نحوه استخراج بیت کوین چگونه است؟ آیا با کامپیوتر های خانگی میتوان بیت کوین استخراج کرد؟

قدرت ماینر

همه ماینرها در شبکه بیت کوین تلاش می کنند یک معمای ریاضی را حل کنند تا بتوانند جایزه بیت کوین را بدست آورند. برای برنده شدن در این معما، ماینرها هزاران محاسبه را در ثانیه امتحان می کند تا محاسبه درست را پیدا کرده و معما را حل کنند.

تعداد محاسباتی که ماینر شما می تواند در هر ثانیه انجام دهد، میزان هش آن نامیده می شود. هرچه میزان هش بالاتر باشد، با موفقیت بیشتر معماها حل می شوند و بیت کوین بیشتری کسب خواهید کرد. ماینرهای مختلف میزان هش متفاوتی دارند و شما هنگام ارزیابی سودآوری باید میزان هش ماینر خود را در نظر بگیرید. در این مقاله نحوه انتخاب یک ماینر بیت کوین را می توانید مطالعه کنید.

سختی شبکه

تنها چیزی که شبکه بیت کوین می خواهد این است که هر ده دقیقه یک بیت کوین جدید ایجاد کند، به این معنی که فقط می خواهد افراد هر ده دقیقه در آن مسابقه برنده شود. با این وجود هر چه تعداد بیشتری از ماینرها برای حل معما تلاش کنند، شانس اینکه کسی با سرعت بیشتری این معما را حل کند افزایش می یابد.

شبکه بیت کوین با سخت کردن حل معما با این خواسته اش هماهنگ می شود. این کار را با تنظیم یک میزان عددی که بخشی از معما است انجام می دهد که به آن دشواری می گویند.

هرچه افراد بیشتری برای استخراج بیت کوین تلاش می کنند، دشواری بیشتر شده و حل معما سخت تر می شود. افزایش دشواری برای ماینرها مسئله بدی است زیرا شانس آنها را برای پیروزی در مسابقه کاهش می دهد. این امر به ویژه برای افرادی که از تجهیزات استخراج کندتر استفاده می کنند بد است زیرا آنها به طور معمول هم شانس کمتری دارند. این نشان دهنده ارزش است چرا که دشواری بالاتر احتمال پیروزی شما در مسابقه و در نتیجه استخراج سکه را کاهش می دهد.

با استفاده از ماینر قدرتمندتر می توانید با دشواری مقابله کنید، اما پارامتر دیگری را تحت تأثیر قرار می دهد:

هزینه اولیه ماینر

شما برای خرید ماینرهای قدرتمندتر مجبورید پول بیشتری هزینه کنید.

این جعبه استخراج جدید و براق ASIC که زیر میز شما قرار دارد ممکن است قدرتمندترین ماینری باشد که برای بشر شناخته شده است، اما هزینه زیادی برای شما دارد. قبل از اینکه بتوانید سود کسب کنید، باید پولی را که صرف خرید تجهیزات کرده اید را پس بگیرید.

استخرهای استخراج بیت کوین

استخرهای استخراج بازدهی از استخراج بیت کوین را آسان کرده اند، اما چگونه هستند و چگونه کار می کنند؟

استخراج بیت کوین قبلاً روشی برای تولید مقادیر زیادی بیت کوین بود. شما می توانستید تجهیزات استخراج خود را به برق وصل کرده، آن را روشن کنید و همزمان با گردش بیت کوین با آرامش گوشه ای بنشینید. اما این روزها تولید این ارز دیجیتال بسیار سخت تر است.

در استخراج سنتی بیت کوین، هرکسی که یک کامپیوتر استخراج بیت کوین را مدیریت می کند، برای تکمیل همان معمای ریاضی مسابقه می دهد. هر 10 دقیقه یا بیشتر، یک نفر برنده این معما می شود و 25 بیت کوین به عنوان جایزه دریافت می کند. سپس، معما مجدداً تنظیم می شود و همه چیز از اول شروع می شود.

دشواری تولید بیت کوین با استفاده از قدرت کامپیوتر

به لطف محبوبیت روزافزون ارز دیجیتال و جهش رو به جلو در قدرت محاسباتی تأمین شده توسط تجهیزات استخراج ASIC، دشواری تولید بیت کوین با استفاده از توان محاسباتی در ماه های گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است.

این کار استخراج بیت کوین بسیار غیر دموکراتیک است. مردم به محض مشاهده سود دهی، سرمایه گذاری عظیمی را در تجهیزات استخراج بیت کوین آغاز کردند.

بنابراین، شما چگونه با تجهیزات استخراج سطح پایه خود این شانس را دارید که در یکی از این مسابقات ده دقیقه ای برنده شوید؟ صرف اینکه تلاش می کنید به این معنی نیست که در جایگاه اول قرار می گیرید. در دنیای استخراج بیت کوین، هیچ پاداشی برای تلاش وجود ندارد.

وارد استخر استخراج شوید

اینجا جایی است که استخرهای استخراج وارد عرصه می شوند. آنها مجموعه ای از افراد هستند که همه با هم یکصدا با یکدیگر همکاری می کنند. قدرت محاسباتی ترکیبی آنها شانس بیشتری برای برنده شدن در مسابقه را دارد. سپس در این همکاری، هزینه همه شرکت کنندگان با توجه به تلاش آنها پرداخت می شود.

این روش بدان معنی است که شما هنوز هم می توانید با تجهیزات استخراج پایه خود، مقدار کمی از بیت کوین را تولید کنید. حتی اگر کل جایزه 25 بیت کوین را برنده نشوید.

نحوه انتخاب استخر استخراج

استخرهای مختلف استخراج وجود دارند. اما اینکه کدام یک را انتخاب کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد. آیا باید به بزرگترین استخر ممکن بپیوندید تا شانس پاداش خود را به حداکثر برسانید؟ نه اینطور نیست. اگر به یک استخر بزرگ بپیوندید، احتمال موفقیت استخراج یک بلوک به عنوان بخشی از استخر افزایش می یابد. اما اندازه استخر به این معنی است که میزان سود شما کمتر خواهد بود.

برعکس اگر شما در استخر کوچکی باشید، بلوک کمتری استخراج می کنید. به این ترتیب پاداش شما بالاتر خواهد بود. بنابراین، ممکن است مدتی هیچ چیزی کسب نکنید و سپس پاداش زیادی دریافت کنید.

گزینه های استخر استخراج

استخرهای تک در مقابل چند سکه: برخی از استخرهای رمزنگاری بر روی یک ارزدیجیتال مانند بیت کوین تمرکز دارند. دیگران سکه های مختلفی استخراج می کنند که براساس آن متوجه می شوند کدام سکه در آن زمان سودآور است. آنها از فاکتورهای مختلفی برای تصمیم گیری استفاده می کنند، از جمله میزان هش استخر در آن زمان، و نرخ مبادله بین سکه های مختلف.

استخراج مکانی در مقابل استخراج ابری: برخی از استخرهای استخراج، استخراج مبتنی بر ابر را با فعالیت های مشترک ترکیب می کنند. این بدان معناست که شما به هیچ وجه لازم نیست تجهیزات استخراج را خریداری کنید، اما می توانید به سادگی هزینه یک قرارداد استخراج آنلاین را که به طور خودکار در استخر بسته می شود را پرداخت کنید. این هزینه سرمایه شما را به حداقل می رساند، اما بدان معنی است که شما باید هزینه استخراج خود را از طریق سود استخر خود پرداخت کنید.

گزینه های پرداخت: پرداخت استخرها روش های مختلفی دارد. برخی سود شرکت کنندگان را بلافاصله براساس هر "سهمی" که با موفقیت ارسال می کنند، پرداخت می کنند. سهم یک بخش معتبر از معمای ریاضی است که حل شده‌است. این امر خطر بیشتری را برای گرداننده استخر استخراج ایجاد می کند، زیرا حتی اگر کل معما حل نشود سهم ها باید پرداخت شود. اپراتور ممکن است در پایان، پاداش سهام را پرداخت کند حتی اگر آنها از بلاکچین پاداشی کسب نکنند.

به طور معمول دیگران با استفاده از یک مدل متناسب پرداخت می کنند که در آن پاداش، فقط زمانی توزیع می شود که کل معما با موفقیت توسط استخر حل شود (این بدان معنی است که یک بلوک در بلاکچین با موفقیت استخراج شده است).

درخواست اصلی استخراج بیت کوین ابزاری برای قانونی بودن پاداش شما است، بنابراین مجبور نیستید سالها صبر کنید تا موفق شوید یک بلوک را بشکنید. با وجود گذشت زمان، لزوماً پاداش شما افزایش نخواهد یافت به ویژه اینکه اپراتور بلوک ممکن است درصدی از سود خود را به صورت کارمزد دریافت کند.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۳۰,۰۵۵۹۱۶,۴۳۶,۷۰۶ تومان