رانندگان متخلف! پلیس ژاپن به دنبال ارز های دیجیتال شماست!
undefined

دارندگان ارز دیجیتال در ژاپن، حواستان باشد! جریمه های خود را به موقع پرداخت کنید ، وگرنه پلیس توکن های شما را خواهد گرفت!

به نظر می رسد این پیام پس از این به وجود آمد که در ایالت Gifu، پلیس از مردی که از تاریخ آگوست 2014 هزینه های تخلفات رانندگی خود را روی هم انباشته کرده بود، به ارزش 3600 دلار امریکا ارز دیجیتال وی را مصادره کرد.

بنا به گفته ی ژاپن رویترز و اوکیناوا تایمز، نیروهای پلیس سراسر کشور در پی بهره برداری از قانون جدید که سال گذشته معرفی شد، هستند. این قانون تشریح می کند که ارزهای دیجیتال دارای ارزش قانونی و مالی هستند، بدین معنی که می توان قدرت مصادره ی آن ها را به پلیس و دادگاه اعطا کرد. هرچند این نخستین بار است که پلیس مصادره ی توکن را در این مقیاس انجام داده است. 

گفته شده که این مرد بیکار بوده و در ناگویا اقامت داشته است. ماموران می گویند او تقریبا به مدت نصف یک دهه به طور مکرر در پرداخت جریمه ی خود ناموفق بوده است. پلیس برای او بیش از ده اخطاریه ارسال کرده و به دفعات متعدد به منزل وی مراجعه کرده است، اما در نهایت نتیجه گرفته که او هیچ دارایی ارزشمندی به جز موجودی ارز دیجیتال خود ندارد.

این حرکت، درست یک سال پس از این اتفاق افتاد که ماموران ایالت هیوگو تبدیل به نخستین نیروی پلیس در جهان شدند که در ازای جریمه های رانندگی پرداخت نشده، توکن مصادره کردند. آن ها مقدار بسیار کمتری ارز دیجیتال (حدود 45 دلار امریکا) از یک راننده متخلف 55 ساله ضبط کردند.

بانک مرکزی ارز دیجیتال را به شدت مورد انتقاد قرار داد

در نقطه ی دیگری از کشور، رییس بانک ژاپن (BoJ) با بیان این که سرمایه گذاری ارز دیجیتال صرفا "سفته بازی" است، ارز دیجیتال را به شدت مورد انتقاد قرار داد. فرمانده هاروهیکو کورودا در تاریخ 19 اردیبهشت به کمیسیون مالی مجلس گفت " ارزهای دیجیتال به ندرت جهت پرداخت و تسویه وجه مورد استفاده قرار گرفته و اغلب هدف آن سفته بازی بوده"

اظهار نظر کورودا سه ماه پس از این صورت گرفت که وی به گزارش رویترز در همان زمان به نمایندگان مجلس گفته بود، ارز دیجیتال پول رایج قانونی نبوده و دارایی ای برای پشتیبانی از ارزش خود ندارد.

جالب اینجاست که در تاریخ 1 اردیبهشت، ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا (ECB) نیز گفته بود: "ارز های دیجیتال یا بیت کوین ها یا هرچیزی شبیه به آن پول رایج نیستند بلکه دارایی های به شکل سفته بازی بوده اند که به اندازه ی یورو پایدار نیستند"

هرچند صرف نظر از موضع گیری BoJ، بانک های ژاپنی و بخش مالی آن همچنان نسبت به ارز دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین متمایل هستند. تعدادی از بانک های کشور، سرمایه گذاری های عمده ای در کمپانی های ارز دیجیتال از جمله پلتفرم های معاملات ارزی، انجام داده اند. 

این مسئله شامل مواردی از گروه Softbank، یکی از غول های مالی، می شود که به گفته ی Nikkei این هفته 36.08 درصد از سهام خود در یاهو ژاپن به شرکت فرعی سیار SoftBank فروخته شده است، که پیش از این حدود 12 درصد از سهام یاهو ژاپن را به خود اختصاص داده بود. این حرکت به این معنی است که این شرکت مالک تقریبا نیمی از یاهو ژاپن خواهد شد که به تازگی برند بازسازی شده ی بورس ارز دیجیتال TaoTao را راه اندازی کرده است، پلتفرمی مجاز که یاهو ژاپن سهام 40 درصدی را در سال گذشته خریداری کرد.

سایر شرکت های بانکی قابل توجه در ژاپن که با ارز دیجیتال سر و کار دارند، شامل موارد گروه SBI می شود که رییس آن اخیرا به عضویت هیئت مدیره ی Ripple در آمده است.

ضمنا در سال جاری برخی از بزرگ ترین بانک های تجاری ژاپن، در حال برنامه ریزی برای راه اندازی ارز دیجیتال با ثبات هستند (و یا قبل تر این حرکت را پیش برده اند).

ریپلریپل
ریپل$۰.۳۲۱۹۰۵۱۰,۲۲۶ تومان