ارز دیجیتال نوترینو یو اس دی Neutrino USD چیست؟

پروتکل نوترینو یک استیبل کوین قیمت دارایی چندگانه است که به عنوان یک ابزار برای تراکنش‌ های بین شبکه‌ ای DeFi می‌ باشد و از الگوریتم های پیچیده برای ایجاد استیبل کوین استفاده می کند.

استیبل کوین ها ارزهای دیجیتالی هستند که ارزش قیمتی آنها با دارایی های واقعی مانند فیات ها و کالاها مرتبط است. اولین استیبل کوین نوترینویی که وجود داشت نوترینو یو اس دی USDN بود که توکن ویوز WAVES آن را وثیقه می‌ کند.

شبکه ویوز به نوترینو USD نیرو می دهد. این به عنوان یک نسخه بتا در سال 2019 توسط Ventuary Lab با همکاری KozhinDev و Tradisys ایجاد شد.

پس از سال اول این پروتکل با موفقیت بیش از 120 میلیون دلار USDN را در ارزش بازار به دست آورد. این پروتکل امکان فارم محصول را از طریق یک تکنیک کاملاً جدید که به بلاکچین اتریوم اضافه شده است می دهد.

یالد فارمینگ در اتریوم یا با ارائه نقدینگی و پاداش‌ های پروتکلی و یا با اعطای وام انجام می‌شود. اما نوترینو مشوق های بلاک اثبات سهام اجاره شده LPoS را به منافع سهام USDN تبدیل می کند. قراردادهای هوشمند عملیات کلی کوین را انجام می دهند. نوترینو USD ثبات استیبل کوین USDN خود را با استفاده از ابزاری برای افزایش سرمایه توکن های رزرو شده در قرارداد هوشمند حفظ می کند.

قرارداد هوشمند پروتکل به کاربران این امکان را می دهد تا توکن های جدید USDN را با استفاده از توکن های WAVES ایجاد کنند. هنگامی که آنها آن را ارسال می کنند نمی توانند مالک توکن WAVES باشند بلکه قراردادهای هوشمند آنها را نگه می دارند.

همانطور که قبلا گفته شد توکن های USDN توسط WAVES وثیقه می شوند. این WAVES خود تحت قراردادها قرار می گیرند و این انگیزه هایی را در نتیجه الگوریتم های LPoS Waves فراهم می کند.

در عرض سه ماه پس از استقرار نوترینو USD به یکی از پرکاربردترین dAppها در شبکه اصلی Waves تبدیل شد.

USDN یک استیبل کوین الگوریتمی است که به دلار آمریکا متصل شده و توسط توکن WAVES پشتیبانی می شود.

نسبت 1:1 را با ارزش دلاری ثابت خود حفظ می کند و در صورت هرگونه تحریف در قیمت قرارداد آن را متعادل می نماید. اگر قیمت به زیر 1 دلار کاهش یابد مکانیزم ها توکن NSBT را با قیمت ارزان‌ تری به کاربران می‌ فروشند. این امر به کاربران امکان سودآوری آینده را می دهد و اگر قیمت به بالای 1 دلار افزایش یابد قرارداد یک صندوق ذخیره شده برای پروتکل در هنگام کاهش قیمت فراهم می کند.

undefined

در حالی که سهام در ویوز WAVES سود سالانه تا 6٪ را برای کاربران فراهم می کند. USDN تا 8 تا 15 درصد سود سالانه را فراهم می کند. از آنجایی که نوترینو USD در بلاکچین ویوز قرار دارد SAKED WAVES به USDN تبدیل می‌ شود و نوسانات موجود در بازار را به حداقل می‌ رساند.

NSBT چیست؟

توکن پایه سیستم نوترینو توکن حاکمیتی است که برای کاربران استفاده می شود تا توانایی مشارکت در پلتفرم را داشته باشند. این یک دارایی مصنوعی است که با استفاده از مکانیزم افزایش سرمایه، وجوه ذخیره پایدار برای نوترینو را فراهم می کند. این توکن که توکن نوترینو USD نیز نامیده می شود که به کاربران امکان می دهد تا در مورد نسبت پشتیبان BR حدس بزنند. این BR نسبت توکن ویوز ذخیره به کل توکن های USDN در گردش است.

BR هنگام انجام یک تراکنش بسیار مهم است. بنابراین یک کاربر باید مقدار ویوزی که توکن‌ های USDN دلار را در قرارداد اصلی وثیقه می‌ کنند ارزیابی کند. پس از آن کاربر باید مبلغ را به معادل USD فعلی خود تبدیل کند.

چگونه کار می کند؟

این پروتکل علاوه بر تشویق LPoS به منافع سهامداری USDN با قفل کردن پشتوانه وثیقه بیشتر به قرارداد هوشمند خود، ثبات را بازیابی می کند. این امر همچنین آن را منحصربه فرد می کند برخلاف بلاکچین اتریوم.

می‌ توانید سه توکن را برای مشوق‌ های LPoS معادل USDN LPoS تبدیل‌ شده و هزینه‌ های گس قرارداد هوشمند در نظر بگیرید.

این پروتکل به عنوان یک ابزار مالی غیرمتمرکز عمل می کند زیرا دارای بلاک های متعدد لگو است که به عنوان لایه های پایه عمل می کنند و برای تکرارهای متعدد ایستاده اند. این بلاک ها باید در بلاکچین های مختلف و سایر محصولات دیجیتال موجود باشند.

قابلیت همکاری بلاکچین

هر دو ویوز WAVES و USDN به طور متوالی به اتریوم و زنجیره هوشمند باسننس منتقل شدند. یکی از اهداف پروتکل قابلیت عملیات زنجیره ای است. بنابراین داشتن یک استیبل کوین که یکی از سودآورترین یالد فارمینگ را ارائه می‌ کند که در زنجیره‌ های متعدد مستقر می‌ شود هدف بود.

این پروتکل اکنون توسط چندین استخر نقدینگی و برنامه های کاربردی در بلاکچین اتریوم قابل دسترسی است. توسعه دهندگان در حال انجام تمهیداتی برای ادغام نوترینو USD در زنجیره هایی مانند ترون، سولانا، IOST و بسیاری دیگر هستند.

ویوز و نوترینو USD با بلاکچین اتریوم با استفاده از اوراکل قیمت Gravity برای ردیابی قیمت‌ های ارز دیجیتال بلادرنگ پیوند می‌ دهند. Gravity یک اوراکل قیمت بدون مجوز و پروتکل شبکه بین بلاکچین است. از زمان پیدایش نوتریتون با بیش از 15 شبکه اصلی دیگر ارتباط داشته است.

Neutrino USDNeutrino USD
Neutrino USD$۰.۹۵۸۸۹۱۲۹,۴۳۹ تومان
:deficoins.io