بررسی کیف پول های بیت کوین کش. راهنمایی مناسب برای مبتدیان

قبل از شروع معامله و استخراج بیت کوین کش، به مکانی برای ذخیره آن به عنوان مثال کیف پول نیاز دارید.

یک کیف پول از دو مجموعه بسیار طولانی از اعداد و حروف تصادفی تشکیل شده است. یکی از آنها آدرس عمومی کیف پول شما است که سایر کاربران برای ارسال بیت کوین کش برای شما استفاده می کنند.

کلید دیگر کلید خصوصی شماست که به شما امکان دسترسی به وجوه خود را می دهد و برای ثبت نام در معامله استفاده می شود. همیشه اطمینان داشته باشید که کلید خصوصی خود را ایمن و امن نگه دارید زیرا دسترسی به آن را از دست خواهید داد یا به سادگی آن را فراموش خواهید کرد و در این صورت دیگر نمی توانید به یافته های خود دسترسی پیدا کنید. به همین ترتیب اگر کسی از کلید خصوصی شما استفاده کند، تمام وجوه موجود در کیف پول شما به سرقت می رود.

undefined

اگر در صرافی رمزنگاری ثبت نام کرده باشید که از بیت کوین کش پشتیبانی می کند، به طور خودکار کیف پول را برای شما فراهم می کند. با این حال برای ایمنی توکن های خود توصیه می شود آنها را در کیف پول دیگری ذخیره کنید. دلیل این امر این است که صرافی هایی که خدمات کیف پول را ارائه می دهند اساساً کلیدهای خصوصی شما و به طور گسترده ای، وجوه شما در اختیار آن ها هستند.

علاوه بر این، موارد بسیاری از هک شدن صرافی ها و از دست دادن وجوه مشتریان خود بدون امکان بازپرداخت آنها و حتی خاموش کردن و فرار از طریق پول کاربران وجود داشته است.

سکه های بیت کوین کش رایگان (نحوه مطالبه بیت کوین کش)

اگر قبل از اول آگوست 2017 هنگامی که هارد فورک بیت کوین کش اتفاق افتاد توکن های بیت کوین را در اختیار داشتید، شما مجاز به دریافت همان مقدار توکن در BTH هستید. روش های ادعای توکن های بیت کوین کش رایگان شما بسته به نوع کیف پول شما استفاده می شود.

اگر از کیف پول کامل گره ای استفاده می کنید، کیف پولی است که شما را مجبور به بارگیری کل بلاکچین می کند. در واقع تمام کاری که باید انجام دهید این است که آن را در یک فایل wallet.dat پشتیبان تهیه کنید. پس از اتمام کار به سادگی آن را به یک گره کامل کیف پول بیت کوین کش مانند Bitcoin ABC وارد کنید. جایی که توکن های بیت کوین کش در دسترس شما قرار می گیرد.

undefined

برای داشتن امنیت توصیه می شود گره کامل (node) کیف پول بیت کوین کش را روی کامپیوتر دیگری نصب کنید. این امر به این دلیل است که برخی از کیف پول های گره کامل از همان فهرست داده استفاده می کنند بنابراین نصب یک پوشه جدید ممکن است منجر به لغو داده های قبلی شود. اگر این اتفاق بیفتد ممکن است شما هم بیت کوین و هم بیت کوین کش را برای همیشه از دست دهید.

اگر یک کیف پول سبک تر SPV (تأیید پرداخت ساده) را ترجیح می دهید، کیف پولی است که شما نیازی به بارگیری کل بلاکچین ندارید. روند کار کمی آسان تر است. در بیشتر این کیف پول ها از یک بذر بازیابی استفاده می شود. عبارتی که کلیدهای خصوصی بیت کوین شما را در خود نگه می دارد و علاوه بر این، کلیدهای خصوصی بیت کوین کش را نیز در خود نگه می دارد. بنابراین شما باید فقط با قرار دادن این بذر در یک کیف پول اختصاصی به بیت کوین کش خود دسترسی داشته باشید.

در زیر لیستی از کیف پولهایی ارائه شده است که از تأیید چندین زنجیره ای با لینک به اطلاعیه های مرتبط پشتیبانی می کنند:

  • الکتروم (1، 2)
  • Trezor (کیف پول سخت افزار)
  • لجر (کیف پول سخت افزار)
  • Breadwallet
  • بیتفینکس (معامله)
  • ایربیتز
  • Exodus
  • جکس
  • کراکن (معامله)
  • ElectronCashWallet (نحوه مطالبه)
undefined

کیف پول کاغذی

اساساً کیف پول کاغذی فقط یک کلید عمومی و خصوصی است که با هم چاپ می شود. معمولاً برای سهولت استفاده به صورت QR است. کیف پول کاغذی نوعی "سردخانه" است که ایمن ترین روش برای ذخیره وجوه ارز دیحیتال شما است. زیرا هیچ ارتباطی با اینترنت وجود ندارد. این باعث می شود که کیف پول های کاغذی کاملاً غیرقابل کنترل شوند. پس از چاپ می توانید هر کاری را که می خواهید با آن انجام دهید: آن را در یک صندوق امانات بگذارید، آن را زیر بالش خود نگه دارید یا حتی در حیاط خانه خود دفن کنید. به این ترتیب وجوه شما با خیال راحت منتظر می مانند تا زمانی که تصمیم بگیرید آنها را خرج کنید.

آسانترین راه برای ایجاد کیف پول کاغذی ذخیره فایل wallet.dat از کیف پولی است که کلیدهای خصوصی شما را در کامپیوترتان نگهداری می کند، آن را چاپ کرده و سپس نسخه اصلی آن را از کامپیوتر پاک می کنید.

undefined

متناوباً می توانید از یکی از چندین سرویس آنلاین استفاده کنید که می تواند این کار را برای شما انجام دهد. WalletGenerator و BCCAdress محبوب ترین این سرویس ها هستند. آنها مولد کلید و آدرس تصادفی منبع باز هستند و مهمتر از همه، از موتور جاوا اسکریپت مرورگر شما برای تولید کیف پول استفاده می کنند. به این معنی که هیچ کلیدی از طریق اینترنت برای شما ارسال نمی شود.

خدمات متعدد دیگری مانند BitcoinPaperWallet وجود دارد که یک کیف پول کاغذی بیت کوین کش با طراحی رنگارنگ ایجاد می کند و به شما پیشنهاد می دهد برچسب های قابل تقلبی را بخرید و Mycelium یک دستگاه USB را ارائه می دهد که شما به سادگی به چاپگر متصل می کنید، و کلا از کامپیوتر خودداری می کنید.

کیف پول نرم افزاری بیت کوین کش

کیف پول های نرم افزاری بر روی کامپیوتر یا موبایل شما نصب شده اند و برخلاف کیف پول های ارائه شده توسط صرافی ها، بیشتر آنها کلیدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین و در دستگاهی که نصب شده اند ذخیره می کنند. تمام کاری که برای ایجاد یک مورد برای خود نیاز دارید این است که یک مشتری را در دستگاه خود دانلود کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید. بسیاری از مشتریان کیف پول نرم افزاری از چندین ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند و به شما امکان می دهند چندین کیف پول ایجاد کنید. علاوه بر این، امکاناتی مانند Exodus و Jaxx دارای ShapeShift است که امکان تعامل فوری بین ارزهای دیجیتال اصلی را در مشتری فراهم می کند.

undefined

کیف پول سخت افزاری بیت کوین کش

در دنیای ارزهای دیجیتال، کیف پول های سخت افزاری به اندازه ذخیره سازی ایمن هستند. آنها بسیار شبیه دیسک های سخت قابل حمل معمولی هستند اما به طور خاص برای ذخیره ارزهای دیجیتال طراحی شده اند. آنها تراکنش ها را بصورت آفلاین و در حال حرکت تولید می کنند. به این معنی که می توانید برای انجام معامله آنها را به هر کامپیوتری متصل کنید.

undefined

درست مانند کیف پول های کاغذی، کیف پول های سخت افزاری نیز در برابر حملات سایبری و هک شدن در امان هستند زیرا به اینترنت متصل نیستند. کیف پول های سخت افزاری مدرن به گزینه های پشتیبان مجهز شده اند و می توانند با احراز هویت دو عاملی یا رمز عبور PIN از امنیت بیشتری برخوردار شوند. این روزها همه کیف پول های سخت افزاری اصلی نیز به یک صفحه نمایش مجهز شده اند، بنابراین می توانید برای معاملات در دستگاه خود ثبت نام کنید.

با این حال آنها تنها کیف پولهای موجود هستند که شما باید هزینه آن را پرداخت کنید. اما آنها به اندازه قیمت خود ارزش دارند به ویژه اگر مقدار قابل توجهی بیت کوین کش را ذخیره می کنید.

بیت کوین کشبیت کوین کش
بیت کوین کش$۱۹۲.۱۴۵,۸۵۸,۷۳۱ تومان