آیا می دانید رمز ارز چین لینک (Chainlink) چیست وچگونه کار می کند؟

چین لینک دریافت که چگونه می توان از طریق بلاکچین اطلاعاتی را بدست آورد که هنوز از طریق آن مطمئن قابل اعتماد و غیرمتمرکز است.

اواخر سال ۲۰۱۸ در طی دوران سخت ارز دیجیتال، بسیاری از پروژه ها در آن دوران سخت از بین رفتند. اما در طول همه این مدت Chainlink توانست رشد خود را حفظ کند و حتی از بازار خرابکاری سرپیچی کند. وقتی بیشتر بازار رمزنگاری خراب شد و راکد ماند Chainlink چگونه توانست رشد کند؟ بگذارید بفهمیم!

Chainlink دریافت که چگونه می توان از طریق بلاکچین اطلاعاتی را بدست آورد که از طریق آن هنوز مطمئن، قابل اعتماد و غیرمتمرکز است. با منابع داده بین بلاکچین و دنیای "واقعی" که به عنوان اوراکل شناخته می شوند دیگر نیازی به یک نقطه شکست برای یک برنامه قرارداد هوشمند نیست. چین لینک شبکه ای از نودها را ایجاد کرد تا اطلاعات را از بلاک چین فراهم کند و در نتیجه یک بخش حیاتی از قرارداد هوشمند ایجاد کرد. Chainlink فهمید که چگونه می توان از طریق بلاکچین اطلاعاتی را بدست آورد که از طریق آن هنوز مطمئن، قابل اعتماد و غیرمتمرکز است. با منابع داده بین بلاکچین و دنیای "واقعی" که به عنوان اوراکل شناخته می شوند دیگر نیازی به یک نقطه شکست برای یک برنامه قرارداد هوشمند نیست. چین لینک شبکه ای از نودها را ایجاد کرد تا اطلاعات را از و بلاک چین فراهم کند و در نتیجه یک بخش حیاتی از قرارداد هوشمند ایجاد کرد. این "میان افزار بلاکچین" بدین معنی است که خطاب های چین لینک می توانند اطلاعات اساسی مانند تغذیه قیمت، نتایج رویداد و پیوند به سیستم های پرداخت سنتی را بدون آسیب رساندن به تمرکززدایی یا امنیت ارائه دهند.

چه کسی چین لینک را اختراع کرد؟

چین لینک توسط مدیر عامل فعلی CEO سرگئی نظروف و مدیر عامل فعلی CTO استیو الیس تاسیس شد.

چه چیز خاصی در این مورد وجود دارد؟

جایی که بلاکچین با دنیای خارج ملاقات می کند یک آسیب پذیری بزرگ در برنامه های غیرمتمرکز (dapps) بوده است تا اینکه چین لینک یک پل امن ایجاد کرد. نقاطی که داده ها به بلاکچین وارد می شوند نقاطی هستند که می توان داده ها را دستکاری کرد، به خطر انداخت یا به سادگی جعل کرد یعنی این نقاط شکست جایی است که چین لینک ارزش ایجاد می کند.

برای به حداقل رساندن شکست احتمالی اوراکل ها آنها سه اصل را در مقاله سفید خود اولویت بندی می کنند: 1.توزیع منابع داده 2.توزیع اوراکل ها 3. استفاده از سخت افزار قابل اعتماد.

آیا می دانید؟

چین لینک برای ارتقا امنیت اوراکل ها یا فیدهای داده استارتاپی به نام TownCrier را خریداری کرد. با استفاده از فناوری TownCrier داده های ارائه شده به اوراکل های چین لینک با استفاده از "محیط های با اجرای قابل اعتماد" و سخت افزار فوق العاده ایمن، ایمن تر می شوند.

چین لینک چگونه کار می کند؟

چین لینک یک شبکه رسمی غیر متمرکز است که متشکل از خریداران و ارائه دهندگان داده است. خریداران داده ها را درخواست می کنند و ارائه دهندگان داده ها را به روشی ایمن برمی گردانند.

خریداران داده های مورد نظر خود را انتخاب می کنند و ارائه دهندگان پیشنهاد می دهند تا این داده ها را ارائه دهند. ارائه دهندگان باید هنگام ارائه پیشنهاد، سهمی از توکن های LINK را متعهد شوند که در صورت بدرفتاری از آنها سلب می شود. پس از انتخاب ارائه دهندگان، وظیفه آنها این است که پاسخ های صحیح را به زنجیره بیاورند.

چین لینک برای جمع آوری داده های ارائه شده از سیستم مشهور اوراکل استفاده می کند. اگر همه چیز به راحتی پیش برود به ارائه دهندگان پرداخت می شود و در این صورت همه راضی هستند.

چگونه می توانید توکن های Link را بدست آورید؟

شبکه چین لینک از توکن ERC677 استفاده می کند که عملکرد خود را از استاندارد توکن ERC-20 به ارث می برد و به انتقال توکن اجازه می دهد تا محموله داده ای را شامل شوند. همچنین برای پرداخت ارائه دهندگان داده که داده ها را به بلاکچین می آورند و ترجمه می کنند، که توسط خریدار داده پرداخت می شود استفاده می شود. قیمت های خدمات آنها هنگام ارائه پیشنهادات توسط ارائه دهندگان داده یا سخنرانان تعیین می شود.

علاوه بر کسب توکن های LINK به عنوان یک ارائه دهنده همچنین می توانید توکن های LINK را در Coinbase ،Binance و Huobi خریداری کنید.

با چین لینک چه کاری می توانید انجام دهید؟

اگرچه چین لینک از اتریوم شروع به کار کرد، خدمات اووراکل آنها در سایر بلاکچین ها مانند بیت کوین و Hyperledger نیز موجود است. توسعه دهندگان مستقل و شرکت های بزرگ می توانند داده ها را به عنوان اپراتورهای نود به شبکه چین لینک بفروشند و در این مرحله به آنها توکن های LINK پرداخت شود.

چین لینکچین لینک
چین لینک$۷.۰۴۲۱۴,۱۶۴ تومان
:decrypt.co