جدی گرفتن Dogecoin سخت است اما Doge به آن اهمیتی نمی دهد.

هیچ دلیل موجهی برای ارزشمند بودن آن وجود ندارد. جفری هالی تحلیلگر ارشد بازار در Oanda Asia Pacific Pte که بستری برای تجارت ارزهای سنتی می باشد می گوید: "Dogecoin هیچ استفاده تجاری یا سرمایه گذاری آشکاری به غیر از نوعی دیوانگی برای کسب سود و تلاش برای درآمدزایی ندارد." "من اعتقاد دارم بیشتر جذابیت آن در این واقعیت نهفته است که خرید و فروش آن در مقابل 60.000 دلار برای بیت کوین بسیار ارزان است و تصور آن برای یک تاجر خرده فروش بسیار هیجان انگیز است."

در حقیقت قیمتی جزئی پایین بسیار مهم نیست چه شما 1000 دلار در کسری از بیت کوین بگذارید و چه 3.333 Dogecoins بخرید همان مقدار را در معرض خطر قرار می دهید. اما مانند سهام یک پنی، احتمالاً پایین آمدن قیمت هر سکه تأثیر روانی دارد.

کورتیس تینگ مدیر عامل بورس در اروپا صرافی Kraken، می گوید: "سرمایه گذاران Dogecoin را برای شرکت در یک شوخی خودپسند در مورد ناتوانی در سرمایه گذاری عاقلانه خریداری می کنند که همچنان ادامه می یابد و قیمت یک Dogecoin همچنان ادامه می یابد."

Dogecoin دقیقاً چیست؟ مانند بیت کوین این یک توکن دیجیتالی است که در آن فقط آنچه که سایر کاربران مایل به پرداخت آن هستند یا در ازای آن معامله می کنند ارزش دارد. از هیچ دارایی یا مشاغل دیگری پشتیبانی نمی کند و هرگز درآمدی کسب نخواهد کرد. از طرف دیگر ویژگی اصلی بیت کوین را ندارد که معتقدین به رمزنگاری را مجذوب خود می کند یعنی عرضه محدود. در مورد تعداد سکه هایی که می توان با استفاده از کد کامپیوتر حاکم بر Dogecoin ضرب کرد، پوشش سختی وجود ندارد.

آنچه که در اختیار دارد یک آرم زیبا است که بر اساس الگوی رفتاری "Doge" ساخته شده است یعنی Shiba Inu که با ظاهری از چهره، چیزی بین مسخره بودن و دانا بودن است. حتی سازندگان آن ارز دیجیتال را به عنوان لارک توصیف می کنند. بیلی مارکوس یکی از خالقانش می گوید: "Dogecoin و جامعه آن به سرگرم کننده و نشاط آور بودن خود افتخار می کنند.همچنین با هیچ نیتی ساخته نشده است و برخلاف بسیاری از سکه ها و توکن های ایجاد شده توسط مردم، منافع مالی زیادی از ایجاد آن کسب نکرده ام."

Dogecoin همچنین سابقه ای در این زمینه دارد و ارز دیجیتال نسبتاً قدیمی است. توکن هایی با سابقه طولانی می توانند از آگاهی بیشتر و مجموعه ای از دارندگان که به تدریج در حال گسترش هستند و مایل به گفتگو می باشند، بهره مند شوند. از آنجا که امسال علاقه به ارز دیجیتال و تجارت آن به طور کلی افزایش یافت، Dogecoin در منتظر بود تا توسط سرمایه گذاران خرده فروشی یافت شود.

این سکه در 20 آوریل افزایش چشمگیری یافت. کاربران Dogecoin تصمیم گرفتند #DogeDay را جشن بگیرند و قیمت را به 42 ¢ یا 69¢ یا حتی 1 دلار افزایش دهند. بر اساس گزارش CoinGecko.com آنها به نوعی موفق شدند ، که قیمت در آن روز به رکورد 41.9 رسید.

Dogecoin همچنین طرفداران میلیاردر مشهور را جذب کرده است. که از جمله مشهورترین آنها Elon Musk بنیانگذار شرکت تسلا و مارک کوبان مالک Dallas Mavericks می باشند. اتفاقاً این یکی از کاربردهای Dogecoin است که شما می توانید کالاهای Mavericks را با آن بخرید. جان وو رئیس آزمایشگاه های آوا که به توسعه برنامه های دارایی دیجیتال کمک می کند می گوید:" وقتی مدیر ارشد بازاریابی شما ایلان ماسک باشد همه چیز ممکن است."

اهمیت Doge از رونق توکن های غیرقابل انعطاف که برای تأیید مالکیت در رسانه های دیجیتال استفاده می شود بازتاب دارد. به نظر می رسد Dogecoin یک پروژه هنری جمعی است که می توانید با هزینه ای معادل 30¢ به جای میلیون ها دلار که برخی برای NFT ذخیره کرده اند خریداری کنید. به معنای عرفی، Dogecoin بی ارزش است.

تفسیر خوش بینانه نسبت به همه این ها این است که Dogecoin فقط سرگرم کننده است. لحظه Doge از رونق توکن های غیرقابل انعطاف ، که برای تأیید مالکیت در رسانه های دیجیتال استفاده می شود ، بازتاب دارد. Dogecoin به نظر می رسد یک پروژه هنری جمعی است که می توانید با هزینه ای معادل 30 buy خریداری کنید ، به جای میلیون ها دلار که برخی برای NFT ذخیره کرده اند. آنتونی ترنچف بنیانگذار وام دهنده رمزگذاری Nexo اخیراً به اخبار بلومبرگ گفت: "Dogecoin به معنای عرفی بی ارزش است." اما همانطور که همه می دانند ارزش در چشم بیننده است.

با این وجود تجمع Dogecoin بسیار شبیه پمپ است یعنی تلاش برخی از کاربران اینترنت که فکر می کنند با تمرکز بر روی یک دارایی ارزان قیمت و الزام یکدیگر برای خرید قیمت را افزایش دهند. به نظر می رسد مالکیت Dogecoin در دستان افراد ناشناس نسبتاً کمی متمرکز شده است بنابراین ممکن است تحرک قیمت زیاد طولی نکشد.

دوج کویندوج کوین
دوج کوین$۰.۰۸۸۹۸۲۲,۷۴۱ تومان
شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۱۲۳۱۰.۳۷۹۱۹۷۴۳۲۱۷۷ تومان