17 نمونه از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022

ماینرها برای تکمیل بلاک‌ های تراکنش‌ های تایید شده اضافه شده به بلاکچین، بیت‌ کوین دریافت می‌ کنند. بنابراین می‌ توانید امروز ماینینگ را شروع کنید فقط باید قبل از سرمایه‌ گذاری در این ارزهای دیجیتال با راه‌ اندازی GPU مناسب آشنا شوید.

GPU چیست؟

استخراج ارز دیجیتال در اصل با استفاده از CPU (واحد پردازش مرکزی) می شد. با این حال چند سال بعد GPU جایگزین آن شد زیرا سرعت پردازش محدودی داشت، فرآیند ماینینگ را ناکارآمد می‌ نمود و انرژی بالایی مصرف می‌ کرد که منجر به خروجی محدود می‌ شد.

با وارد شدن GPU همه چیز آسان و روان شد.

GPU که واحد پردازش گرافیک می باشد تنها مسئول رندر دیجیتال در سیستم کامپیوتری است. بنابراین GPU در استخراج بلاکچین از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا سرعت و دقت را افزایش می‌ دهد و پتانسیل بسیار بالایی دارد. بنابراین ماینرها به ویژه از GPU برای استخراج ارز قبل از تشکیل یک شبکه غیرمتمرکز قدرت پردازش استفاده می کنند.

وقتی صحبت از استخراج ارز دیجیتال به میان می آید باید یک GPU قوی داشته باشید.

چگونه ارز دیجیتال را با پردازنده گرافیکی استخراج کنیم؟

برای شروع عملیات خود با ارزهای دیجیتال باید مجموعه ای از موارد ذکر شده در زیر را طی کنید:

 • بسته نرم افزار ماینینگ رایگان.
 • پایگاه داده خصوصی رایگان: کیف پول ارز دیجیتال شما تمام درآمدهای شما را نگه می دارد و به شما امکان می دهد تا تمام معاملات خود را مشاهده کنید.
 • عضویت در استخر آنلاین: اساساً شما باید به جمع ماینرهای متبحر بپیوندید که کامپیوترهایشان را با هم ترکیب کنند تا از ثبات درآمد و سود اطمینان حاصل کنید.
 • عضویت در صرافی آنلاین.
 • کامپیوتر سفارشی برای استخراج یکپارچه.
 • یک دستگاه پردازش تخصصی و یا واحد پردازش گرافیکی ATI (GPU).
 • تحقیق گسترده.

استخراج ارز دیجیتال فرآیند حل معادلات ریاضی گیج کننده برای مجاز کردن تراکنش های رمزنگاری است. برخی از افراد فکر می کنند که استخراج ارز دیجیتال به طور کلی یک ارز دیجیتال جدید ایجاد می کند اما این درست نیست. در عوض این فرآیند آزادسازی یک ارز دیجیتال از کل عرضه است. این امر نشان می‌ دهد که شما حتی می‌ توانید ارز دیجیتالی را که در حال حاضر در بازار در گردش است استخراج کنید.

اکثر ارزهای دیجیتال دارای عرضه محدود کوین هستند به همین دلیل ارزش این کوین ها با افزایش تقاضا افزایش می یابد. زمانی که تقاضا از عرضه فراتر رود قیمت ها تمایل به افزایش پیدا می کنند. با کمیاب شدن کوین ارزش آن نیز مانند طلا افزایش می‌ یابد.

استخراج توسط بیت کوین رایج شد که از همان سیستم برای ایمن سازی بلاکچین خود استفاده می کند. صنعت ماینینگ ادغام و حرفه ای گشت و به همین دلیل استخراج کوین با GPU بسیار دشوار شد در نتیجه برای ماینرهای کوچک پیوستن به استخرهای بزرگتر جهت دریافت جوایز عالی ضروری است.

بسیاری از ارزهای دیجیتال با استفاده از تجهیزات ماینینگ استخراج می شوند از جمله ایسیک ASIC که برای استخراج یک دارایی ارز دیجیتال خاص طراحی شده است. بنابراین اگر به طور مداوم ماینر ایسیک را به آخرین نسخه ارتقا ندهید رقابت با سایر ماینرهای ماهر ممکن است برای شما چالش برانگیز باشد زیرا ممکن است برای همان کوین پاداش نگیرید.

انواع استخراج ارز دیجیتال

دو راه برای درک استخراج ارز دیجیتال وجود دارد. بر اساس علایق شما یا می توانید آن را به عنوان یک پروسه درک کنید و یا ممکن است به روش های مورد استفاده علاقه مند باشید.

1. استخراج ارز دیجیتال به عنوان یک پروسه

الف) CPU ماینینگ

CPU ماینینگ استخراج مبتنی بر پردازنده است. بهترین بخش در مورد CPU ماینینگ این است که می توانید با تهیه یک CPU استخراج با آن را راه اندازی نمایید. بنابراین قبل از سرمایه گذاری در GPU و ASIC می توانید استخراج CPU را امتحان کنید.

با این حال این استخراج منسوخ شده است و امروزه استفاده نمی شود. دلایل زیادی وجود دارد از جمله:

 • به شدت کند است.
 • میانگین نرخ هش 0.7 مگا ساعت در ثانیه است.
 • مصرف برق بالا.

استخراج CPU بسیار پایین تر از استخراج ASIC و GPU است. همچنین ممکن است نتوانید در اعتبارسنجی تراکنش ها با آن موفق شوید.

ب) GPU ماینینگ

این یک ماینینگ مبتنی بر کارت گرافیک است. اساساً این کارت گرافیک کامپیوتر شما برای بازی است.

ماینرهای GPU انعطاف پذیر هستند و پتانسیل استخراج ارزهای دیجیتال مختلف را دارند. این ویژگی به شما امکان می دهد تا در صورت نزولی و یا صعودی بودن بازار، بین کوین ها سوئیچ کنید. علاوه بر این مزایای مختلفی را به خصوص در زمینه های بازی، ویرایش ویدئو و استریمینگ ارائه می دهد.

نقطه ضعف اصلی استخراج GPU این است که در مقایسه با ایسیک انرژی زیادی مصرف می کند. علاوه بر این شامل محاسبات پیچیده است. همچنین ممکن است لازم باشد صبور باشید زیرا امکان دارد که مدتی طول بکشد تا سرمایه اولیه خود را جبران کنید.

ج) ایسیک ماینینگ

ایسیک ماینینگ بر روی الگوریتم های خاصی کار می کند. با هدف ماینینگ ارز دیجیتال این کار بر روی تجهیزات ویژه انجام می شود.

در درجه اول یک جزء کامپیوتری است که برای نوع خاصی از برنامه ساخته شده است. با این حال از نظر عملکرد نسبت به CPU و GPU برتر است زیرا می تواند بسیار سریع تر از هر دو با نرخ هش 14 TH/s اجرا شود و در نتیجه به طور کلی منجر به سود بیشتر می شود.

2. استخراج ارز دیجیتال به عنوان یک روش

این یک انتخاب ایده‌ آل برای ماینرهایی است که اهل فنآوری نیستند. چنین ماینرهایی رویکرد متفاوتی دارند و استخراج ارز دیجیتال را با 3 روش مختلف انجام می دهند از جمله:

الف) استخراج انفرادی Solo Mining

همانطور که از نام آن پیداست این نوع استخراج فردی است که پس از خرید تجهیزات خود می توانید در آن کار کنید. ماینرهای انفرادی به ماینرهای دیگر وابسته نیستند و هر بار که یک کوین جدید را باز می کنند پاداش دریافت می کنند.

اگرچه پاداش‌ ها امیدوارکننده و جذاب هستند اما رقابت برای استخراج انفرادی نیز به همان اندازه چالش برانگیز است. اگر ماینرها می خواهند اولین کسانی باشند که معامله را تایید می کنند باید مبلغ قابل توجهی را برای خرید تجهیزات سرمایه گذاری کنند.

تنها در صورتی می توانید به استخراج انفرادی فکر کنید که مبلغ زیادی برای سرمایه گذاری در داشته باشید.

ب) استخر استخراج Pool Mining

همه نمی توانند پول کافی برای استخراج بهترین کوین سرمایه گذاری کنند. توسعه دهندگان راه حلی برای این مشکل پیدا کردند که استخر استخراج است.

این روش فرآیند استخراج ارز دیجیتال را تسهیل می کند و پاداش دریافت می نماید. برای پیوستن به این اقیانوس وسیع استخر استخراج، ماینر به سروری نیاز دارد که قدرت محاسباتی همه ماینرهای دیگری که مشتاقانه منتظر پیوستن به استخر هستند را ترکیب کند بنابراین این روش امکان کسب جوایز را با باز کردن کوین های جدید افزایش می دهد.

ج) استخراج ابری Cloud Mining

مزیت اصلی استخراج ابری این است که به گسترش قابلیت استفاده از ارز دیجیتال کمک می کند.

بنابراین پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای استخراج با حداقل سرمایه برای شما آسان می شود. شما همچنین می‌توانید هر زمان که بخواهید بدون فشار اضافی سرمایه‌ گذاری، کار را ترک کنید.

شرایط استخراج ارزهای دیجیتال

 • نرخ هش: یک ماینر فرصتی برای حدس زدن هش یک بلاک دارد.
 • GPU :GPU برای ارائه یک طرح سه بعدی طراحی شده است. GPU قادر است حدس های بیشتری نسبت به CPU ایجاد کند.
 • CPU :CPU ها مغز کامپیوتر هستند که اطلاعات را برای دستوری که به آن داده می شود پردازش می کند. همچنین این ارزان‌ ترین راه برای استخراج ارزهای دیجیتال است.
 • ایسیک: تراشه هایی است که به ویژه برای استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده اند. با این حال آنها انرژی زیادی مصرف می کنند اما به عنوان یکی از بهترین منابع برای استخراج عمل می نمایند.
 • ریگ ماینینگ: هدف اصلی ریگ ماینینگ افزایش هش ریت مینور می باشد زیرا ترکیبی از CPU، GPU و تراشه های ASIC است که با هم کار می کنند.
 • اثبات کار: اثبات کار زمانی که به امنیت هر ارز دیجیتال مربوط می شود مهم است. به این دلیل است که تقلب در شبکه ارز دیجیتال را بسیار گران و تقریبا غیرممکن می کند. اثبات کار فرآیند حدس زدن هش است و یک ویژگی امنیتی ضروری برای اکثر شبکه های بلاکچین می باشد.

چگونه بهترین vlchvcرا برای استخراج در سال 2021 انتخاب کنیم؟

1. تعداد صرافی های حمایت کننده از کوین

بررسی اینکه چه صرافی هایی از کوین پشتیبانی می کنند ضروری است. اگر صرافی‌ هایی که محبوبیت کمتری دارند از کوین پشتیبانی کنند به این معنی است که برداشت تنها می‌تواند به کیف پول داخلی صرافی‌ های ارز دیجیتال انجام شود. در این حالت حتی اگر ماینینگ سودآور به نظر برسد، ماینر مجبور است که کارمزدهای سنگین را فقط برای برداشت به صرافی ها بدهد زیرا این صرافی های شناسایی نشده مجبور به کار با شیت کوین ها و تکیه بر کارمزدهای بالا هستند.

2. از مشروعیت آن اطمینان حاصل کنید

برخی از کشورها استخراج ارزهای دیجیتال را قانونی نکرده و آن را ممنوع اعلام کرده اند. اگر کشور شما اجازه معامله غیرقانونی را به شما نمی دهد بهتر است از خطر جلوگیری کنید. با این حال در برخی از کشورها مقامات اجازه می‌ دهند معامله ارز دیجیتال با سطح بالایی از ناشناس ماندن باشد زیرا آنها به عنوان ابزار عالی پولشویی عمل می‌ کنند. اگر به نظر می رسد استخراج کوین در محل و یا کشوری که در آن زندگی می کنید دشوار است بهتر است به سراغ گزینه ترید بروید.

3. ارزیابی استفاده طولانی مدت از تجهیزات خریداری شده

ارزیابی استفاده طولانی مدت از تجهیزات استخراج که از طریق آن کوین را استخراج می کنید ضروری است.

فهرست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2021

بیت کوین قوی ترین و قدیمی ترین ارز دیجیتال دنیاست. با این حال این بهترین ارز دیجیتال برای استخراج نیست. شاید فکر کنید که بهترین کوین برای استخراج کدام یک است و یا بهترین ارزهای دیجیتال برای ماینینگ که می توانند بازدهی خارق العاده ای داشته باشند کدامند؟

ما در زیر 17 نمونه از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2021 را فهرست کرده ایم:

1.ریون کوین (Ravencoin)

undefined

ریون کوین یکی از سودآورترین کوین های استخراج است که در درجه اول بر تبدیل استخراج غیرمتمرکز تمرکز دارد.

این ارز دیجیتال در 3 ژانویه 2018 و در نهمین سالگرد بیت کوین راه اندازی شد. این کوین به گونه ای طراحی شده است که امکان پرداخت های فوری را به صورت یکپارچه فراهم کند. در سال 2019 توسعه دهندگان این کوین را با ویژگی های باشکوهی مانند پیام رسانی فعال، کیف پول موبایل با عبارت seed، سازگاری بهتر، رای دادن با RVN و... به نمایش گذاشتند.

هدف اصلی ریون کوین ایجاد یک بلاکچین بهینه سازی شده برای انتقال دارایی ها از فردی به فرد دیگر است. دلیل اصلی توصیه به ماینرها استفاده از الگوریتم X16R و پروتکل KawPoW است.

از نظر انتقال دارایی بر اساس اتریوم و بیت کوین است. مجموع عرضه کوین ریون کوین 21 میلیارد و ارزش بازار آن بیش از 135 میلیون دلار است.

2. مونرو (XMR) Monero

undefined

مونرو یک ارز دیجیتال است که از تابع هش RandomX استفاده می کند. این پروتکل مبتنی بر پروتکل CryptoNote می باشد که بیشترین اهمیت را در استخراج ارز دیجیتال دارد.

مونرو با بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه در بازار یکی از برترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2021 است. در لیست بازار ارزهای دیجیتال در رتبه چهاردهم قرار دارد که مشابه ورت کوین در برابر ایسیک نیز مقاوم است.

بهترین بخش این است که راه اندازی یک ریگ ماینینگ برای این ارز دیجیتال آسان است. شما فقط باید سخت افزار ماینینگ را همراه با کیف پول تهیه کنید و سپس آماده پیکربندی آن هستید.

علاوه بر این زمان بلاک این ارز دیحیتال 2 دقیقه است در حالی که حداکثر عرضه ذکر نشده است.

3. لایت کوین (LTC) LiteCoin

undefined

لایت کوین یک پروژه نرم افزاری منبع باز است که تحت مجوز MIT/X11 منتشر شده است. این یک ارز دیجیتال همتا به همتا است که در اکتبر 2011 تأسیس شد. از نظر فنی این ارز دیجیتال مشابه بیت کوین می باشد.

استخراج لایت کوین یک ارز دیجیتال قوی است که توسط طیف گسترده ای از کاربران استفاده می شود. علاوه بر این از پروتکل اسکریپت استفاده می کند و به این معنی است که شما نیازی به خرید تراشه های ایسیک ندارید و به راحتی با GPU قابل استخراج است.

علاوه بر این نسبت به سایر آلت کوین‌ ها نوسانات کمتری دارد و به راحتی قابل معامله در طیف گسترده‌ ای از پلتفرم‌ ها است. علاوه بر این این یک ارز دیجیتال با سرعت بالا با کارمزد تراکنش کمتر است.

4. اتریوم کلاسیک (ETC) Ethereum Classic

undefined

اتریوم کلاسیک یک ارز دیجیتال می باشد که هدف آن حفظ بلاکچین اصلی اتریوم است. این پلتفرم ارز دیجیتال در جولای 2016 راه اندازی شد. در حال حاضر ارزش بازار آن بیش از 13 میلیارد دلار است. اتریوم کلاسیک اخیراً سقف عرضه کوین را به 210 میلیون اعمال کرده است.

در فهرست برترین ارزهای دیجیتال در جهان در جایگاه شانزدهم قرار دارد. اتریوم کلاسیک یک نسخه اصلاح شده از الگوریتم استخراج Ethash اتریوم به نام EtchHash است که از DApp ها و قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند.

شروع استخراج این ارز دیجیتال فقط با تهیه کیف پول و کارت گرافیکی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کند بسیار ساده است. علاوه بر این زمان بلاک برای این ارز دیجیتال حدود 13 ثانیه است.

5. زی کش Zcash (ZEC)

undefined

این ارز دیجیتال با مقاومت ایسیک طراحی شده است که استخراج کوین ها را برای ماینرها چالش برانگیز می کند. زی کش در سال 2016 تاسیس شد.

بررسی‌های زی کش در مورد پایداری بلند مدت آن به ما می‌ گوید زیرا ارزش این رمزارز نسبت به سایر ارزهای دیجیتال شکننده‌ تر است. یکی دیگر از ویژگی های خوب زی کش این است که نسبت به سایر کوین ها به ویژگی های حفظ حریم خصوصی بیشتری مجهز است.

معامله گران معمولاً آن را ترجیح می دهند زیرا آلت کوین ساده و بدون دردسری برای خرید و فروش است. علاوه بر این کارمزد در اینجا بسیار معقول است. Zcash جزء کوین های آسان برای استخراج طبقه بندی می شود زیرا الگوریتم آن اجازه می دهد تا با استفاده از GPU استخراج شود.

6. گرین (Grin)

undefined

برخلاف بیت کوین گرین عرضه محدودی ندارد که آن را برای ماینرها جذاب می کند. ارزش بازار آن 66.87 میلیون دلارمی باشد در حالی که 72.54 میلیون آن در گردش است.

گرین در سال 2019 راه ‌اندازی شد و به کاربران ارز دیجیتال اجازه می‌ داد تا بدون سرمایه‌ گذاری کلان آن را استخراج کنند.

فرآیندی که در گرین دنبال می‌ شود اجازه نمی‌ دهد که اطلاعات تراکنش باقی‌ مانده در شبکه در درازمدت حفظ حریم خصوصی آن را اعمال کند.

گرین یک برنامه کاربردی سبک از پروتکل است که هدف آن مقیاس پذیری بیشتر و ذخیره سازی کمتر نسبت به سایر کوین های حریم خصوصی است.

7. متاورس (ETP) Metaverse

undefined

متاورس یک کوین مبتنی بر چین است که به پلتفرم بلاکچین به عنوان یک سرویس (BAAS) قدرت می دهد.

این یک بلاکچین منبع باز و عمومی است که هویت های دیجیتال، دارایی ها و اوراکل ها را به عنوان زیرساختی برای نیازهای سازمانی و اجتماعی ارائه می کند.

اگر سودهای ETP خود را به سرعت به ارزهای دیجیتال دیگر تبدیل کنید سود بیشتری برای شما ممکن می شود.

8. بیت کوین گلد (BTG) Bitcoin Gold

undefined

استخراج GPU بدون ذکر بیت کوین گلد ناقص است. این یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با استفاده از GPU است که برای خلاص شدن از ایسیک راه اندازی شده است. جدا از حذف ماینرهای ایسیک برخلاف سایر آلت کوین ها حداقل سرمایه گذاری را نیز شامل می شود.

هدف اصلی این ارز دیجیتال کاهش ریسک برای ماینر بود. رویکرد توسعه دهندگان بیت کوین گلد این بود که ریسک را به حداقل برسانند تا سرمایه گذاران نیازی به دور انداختن BTG انت ماینر نداشته باشند حتی اگر قیمت ارز دیجیتال به شدت کاهش یابد. بهترین بخش این است که می توانید قدرت هش خود را به هر کوینی که می خواهید هدایت کنید.

9. دوج کوین (DOGE) Dogecoin

undefined

این ارز دیجیتال در رالی آلت کوین بسیار جلوتر است که رکوردهای زیادی را شکسته و هیچ نشانه ای از کاهش سرعت را نشان نمی دهد.

در درجه اول دوج کوین یک ارز دیجیتال کاملاً کاربردی است که می تواند ارزش را ذخیره کند و برای تراکنش ها استفاده شود.

در می 2021 قیمت آن به 0.558 دلار رسید که در دسامبر 2020 فقط 0.00026 بود. حجم معاملات روزانه این کوین به شدت افزایش یافته و ارزش بازار آن به 93.38 میلیارد رسیده است.

این کوین فاقد سقف عرضه است به این معنی که پوششی در برابر تورم محسوب نمی شود.

از پروتکل اسکریپت مشابه لایت‌ کوین استفاده می‌ کند زیرا به شما اجازه نمی‌ دهد ماشین‌ های گران قیمت بخرید تا دوج را به مجموعه خود اضافه کنید. با این حال این بدان معنا نیست که باید از کامپیوتر و یا لپ تاپ خود برای استخراج این کوین استفاده کنید. برای اینکه استخراج یکپارچه آن انجام شود می توانید از یک GPU و یا CPU برای اطمینان از عملکرد کارآمد آن استفاده کنید.

برخی از بهترین نرم افزارها برای استخراج دوج کوین با استفاده از GPU عبارتند از CudaMiner، Cgminer و GUIminer. در حالی که اگر از CPU برای استخراج این کین استفاده می کنید از CPUminer استفاده کنید.

10. دش Dash

undefined

دش ترکیبی از کلمات دیجیتال و پول نقد (cash) است. این کوین در ژانویه 2014 با نام Xcoin منتشر شد. پس از چند روز نام خود را به Darkcoin تغییر و سرانجام در مارس 2015 به دش تغییر نام داد.

دش یک ارز دیجیتال منبع باز است که به کاربران این امکان را می دهد که در هر مکانی خرج کنند و پول خود را در هر زمانی که می خواهند منتقل کنند. هدف اصلی این کوین تضمین تراکنش های ایمن و انتقال پول در سراسر جهان از طریق PrivateSend و InstaSend است.

رمزارز دش از لایت کوین فورک شده است و لایت کوین از پروتکل بیت کوین فورک شده است. همچنین این رمزارز یک سازمان مستقل غیرمتمرکز است که توسط نودهای اصلی یعنی زیرمجموعه‌ ای از کاربران آن اداره می‌شود.

تاکنون انت ماینرA3 تولید شده توسط بین مین بهترین ماینر دش ایسیک در نظر گرفته شده است.

استخراج این کوین در سال 2021 می تواند بسیار سودآور باشد زیرا یکی از سودآورترین کوین های استخراج است. با این حال اطمینان از نرخ هش دستگاه ماینینگ، هزینه برق و محدوده شبکه در محل شما ضروری است زیرا سود ماینینگ به شدت به این عوامل بستگی دارد.

11. ورت کوین Vertcoin (VTC)

undefined

اگر به دنبال بهترین کوین برای استخراج هستید می توانید ورت کوین را انتخاب کنید. این ارز دیجیتال از الگوریتم اثبات کار Lyra2RE برای تأیید تراکنش ها استفاده می کند. ورت کوین در برابر ایسیک مقاوم است و در زیر کوین هایی طبقه بندی می شود که می توان با استفاده از GPU استخراج نمود.

مقاوم بودن ایسیک نشان می دهد که بنیانگذاران ورت کوین تصمیم گرفتند محدودیتی برای استخراج این کوین ایجاد نکنند. این امر امکان توزیع عادلانه ورت کوین را در سراسر جهان بدون کنترل شرکت‌ ها و استخرهای استخراج ایسیک افزایش داد.

ورت کوین بر اساس قدرت محاسباتی شما 2 استخر به نام های شبکه 1 و شبکه 2 دارد. اگر بیش از دو کارت گرافیک دارید شبکه 1 را انتخاب کنید. در حالی که اگر دو یا کمتر از دو کارت گرافیک دارید شبکه 2 را انتخاب کنید. همیشه به یاد داشته باشید اگر شما شبکه 1 را انتخاب می کنید این کوین از کارت های گرافیک NVIDIA و AMD پشتیبانی می کند.

12. دیجی بایت (DGB) DigiByte

undefined

استخراج رمزارز دیجی‌ بایت می‌ تواند بسیار سودآور باشد زیرا پاداش‌ های استخراج بالایی را ارائه می‌ دهد. همچنین دیجی‌ بایت از چندین گزینه پشتیبانی می کند اعم از ایسیک، GPU و یا CPU که از طریق آنها می توانید استخراج کنید.

دیجی‌ بایت از پنج الگوریتم مختلف استفاده می کند و 21 میلیارد کوین در آن گنجانده شده است. به علاوه شبکه این رمزارز قوی بر روی سه لایه به نام‌ های دفتر کل عمومی، قرارداد هوشمند «اپ استور» و پروتکل اصلی شامل نودهایی که با تراکنش‌ های رله ارتباط برقرار می‌ کنند ساخته شده است.

این شبکه امکان استخراج SHA-256 را می دهد. با این حال ماینرهای ایسیک را از دریافت قدرت فوق العاده بالا محدود می کند. میانگین توان مصرفی این کوین 2520 وات است.

سود ممکن است بسته به قیمت بازار ارز دیجیتال متفاوت باشد.

13. موناکوین Monacoin (MONA)

undefined

مشابه دوج کون، موناکوین نیز یک میم کوین است که جامعه بسیار فعالی در ژاپن دارد. این رمزارز در سال 2013 ایجاد شد.

ماینرها برای استخراج موناکوین به ماشین های ایسیک نیازی ندارند. بهترین بخش این است که استخراج این کوین برخلاف سایر کوین های سنگین حداقل سرمایه گذاری را در بر دارد. به علاوه زمان استخراج 1 بلاک و واجد شرایط بودن برای پاداش فقط کمتر از 2 دقیقه (1.5 دقیقه) است.

می توان از نرم افزارهای مختلفی برای استخراج موناکوین استفاده نمود از جمله XMR Stak، CCMiner، Suprnova، CGMiner و Lyra2REv2.

14. اترنیتی (AE) Aeternity

undefined

اترنیتی یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج است زیرا به ماینرها اجازه می‌ دهد تا برنامه‌ های غیرمتمرکز و یا قراردادهای هوشمند را از طریق کانال‌ های دولتی راه‌ اندازی و اجرا کنند.

این پلتفرم موارد استفاده خاصی از جمله پرداخت، وام، امور مالی غیرمتمرکز، بازی، رای دادن، سهام و هویت دارد.

استخراج این کوین معمولا با استفاده از CryptoDredge و Bminer انجام می شود که بهترین نرم افزار به حساب می آیند. با این حال می‌توانید استخراج در NiceHash و HSPMinerAE را نیز امتحان کنید.

15. کاردانو (ADA) Cardano

undefined

کاردانو یک ارز دیجیتال قوی است که انتظار می رود آینده بسیار روشنی داشته باشد. این رمزارز مجهز به یک شبکه منعطف و تراکنش های سریع است که یک تجربه کاربری یکپارچه را ارائه می دهد. علاوه بر این USPهای آن شامل مقیاس پذیری، پایداری و قابلیت همکاری است.

می توان با سرمایه گذاری در کاردانو از طریق معامله، استخراج و ETF پول زیادی به دست آورد. در درجه اول این یک بلاکچین قابل برنامه ریزی است که پتانسیل پیشی گرفتن از اتریوم و لایت کوین را دارد.

16. وی چین VeChain (VET)

undefined

وی چین یکی از محبوب ترین رمزارزها در چند ماه گذشته است. کارشناسان ارز دیجیتال معتقدند که این یک ارز دیجیتال کم‌ ارزش‌ شده است که پتانسیل بالایی دارد و به سرمایه‌ گذاران اجازه می‌ دهد بازدهی قابل‌ توجهی کسب کنند.

در حال حاضر وی چین ارز دیجیتال مقرون به صرفه ای است که برای انتقال ارزش در سراسر شبکه استفاده می شود.

17. توکن بیت تورنت (BTT) BitTorrent Token

undefined

بیت تورنت یک ارز دیجیتال شناخته شده است که در بلاکچین ترون توسط بنیاد بیت تورنت در سال 2019 تأسیس گشت. این پلتفرم در لانچ پد بایننس به عنوان یک توکن TRC10 راه اندازی شد.

بیت تورنت یک ارز دیجیتال همتا به همتا است که بر اساس پروتکل همتا به همتا به منظور انتقال فایل های بزرگ از طریق اینترنت می باشد.

کاردانوکاردانو
کاردانو$۰.۵۲۱۷۶۵۱۶,۰۳۹ تومان
دوج کویندوج کوین
دوج کوین$۰.۰۸۵۳۹۶۲,۶۲۵.۱ تومان
لایت کوینلایت کوین
لایت کوین$۶۸.۶۸۲,۱۱۱,۲۲۳ تومان
مونرومونرو
مونرو$۱۶۳.۷۸۵,۰۳۴,۵۹۸ تومان
اتریوم کلاسیکاتریوم کلاسیک
اتریوم کلاسیک$۲۰.۳۴۶۲۵,۲۵۲ تومان
بیت تورنتبیت تورنت
بیت تورنت$۰.۰۰۲۶۵۰۵۸۸۱.۴۸ تومان
وی چینوی چین
وی چین$۰.۰۳۰۴۱۶۱۹۹۳۴.۹۹ تومان
زی کشزی کش
زی کش$۱۰۲.۵۲۳,۱۵۱,۴۶۵ تومان
دشدش
دش$۵۶.۷۹۱,۷۴۵,۷۲۵ تومان
بیت کوین گلدبیت کوین گلد
بیت کوین گلد$۱۸.۳۴۵۶۳,۷۷۲ تومان
ریون کوینریون کوین
ریون کوین$۰.۰۲۹۸۳۸۴۳۹۱۷.۲۳ تومان
دیجی بایتدیجی بایت
دیجی بایت$۰.۰۱۱۸۲۴۶۳۳۶۳.۴۹ تومان
ایترنیتیایترنیتی
ایترنیتی$۰.۰۷۳۸۲,۲۶۸.۶ تومان
ورت کوینورت کوین
ورت کوین$۰.۱۵۲۰۹۸۴,۶۷۵.۵ تومان
گرینگرین
گرین$۰.۰۸۳۴۲۵۲,۵۶۴.۵ تومان
مونا کوینمونا کوین
مونا کوین$۰.۶۵۸۴۶۷۲۰,۲۴۱ تومان
:moneymint.com