آیا می دانید بلاکچین چه کارهایی می تواند انجام دهد و چه کاربردهایی دارد؟

موسسات مالی طی بیش از ۳۰ سال، با اختلالات مالی بسیاری در دارایی های صنایع مواجه بودند. آن ها ایده ای دارند که تکنولوژی انقلابی می تواند یک متصدی پایدار و بدون تغییر باشد.

بنابراین برای جلوگیری از تغییر، بانک ها در راه اندازی آزمایشگاه های تحقیق و توسعه، ایجاد مراکز آزمون و ایجاد مشارکت با توسعه دهندگان بلاکچین برای درک کامل توانایی های انقلابی فناوری، پیش قدم بوده اند.

البته همه این کارها علاوه بر کاری است که کارآفرینان و توسعه دهندگان انجام می دهند یا با یافتن راه های جدید برای استفاده از بلاکچین های بیت کوین یا اتریوم، یا ایجاد بلاکچینی کاملاً جدید.

این امر بیش از سه سال است که ادامه دارد و و نتایج کم کم در حال به دست آمدن هستند.

در حالی که هنوز برخی امکانات را نمی دانیم، این همان چیزی است که ما می دانیم یک بلاکچین می تواند انجام دهد:

هویت دیجیتالی ایجاد کنید

مولفه هویت تکنولوژی بلاکچین با استفاده از کلیدهای رمزنگاری محقق می شود. ترکیب یک کلید عمومی و خصوصی یک مرجع شناسایی دیجیتالی قوی را بر اساس دارایی ایجاد می کند.

کلید عمومی نحوه شناسایی شما در بین جمعیت است (مانند آدرس ایمیل)، کلید خصوصی نحوه ابراز رضایت شما برای تعاملات دیجیتالی است. رمزنگاری در پس انقلاب بلاکچین یک نیروی مهم به شمار می رود.

undefined

"دفتر توزیع شده چیست؟"، بلاکچین ها یک نوآوری در ثبت و توزیع اطلاعات هستند. آنها برای ثبت داده های استاتیک (رجیستری) و یا داده های پویا (تراکنش ها) مناسب هستند، و آن را به یک تکامل در سیستم های ثبت تبدیل می کنند.

در مورد یک رجیستری، داده ها می توانند در بلاکچین ها به هر ترکیبی از سه روش زیر ذخیره شوند:

داده های رمزگذاری نشده: توسط هر شرکت کننده در بلاکچین قابل خواندن و کاملاً شفاف و روشن است.

داده های رمزگذاری شده: توسط شرکت کنندگان با یک کلید رمزگشایی قابل خواندن است. این کلید دسترسی به داده های موجود در بلاکچین را فراهم می کند و می تواند ثابت کند چه کسی و چه زمانی داده را اضافه کرده است.

داده های هش: می تواند در کنار عملکرد ایجاد شده برای نشان دادن عدم دستکاری داده ها ارائه شود.

هش های بلاکچین معمولاً در ترکیب با داده های اصلی ذخیره شده خارج از زنجیره انجام می شوند. به عنوان مثال "اثرانگشت" دیجیتال اغلب به بلاکچین وارد می شود، در حالی که اطلاعات اصلی را می توان به صورت آفلاین ذخیره کرد.

چنین سیستم مشترک سوابقی می تواند نحوه همکاری سازمانهای متفاوت را با هم تغییر دهد.

در حال حاضر با در اختیار داشتن اطلاعات در سرورهای خصوصی، هزینه های هنگفتی برای معاملات بین شرکتی شامل عملیات، روش ها و بررسی متقابل سوابق وجود دارد.

ثبات پابرجا و تغییرناپذیر

یکی از ویژگی های پایگاه داده بلاکچین این است که دارای سابقه ای از خودش است. به همین دلیل، اغلب آنها را تغییرناپذیر می نامند. به عبارت دیگر، تغییر یک ورودی در پایگاه داده کار بسیار سختی خواهد بود، زیرا نیاز به تغییر تمام داده هایی است که پس از آن، در هر گره قرار می گیرد. به این ترتیب، بیشتر یک سیستم ثبت سابقه است تا یک پایگاه داده.

به عنوان یک سیستم عامل خدمات ارائه می دهد

ارزهای رمزپایه اولین پلتفرمی بودند که با استفاده از تکنولوژی بلاکچین توسعه یافتند. اکنون مردم از ایده بستری برای تبادل ارزهای رمزپایه به بستری برای قراردادهای هوشمند تغییر رویه داده اند.

اصطلاح "قراردادهای هوشمند" تا حدودی به یک عبارت جالب توجه تبدیل شده است، اما این ایده را می توان به چند دسته تقسیم کرد:

قراردادهای هوشمند «دستگاه فروش» وجود دارد که در دهه 1990 توسط Nick Szabo منعقد شد. این جایی است که ماشین ها پس از دریافت ورودی خارجی (ارز رمزنگاری شده) درگیر می شوند، یا در غیر این صورت سیگنالی را ارسال می کنند که فعالیت بلاکچین را تحریک کند.

قراردادهای حقوقی هوشمند یا قراردادهای ریکاردین نیزوجود دارد. بیشتر این برنامه بر اساس این ایده است که یک قرارداد جلسه ای از ذهن است، و این نتیجه ی هر آنچه طرف های قرارداد با آن موافقت می کنند می باشد. بنابراین، یک قرارداد می تواند ترکیبی از یک توافق کلامی، یک توافق نامه کتبی، و در حال حاضر برخی از جنبه های مفید بلاکچین مانند مهر زمان، نشانه ها، حسابرسی، هماهنگی اسناد یا منطق تجاری باشد.

سرانجام، قراردادهای هوشمند اتریوم وجود دارد. اینها برنامه هایی هستند که دارایی های بلاکچین را کنترل می کنند، و بیشترین تعاملات در بلاکچین اتریوم اجرا می شوند. اتریوم خود بستری برای کد قرارداد هوشمند است.

بلاکچین ها از یک تکنولوژی جدید ساخته نشده اند بلکه آنها از یک ارکستراسیون منحصر به فرد از سه تکنولوژِی موجود ساخته شده اند.

undefined