با توجه به اینکه ایلان ماسک میزبان SNL است چه چیزی پشت رالی دوج کوین قرار دارد؟

در فاصله چند هفته سکه ای که به آن به عنوان "جُک" نگاه می کردند با کمی کمک از ایلان ماسک و جنش های روزانه، ارزش آن مانند موشک بالا رفت.

undefined

به گفته CoinMarketCap در میان افزایش ارزهای دیجیتال Dogecoin اکنون بیش از 78 میلیارد دلار سرمایه بازار دارد اما منتقدان هشدار می دهند که این ممکن است یک حباب باشد.

به گزارش CoinMarketCap، Dogecoin ارز دیجیتال meme که با تصویر سگی از نژاد Shiba Inu شناخته می شود به بیش از 13000 درصد از اول ژانویه و بالاترین رقم یعنی 69 سنت رسیده است.

این سطح از رشد با 95 درصد افزایش برای بیت کوین و 375 درصد برای اتریوم یعنی دو ارز دیجیتال بزرگ جهان مقایسه می شود.

اگر در تاریخ 1 ژانویه Dogecoin را به ارزش 1000 دلار خریداری کرده بودید ارزش این سرمایه گذاری در حدود 141.897 دلار بود که این هفته به بالاترین حد خود رسید.

چه چیزی در پشت افزایش Dogecoin قرار دارد؟ ایلان ماسک در هیاهوی فعلی چه دستی داشته است و dogecoin واقعا چه ارزشی دارد؟

اول از همه Dogecoin چیست؟

Dogecoin یک ارز دیجیتال است که توسط مهندسین نرم افزاری در سال 2013 ایجاد شده و به دنبال ساخت یک سیستم پرداخت سریع، دوستانه و سرگرم کننده می باشد.

تیکر آن DOGE و نماد آن "Ð" می باشد و نام آن از meme ژاپنی "doge" گرفته شده است. بیلی مارکوس و جکسون پالمر بنیانگذاران این ارز از آن زمان به دلیل آنچه آنها تغییر "سمی" در دنیای رمزنگاری می نامند از این پروژه احمقانه فاصله گرفتند.

بر اساس CoinMarketCap در میان افزایش ارزهای دیجیتال Dogecoin اکنون بیش از 78 میلیارد دلار سرمایه بازار دارد.

علاقه مندان به رمزنگاری از طریق تبلیغات در گروه های رسانه های اجتماعی در Reddit TikTok و Facebook باعث پیشرفت آن شدند. در این میان معامله گران خرده فروشی و سرمایه گذاران اصلی شروع به مشارکت کرده اند و این دیوانگی حتی برای مدت کوتاهی برنامه تجارت Robinhood را خراب کرد.

همچنین بسیاری توکن دیجیتال را در اوایل سال 2021 به عنوان یک معامله می دیدند و زمانی خریداری می کردند که نسبتاً ارزان بود.

undefined

تفاوت این ارز دیجیتال با بیت کوین چیست؟

مهمترین تفاوت در عرضه خلاصه می شود. در تعداد ایجاد بیت کوین محدودیتی وجود دارد. در حالی که ماینرها جهت تأیید معاملات برای به دست آوردن پاداش بیت کوین های جدید مسابقه می دهند، موارد جدیدی آزاد می شوند. اما پس از اتمام این عرضه دیگر هیچ بیت کوین جدیدی وجود ندارد.

این باعث می شود تورم که ارزش یک دارایی را فرسایش می دهد تحت کنترل قرار گیرد.

در مقابل Dogecoin هیچ محدودیتی برای عرضه ندارد. مقدار قابل ایجاد بی نهایت است. بر اساس تجزیه و تحلیل CoinDesk جدیدها با نرخ 14.4 میلیون Dogecoin جدید هر روز ضبط می شوند.

چرا ایلان ماسک در این امر دخیل است؟

در ماه فوریه هنگامی که ایلان ماسک برای اولین بار شروع به توییت کردن در مورد آن کرد Midas خود را به Dogecoin انتقال داد.

انتظار می رود که مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس و خود خوانده "Dogefather" میزبان Saturday Night Live در آخر هفته، میزبان سکه در نمایش محبوب نقاشی کمدی باشد و این دیوانگی را بیش از پیش تجدید کند.

در روز جمعه ماسک (نه برای اولین بار BTW) به نظر می رسد برخی از ارزیابی های خطرناک را به بازار تزریق کرده و به 53.1 میلیون فالوور خود توییت کرد که: ارز دیجیتال امیدوار کننده است اما لطفا با احتیاط سرمایه گذاری کنید!

undefined

ماسک به طور معمول برای کسب مقام ثروتمندترین فرد جهان رقابت می کند. بنابراین او بسیار بیشتر از متوسط سرمایه گذار خرده فروشی پول برای بازی دارد و به طور بالقوه ضرر می کند.

آیا افراد مشهور دیگری هستند که از تبلیغات Dogecoin استفاده می کنند؟

میلیاردر مارک کوبان گفت: "Dogecoin بهتر از یک بلیط قرعه کشی" است. خواننده رپ اسنوپ داگ و راک استار ژن سیمونز نیز تبلیغات گسترده ای را انجام داده اند.

کجا می توان Dogecoin را خرید؟

Dogecoin فقط در برخی از صرافی های معاملات ارزهای دیجیتال از جمله Webull Robinhood Crypto ،eToro و Gemini در دسترس است.

Coinbase که ماه گذشته منتشر شد هنوز از آن پشتیبانی نمی کند. چندین دولت اقدامات قانونی را برای محدود کردن تجارت بیت کوین انجام داده اند اما از هم اکنون Dogecoin که فاقد "هدف" پولی واقعی است در معرض دید آنها نیست.

چقدر سرمایه گذاری در این ارز خطرناک است؟

"میلیونرهای" Dogecoin هفته ها است که جشن می گیرند که مالکیت آنها باعث پس انداز آنها شده است.

undefined

آیا ممکن است این شرایط با از هم گسیختگی تمام شود؟

سرمایه گذاری طولانی مدت یک رقابت محبوب نیست. بسیاری از تحلیلگران هشدار داده اند که Dogecoin و به طور کلی بخش رمزنگاری دیوانه وار، توانایی تبدیل شدن به یک حباب عظیم را دارند.

با توجه به بی ثباتی اینگونه دارایی ها مردم باید آماده باشند تا پول های خود را از دست بدهند. به خصوص برای دارایی مانند Dogecoin که ارزش آن تقاضای متغیر و مقدار زیادی FOMO است.

دوج کویندوج کوین
دوج کوین$۰.۰۸۵۳۹۶۲,۶۲۵.۱ تومان