشتیبان هستند تا اطمینان حاصل کنند که اتر خود را از دست نخواهید داد و با احراز هویت دو عاملی و همچنین رمزعبور PIN می توانید از امنیت بیشتری برخوردار شوید. اکثر کیف پول های سخت افزاری مدرن دارای یک صفحه نمایش هستند که به شما امکان می دهد برای معاملات در دستگاه خود ثبت نام کنید.

البته قیمت آنها زیاد است. قطعاً هزینه آنها کمی بیشتر از هزینه ای که برای یک کیف پول نرم افزاری خرج کرده اید خواهد بود. اما ارزش دارند، مخصوصاً اگر مقدار زیادی اتر را ذخیره می کنید. علاوه بر این از آنجا که دستگاه هایی با هدف خاص ساخته شده اند و در مقادیر زیادی تولید نشده اند، بنابراین یافتن آنها بسیار دشوار است.

کیف پول های حضانت

کیف پول های حضوری خدمات شخص ثالثی هستند که ذخیره و محافظت از دارایی های دیجیتالی شما را ارائه می دهند. مشتریان همیشه می توانند دسترسی به حساب های خود را بازیابی کنند. زیرا تهیه کننده کیف پول در سرورهای خود از این کیف پول پشتیبان تهیه می کند. به عنوان مثال، کیف پول اتریوم حضوری توسط Freewallet کلیدهای خصوصی را در کنار خود نگه می دارد و وجوه مشتریان را در سردخانه ذخیره می کند. بنابراین درصورت فراموش کردن رمز ورود یا گم شدن تلفن خود، همیشه می توانید اتر خود را از هر دستگاه دیگری بازیابی کنید.

از جنبه های دیگر کیف پول های حضوری با سایر کیف پول های رمزنگاری همراه و دسک تاپ تفاوتی ندارند و عملکردهای یکسانی را ارائه می دهند. اگر در قبال راحتی و دسترسی آسان از کنترل و محافظت از وجوه خود به یک شرکت انتقاد ندارید، کیف پول های نگهداری ممکن است برای شما مفید باشند.

اتریوماتریوم
اتریوم$۲,۰۲۹.۴۶۲,۰۱۷,۳۲۱ تومان