رمزارز پیو اکس PIVX چیست؟

PIVX مخفف Private Instant Verified Transaction می باشد و از آن برای توصیف یک ارز دیجیتال استفاده می شود که بر ارائه تراکنش های سریع و خصوصی تمرکز دارد. علاوه بر تراکنش‌ های فوق‌ العاده سریع این ارز دیجیتال منبع باز اجازه ناشناس ماندن و امنیت را نیز به کاربر می‌دهد. پیو اکس پس از جدا شدن از دش (یکی دیگر از ارزهای دیجیتال منبع باز) در ابتدا دارک نت نامیده می شد. با این حال در سال 2017 نام پیو اکس به آن داده شد. پس از این تغییر جامعه پیو اکس بسیار بزرگتر و تیم بسیار قوی تر شد.

تاریخچه پیو اکس

پیو اکس برای اولین بار به عنوان هارد فورک دش در ژانویه 2015 ایجاد و در ابتدا با نام دارک نت (DNET) منتشر شد. دارک نت به‌عنوان فورکی از دش که ریشه در کوین‌ های حریم خصوصی دارد فوراً توجه علاقه‌ مندان به ارزهای دیجیتال را به خود جلب نکرد. در سال 2017 کوین دارک نت به پیو اکس تغییر نام داد.

کوشش اولیه

سازندگان پیو اکس معتقدند که حریم خصوصی یکی از مهم ترین حقوق کاربران است. زمانی که دارک نت برای اولین بار ایجاد شد این کوین چندان محبوب نبود. تنها پس از تغییر نام تجاری بود که مردم به پیو اکس علاقه مند شدند و شروع به سرمایه گذاری زمان و پول خود در این پروژه نمودند. با توجه به تغییر نام جامعه پیو اکس به طور تصاعدی رشد کرده است و در حال حاضر بیش از 9000 کاربر دارد. جالب است بدانید که کاربران پیو اکس در حال حاضر PIVians نامیده می شوند.

تیم توسعه

تیم توسعه پیو اکس کاملاً متشکل از افراد جامعه است. اگر به وب سایت پیو اکس نگاهی بیندازید مشارکت کنندگان برتر پروژه را خواهید یافت اما هیچ یک از این افراد مالک خود پروژه نیستند. جنبه مالی پروژه از طریق DAO انجام می شود. DAO یک سازمان مستقل غیرمتمرکز است که توسط سهام داران پروژه کنترل می شود و نه توسط هیچ دولت مرکزی. بودجه های ماهانه از طریق سیستم رای گیری masternodes تعیین می گردد.

دلیل

این کوین ابتدا برای مقابله با مسائل حریم خصوصی که برخی از کوین ها دارند ایجاد شد. در بیشتر موارد کاربران در واقع می‌ توانند تراکنش ارزهای دیجیتال را در بلاکچین پیدا کنند. برای تغییر این موضوع پیو اکس پروتکل زیروکوین را پیاده سازی نمود که می تواند این مشکل را حل کند.

جنبه های منحصر به فرد پیو اکس

جامعه پیو اکس می خواست یک ارز دیجیتال منبع باز و غیرمتمرکز ایجاد کند که تقریباً به صورت رایگان ارسال شود. این ارز دیجیتال نیز کاملا خصوصی است و هیچ اثری از فعالیت کاربران خود بر جای نمی گذارد.

راه حل تمرکز زدایی

این تیم با اجازه دادن به جامعه در رای دادن به پروژه های خود و با اجرای الگوریتم اثبات سهام کوین را غیرمتمرکز کرده است. الگوریتم PoS به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا به اجماع توزیع شده دست یابند که در آن هر سازنده بلاک جدید بر اساس انتخاب تصادفی و عواملی مانند سن و ثروت آنها انتخاب می شود. در مورد رای گیری در مورد پروژه ها فقط صاحبان Masternode می توانند در مورد بودجه و پیشنهادات توسعه رای دهند.

مزایای الگوریتم اثبات سهام

الگوریتم اجماع اثبات سهام تضمین می کند که ماینرها برای قدرت هش رقابت نخواهند کرد. این امر کوین را بسیار امن تر می کند. به دلیل ترکیبی از الگوریتم رمزگذاری اثبات دانش زیرو و الگوریتم اجماع اثبات سهام پیو اکس اولین کوینی است که تراکنش های خصوصی را در الگوریتم اجماع اثبات سهام پیاده سازی می کند. اثبات دانش صفر نوعی پروتکل است که به یکی از طرفین اجازه می دهد بدون افشای اطلاعات دیگری به طرف دیگر اطلاع دهد که با مقدار X آشنا هستند.

پروتکل زیروکوین

یکی دیگر از جنبه های منحصر به فرد پیو اکس پروتکل زیروکوین است که PIV معمولی شما را به zPIV تبدیل می کند. این ویژگی همه تاریخچه آن کوین را مبهم کرده و تشخیص اینکه آن کوین خاص از کدام آدرس آمده است را غیرممکن می سازد.

سوئیفت SwiftTX چیست؟

این تیم همچنین عملکرد سوئیفت را به عنوان راهی برای تایید تراکنش در عرض چند ثانیه اضافه کرد. به لطف این عملکرد کاربران مجبور نیستند منتظر تأییدهای اضافی باشند. این یک شروع خوب برای پیو اکس است تا شبکه خود را به عنوان یک ارائه دهنده پرداخت برای فروشگاه های آنلاین ارائه دهد، زیرا زمان انتظار را به طور کامل حذف می کند. همه اینها به لطف masternodes و اجماع PoS 3.0 امکان پذیر است.

پیو اکس مردم را تشویق می کند تا به نوعی تبدیل به بانک خود شوند. با کیف پول پیو اکس کاربران می‌توانند تقریباً فورا کوین ها را بدون هیچ هزینه‌ ای به هر نقطه از جهان ارسال کنند. کیف پول پیو اکس همچنین دارای عملکرد "حساب عادی" است. این نوع حساب دارایی های شما را نگه می دارد که می توانید برای تراکنش های عمومی عادی از آنها استفاده کنید. همچنین می‌توانید «حساب پس‌انداز خصوصی» را انتخاب کنید که می‌تواند برای ارسال تراکنش‌ هایتان به‌ صورت خصوصی استفاده شود.

سرعت و بودجه

علاوه بر حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن کامل، سرعت شبکه نقش مهمی در ماموریت پیو اکس دارد. سرعت تراکنش‌ های ارائه شده توسط این شبکه فرصت‌ های معاملاتی جدید زیادی را باز می‌کند. به دلیل عملکرد SwiftTX که تأیید تراکنش های فوری را امکان پذیر می کند فروشگاه های اینترنتی آنلاین می توانند پیو اکس را به عنوان یک راه حل پرداخت سریع و قابل اعتماد ارائه دهند که می تواند برای هر دو طرف کار کند. پیاده‌ سازی پیو اکس در فروشگاه‌ های آنلاین نه تنها تجربه کاربر را بهبود می‌ بخشد و امکان انجام تراکنش‌ های بسیار سریع‌ تر را فراهم می‌ کند بلکه باعث صرفه‌ جویی در بودجه برای هر دو طرف می‌ شود زیرا هیچ کارمزد اضافی وجود ندارد.

فراتر از یک ارز دیجیتال

پیو اکس نه تنها یک ارز دیجیتال بلکه یک کوین مسترنود است. این بدان معنا است که مردم می توانند از این ارز برای راه اندازی مسترنود (کیف پول کامپیوتری) با 10000 کوین پیو اکس استفاده کنند و بنابراین هر روز پیو اکس کسب کنند. با این حال برای امکان پذیر شدن این امر باید از یک کیف پول اختصاصی پیو اکس استفاده کنید زیرا در صورت استفاده از کیف پول صرافی کار نخواهد کرد.

پیو اکسپیو اکس
پیو اکس$۰.۱۲۳۵۱۹۳,۷۶۶.۳ تومان