ICO چیست، توکن آن چگونه کار می کند و چرا باید در آن سرمایه گذاری کرد؟

ICO چیست

ما در دوران پر برکت دیجیتال زندگی می کنیم. ابتدا ساعت دیجیتالی، سپس عکس دیجیتال، تلویزیون دیجیتال، بازاریابی دیجیتال دریافت کردیم. دنیا برای ارز دیجیتال آماده بود و بیت کوین متولد شد. بنابراین تعجب آور نیست که در مدت زمان بسیار کوتاهی سهام دیجیتال به این جمعیت پیوسته است.

ICO (عرضه اولیه سکه) با دو تفاوت عمده تقریباً نزدیک به IPO (عرضه اولیه عمومی) است.

  1. . قرار نیست در یک شرکت آینده سهمی داشته باشید.
  2. باید به نوعی به بلاکچین متصل شود

چرا یک شرکت نوپا ICO را ترجیح می دهد؟

این یک مفهوم نسبتاً جدید است و IPO قدیمی ممکن است ایمن تر به نظر برسد اما برخی از مزایای ICO بی نظیر هستند:

  1. حفظ کنترل: شما شرکت خود را با یک سرمایه گذار تقسیم نمی کنید، بلکه خدمات آینده را به او می فروشید. این یک تفاوت بزرگ است. شما پول خواهید گرفت اما همچنان تجارت خود را کنترل می کنید.
  2. جهانی شدن: در حالی که برخی از شرکت ها برای پیدا کردن یک سرمایه گذار از این خانه به آن خانه می روند، با ICO می توانید بلافاصله از هر کس در هر کشور در سراسر جهان پول دریافت کنید.
  3. بدون مقررات: این بدان معناست که بوروکراسی اداری ممکن است ماه ها به طول انجامد. موفقیت در زمینه راه اندازی تکنولوژی در بازار بسیار مهم است. در غیر این صورت شما اخبار دیروز خواهید بود و شخص دیگری برنده تمام پولها خواهد شد.
undefined

بنابراین ICO چگونه کار می کند؟

اول از همه ما به تعدادی از افراد با ایده جالب نیاز داریم که به نوعی با بلاکچین مرتبط هستند. به عنوان مثال استارتاپی که به شما این امکان را می دهد تا به شما امکان می دهد یک درخت اصلاح شده ژنتیکی خریداری کنید و زمانی که رشد میکند نام شما را برای بیت کوین روی برگ های خود می گذارد. خیلی عجیب به نظر می رسد اما من ایده های عجیب و غریب بسیار شنیده ام که به یک تجارت موفق تبدیل شده اند.

این افراد یک کمپین بازاریابی را شروع می کنند و همه را به خرید توکن دعوت می نمایند.

توکن ICO چیست؟

نه ماشین مسابقه یا کفش. گرچه ممکن است تقریباً شبیه Monopoly باشد. شما چیزی را میخرید و می فروشید که واقعاً وجود ندارد ، اما فردی برنده می شود و فردی می بازد.

توکن ICO اساساً نشانگر سهم شما در سرمایه گذاری استارت آپ است. هرچه پول بیشتری بدهید در عوض توکن بیشتری دریافت خواهید کرد. با استفاده از توکن ها، شما می توانید خدمات شرکت آینده را بخرید یا فقط توکن ها را بفروشید.

undefined

اما اگر در کار با IPO بخشی از شرکت را در اختیار نداشته باشید، چرا پول می دهید؟ درست است، هیچ کس چنین کاری نخواهد کرد. به همین دلیل شما یک قرارداد هوشمند دارید.

قرارداد هوشمند ICO چیست؟

افرادی که درختان ژنتیکی عجیب و غریب دارند باید نوید چیزی را بدهند که شایسته سرمایه گذاران باشد. این می تواند یک درخت رایگان برای همسرتان باشد، دو درصد از درآمد شرکت آینده یا هر نوع ارزش یا خدمات دیگر. در این حالت قطعاً پول ممکن است روی درختان رشد کند.

قرارداد هوشمند در واقع توافقی بین شرکت صادر کننده ICO و دارنده توکن است. به عنوان مثال می توان گفت هر کسی که توکن "درخت ژنتیکی" را قبل از سال 2020 خریداری کرده است می تواند آن را با قیمت ثابت بفروشد. یک دارنده توکن را ارسال می کند و قیمت به طور خودکار تنظیم می شود.

چگونه یک قرارداد هوشمند ایجاد کنیم؟

بیشتر آنها هنوز روی پلتفرم اتریوم ایجاد می شوند (اولین قرارداد هوشمند توسط سازنده پلتفرم یعنی ویتالیک بوترین صادر شد). اما موارد دیگری مانند Confideal، ChainLink و BlockCAT و موارد دیگر وجود دارد که هرکدام موافقان و مخالفان خود را دارند.

چرا باید در توکن های ICO سرمایه گذاری کرد؟

  1. با توجه به قرارداد هوشمند می توان در آینده مزایایی دریافت کرد.
  2. قیمت توکن ها می تواند به سرعت افزایش یابد بنابراین می توانید به موقع خرید و فروش پول کنید. این قسمت کاملاً مشابه بورس سهام عادی است.

حال ما آن را درک کردیم. این یک بورس سهام الهام گرفته از بیت کوین است. من می توانم به جای اپل یا اینتل روی درختان عجیب و غریب سرمایه گذاری کنم. چه شایعه هایی در این مورد وجود دارد

undefined

در اینجا چند عدد بسیار چشمگیر وجود دارد:

  • Plutus: یک برنامه آسان پرداخت بیت کوین، توکن ها را در ماه ژوئن 2016 با قیمت اولیه 1.183 دلار صادر کرد. قیمت توکن فعلی 15.122 دلار است که 1178 درصد رشد می کند! و می توانید مقدار زیادی از آن را با قیمت خریداری کنید.
  • نئو: ارز دیجیتال دیگری که حتی بهتر عمل کرد. آنها با 33 سنت در هر توکن شروع کردند و امروز ارزش آن 107 دلار است. شما می توانید درآمد خود را محاسبه کنید.
  • ROI:روزانه برای دارندگان توکن اتریوم 206 درصد است.

معامله خوبی است نه؟

undefined

کلاهبرداری در ICO

نکته مهم که باید بیان شود این است که: همه دروغ می گویند. آن ها افراد خوبی هستند و همچنین تعداد افراد خوب نیز کمتر می باشد. یک شرکت نوپا به نام کوین دیدو 375،000 دلار سرمایه جمع کرده و با پول ناپدید شده است. وب سایت آنها حذف شد و هیچ کس نمی تواند بنیانگذاران آن را پیدا کند. در قدیم سارقین با جوراب شلواری خنده دار روی صورتشان باید به نزدیکترین بانک می رفتند اما امروزه شما می توانید بدون ترک خانه خود همین کار را انجام دهید.

undefined

در اینجا یک لیست کوتاهی از مواردی که باید از آن ها دوری کنید وجود دارد:

تیم ناشناس است: درست است، همه چیز در مورد تمرکززدایی و تنظیمات رایگان است. اما آیا پول خود را به یک فردی که کاملا" غریبه است می دهید؟ من ترجیح می دهم حداقل بدانم بنیانگذاران چه کسانی هستند.

پیشنهاد خیلی خوب: به یاد داشته باشید که فقط یک موش دوم می تواند از پنیر رایگان لذت ببرد. اگر درصد درآمد بسیار بیشتر از متوسط است، باید دلیل خوبی برای آن داشته باشید. در غیر این صورت این پنیر بوی خوبی ندارد.

نقشه راه مشخصی وجود ندارد: اگر یک استارت آپ جدی وجود داشته باشد، آنها حداقل برای سال آینده در حال کار روی یک نقشه راه دقیق هستند. اگر تنها چیزی که می توانید در وب سایت آنها بخوانید "عالی، فوق العاده باحال، فوق العاده خواهد بود، به ما اعتماد کنید و پول خود را به ما بدهید"، احتمالاً باید در مورد تصمیم گیری خود دو بار فکر کنید.

Pre-ICO چیست؟

سخن آخر این است که در واقع شما می توانید توکن ها را قبل از ICO خریداری کنید. می پرسید که چه اتفاقی افتاد؟ این یک دنیای رمزنگاری است. می دانید همه چیز ممکن است. هیچ چیز واقعی نیست.

در واقع گاهی اوقات یک شرکت به بودجه ای برای ICO خود نیاز دارد (تبلیغات و غیره) در این صورت آنها می توانند "پیش فروش قبل از فروش" را مطرح کنند. قیمت توکن پیش فروش ارزان تر است. بنابراین می تواند معامله بسیار خوبی باشد. معمولاً بسیار محدود است و می تواند به معنای واقعی کلمه در چند ثانیه تمام شود. بنابراین اگر می خواهید در پیش فروش خرید کنید، باید دائماً رویدادهای آینده را بررسی کنید.

پیش فروش ممکن است مانند میوه ای آویزان روی درخت آسان به نظر برسد اما به راحتی قابل دستیابی نیست. روش رایج این است که پیش فروش برای تعداد محدودی از سرمایه گذاران که نقش فرشتگان تجارت را بر عهده دارند انجام شود.