توکن بث (BETH) چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

با راه اندازی بیکن چین (Beacon Chain) در دسامبر سال 2020 مجموعه ای از نسخه های به روز شده اتریوم 2 (ETH 2.0) که هدف آن بهبود مقیاس پذیری اتریوم است در مسیر درستی می باشد. به عنوان بخشی از مرحله 0 برنامه استقرار، اتریوم می تواند از قبل در این زنجیره جدید نقش داشته باشد. بث به شما این امکان را می دهد تا بدون از دست دادن انعطاف پذیری در برداشت اتریوم خود در هر زمان به راحتی در ETH staking شرکت کنید.

بث چیست؟

بث نسخه توکنیزه شده اتریوم استیک در بایننس است. هر بث نشان دهنده 1 اتریوم مشروط در بایننس است. آیا اتریوم با اثبات کار (PoW) اجرا نمی شود؟ اکنون بله با این حال به عنوان بخشی از اتریوم ETH 2.0 به طور کامل به اثبات سهام (PoS) تغییر می یابد.

به دلیل پیچیدگی بروزرسانی ها در چندین مرحله ارائه می شود. اولین قدم راه اندازی بیکن چین است که پس از اجرای کامل شاردینگ، هسته اصلی آن برای Eth2 خواهد بود. بیکن چین هم اکنون در حال اجرا است و از مارس 2021 بیش از 3.5 میلیون اتریوم امنیت آن را تأمین می کند.

قرارداد سپرده گذاری برای بیکن کوین فقط یک طرفه کار می کند. این بدان معنی است که کاربران می توانند واریز کنند اما تا زمان راه اندازی کامل ETH 2.0 نمی توانند برداشت کنند که این امر ممکن است سالها طول بکشد. علاوه بر این آنها فقط می توانند به صورت 32 ETH سپرده گذاری کنند.

تمام آن اتریوم در بیکن چین قبلاً پاداش های قابل توجهی دریافت کرده است. بنابراین اگر اتریوم 32 ندارید یا می خواهید انعطاف پذیری را برای برداشتن حفظ کنید چه کاری می توانید انجام دهید؟ می توانید به یکی از استخرهای جمع شده اتریوم 2.0 بپیوندید. یکی از این موارد توسط بایننس ارائه شده است.

می توانید اتریوم خود را با نسبت 1:1 به بث تبدیل کرده و پاداش های سهام را در بث دریافت کنید. عالی است اما اگر هنوز می خواهید از اتریوم خود در جای دیگری استفاده کنید چه می کنید؟ بایننس همچنین یک بازار BETH /ETH دارد جایی که می توانید دوباره بث خود را به اتریوم تبدیل کنید.

نحوه استفاده از بث؟

از چندین روش می توانید از بث استفاده کنید. یکی از آنها صرفاً نگه داشتن آن روی بایننس و لذت بردن از پاداش های جالب است. همچنین می توانید بث خود را به زنجیره هوشمند بایننس برده و از آن در برنامه های DeFi استفاده کنید. بیایید نگاهی به گزینه های مختلف بیندازیم.

توکن بث در Binance Launchpool و Liquid Swap

اگر بث خود را در بایننس نگه دارید می توانید از آن برای کسب جوایز اضافی استفاده کنید. به عنوان مثال پروژه های Launchpool گاهی از بث به عنوان یکی از کوین های موجود برای واریز استفاده می کنند. شما به سادگی بث خود را در Launchpool قفل می کنید و یک توکن تازه راه اندازی شده کسب می کنید که نقدینگی فوری را از صرافی بایننس دریافت می کند.

بث در Binance Liquid Swap

همچنین می توانید از بث در Binance Liquid Swap استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید با تهیه نقدینگی به مجموعه نقدینگی ETH /BETH پاداش کسب کنید. توجه داشته باشید که می توانید بث یا اتریوم یا هر دو را به گروه نقدینگی اضافه کنید اما اگر هر دو را اضافه کنید هزینه ای پرداخت نخواهید کرد.

undefined

بث در پروتکل های وام دهی

گزینه دیگر سپرده گذاری بث در بازار پول مانند ونوس و کسب بازده یا استفاده از آن به عنوان وثیقه برای گرفتن وام های دیگر است.

بث در پنکیک سواپ (PancakeSwap)

همچنین می توانید نقدینگی جفت BETH /ETH را در صرافی پنکیک سواپ تأمین کرده و CAKE دریافت کنید. توجه داشته باشید که از آنجا که پنکیک سواپ مشابه یونی سواپ کار می کند برای تهیه یک مقدار معادل از این دو توکن به نسخه توکن شده اتریوم در BSC نیز نیاز خواهید داشت.

یک مزیت تأمین نقدینگی به این استخر این است که از آنجا که قیمت های بث و اتریوم برابر یا بسیار مشابه هستند و در مقایسه با سایر استخرها کمتر در معرض ضرر غیرمستقیم قرار می گیرید.

به طور خلاصه این استخر کمتر در معرض از دست دادن غیرمستقیم است زیرا نوسان نسبی بین بث و اتریوم بسیار کمتر از مواردی مانند اتریوم و BUSD است. به عبارت دیگر قیمت اتریوم و بث معمولاً باید در محدوده قیمتی کمی باقی بماند بنابراین اثرات ضرر ناگهانی ناچیز است.

آیا ارزش بث بیش از اتریوم است؟

اگر در بایننس به بازار BETH /ETH بروید خواهید دید که بث با اتریوم نسبت 1:1 معامله نمی کند حتی اگر هر بث نشان دهنده سهام 1 اتریوم باشد. چرا؟ پاسخ کوتاه این است که آنها یک دارایی نیستند. کشف قیمت بین بث و اتریوم کاملاً به بازار بستگی دارد. بخاطر بسپارید بث نسخه توکن سازی شده اتریوم استیک شده است.

به همین ترتیب بث پیامدهای متفاوتی نسبت به اتریوم دارد. این واقعیت که با قیمت متفاوتی معامله می شود به این معنی است که بازار کیفیت آن را متفاوت از تریوم تعیین می کند. بث در حال حاضر برای اتریوم قابل استفاده نیست به این معنی که انعطاف پذیری کمتری نسبت به اتریوم برای آن وجود دارد. در عین حال این امر دارنده را قادر به گرفتن پاداش می کند.

Beacon ETHBeacon ETH
Beacon ETH$۳,۴۷۶۱۰۵,۹۸۹,۲۳۶ تومان
بایننسبایننس
بایننس۶۲.۹B دلار۱۰ / ۹.۹ امتیاز