نحوه برداشت درآمد حاصله از ICO چگونه است؟

در موقعیتی که ارائه اولیه سکه (ICO) پروژه شما با موفقیت همراه بود. کیف پول های دیجیتال شما پر از بیت کوین، اتر، لیت کوین و هر ارز درجیتال دیگری است که در آن سهم خود را می پذیرید. اکنون زمان جشن گرفتن و شروع استفاده از وجوه جمع آوری شده جهت استفاده است.

با این حال صرف نظر از اینکه چقدر توانسته اید با ارزهای دیجیتال وجه جمع آوری کنید، بازهم نیاز به تسویه حساب در ارزهای فیات مانند دلار آمریکا یا یورو خواهید داشت. اعم از پرداخت هزینه خدمات حقوقی، تبلیغات عمومی، اجاره، قبض، تحویل مواد غذایی در اواخر شب و هر چیز دیگری، باید درآمد خود را پرداخت کنید.

undefined

البته در حالی که برخی از آژانس های تبلیغاتی و شرکت های حقوقی وجود دارند که ممکن است پرداخت با ارزهای دیجیتال را بپذیرند، بیشتر اشخاص ثالث و همچنین کارمندان خود شما تقاضای پرداخت به ارزهای محلی خود را خواهند داشت.

برداشت ارزهای دیجیتال به صورت فیات، به ویژه هنگامی که صحبت از مقدار زیادی می شود یک فرآیند بسیار دلهره آور است. اما اگر به درستی برای کمپین ICO خود آماده شده اید، شما و تیم حقوقی خود باید از قبل راه حلی برای این مسئله داشته باشید.

چرا روند کار بسیار پیچیده است؟

این روزها بسیاری از بانک ها در سراسر جهان در حال کشف و استفاده از فناوری بلاکچین هستند. با این حال، اکثریت مطلق بانک ها هنوز پیرو روش سنتی و مرسوم هستند و علی رغم استفاده از بلاکچین، آنها واقعاً کار با ارزهای دیجیتال را دوست ندارند.

تعداد بسیار زیادی از بانک ها در سراسر جهان از ارائه خدمات به مشاغلی که با ارزهای دیجیتال مرتبط هستند، خودداری می کنند. روسای بزرگترین بانک های جهان روی ارزهای دیجیتال برچسب کلاهبرداری گذاشته اند. و حتی اگر موفق به یافتن بانکی شوید که همکاری با مشاغل شما را بپذیرد، باید برای ماه ها بررسی های قانونی و تشکیل پرونده های اداری آماده باشید.

به این دلیل که بانک ها نسبت به پروژه شما ملزم می شوند تا سیاست های مبارزه با پولشویی (AML) و مشتری خود را بشناسید (KYC) را اعمال کنند. بنابراین انتظار دارید نمایندگان بانک با شما تماس بگیرند تا با استفاده از سوالاتی درباره منبع وجوه (SOF) و منبع ثروت (SOW)، درمورد اینکه "دقیق" وجوه شما را "نمایان" می کنند، بدانند. به احتمال زیاد از شما خواسته می شود که تقریباً هر سهم، چه بزرگ و چه کوچک را تأیید کنید.

undefined

حتی پس از انجام همه این کارها و موفقیت در راه اندازی حساب کاربری، همیشه تهدید به خاموش شدن حساب خود خواهید شد. برخی از کلمات کلیدی مانند بیت کوین،ICO،اتر، TGE و غیره ممکن است منجر به بسته شدن حساب شما و گزارش معاملات شما به عنوان مشکوک بودن و بالقوه کلاهبردار بودن شود.

پول نقد از طریق صرافی داستان متفاوتی است اما به همان اندازه پیچیده است. برای شروع معمولاً باید یک حساب بانکی به حساب خود لینک دهید تا بتوانید از صرافی ها وجهی را برداشت کنید. سرانجام پس از یک دوره تأیید طولانی، شما باید با زمان انتظار طولانی و هزینه های معامله بالا آرامش خود را برقرار و صبر کنید.

البته، مانعی برای یافتن صرافی مناسب و قابل اعتماد وجود دارد که با ارز فیات محلی شما کار کند و در حوزه قضایی شما قانونی باشد.

مثل همیشه ما به شما هشدار می دهیم که وجوه خود را در کیف پول تهیه شده توسط صرافی نگهداری نکنید. به یاد داشته باشید شما هیچ وقت کنترل چنین کیف پول هایی را ندارید. موارد بسیاری از هک شدن صرافی ها و از دست دادن کل پول ذخیره شده در آنها یا فرار از طریق وجوه مردم وجود داشته است.

برداشت مقادیر کم

تلاش برای برداشت کل مبلغ 15 میلیون دلار که به تازگی جمع آوری کرده اید، یک کابوس خواهد بود. بدون شک بسیاری از سوء ظن ها را ایجاد می کند و به احتمال زیاد منجر به بررسی پروژه شما توسط مقامات می شود. بهترین استراتژی در اینجا واریز مقادیر کمی است که پروژه واقعاً هر ماه به آن نیاز دارد.

برای انجام این کار چند روش وجود دارد:

  • مقدار لازم ارز دیجیتال را در صرافی مناسب بفروشید و فیات معادل یک حساب بانکی را برداشت کنید.
  • از صرافی های نظیر به نظیر مانند LocalBitcoins و LocalEthereum یا یکی از گزینه های متعدد مشابه موجود در اینترنت استفاده کنید.
  • از پردازنده های پرداخت استفاده کنید که ارز دیجیتال را برای پرداخت حساب بانکی برای اجاره، هزینه های حقوقی و درآمد فعال می کنند و به طور کلی از افتتاح حساب بانکی صرف نظر می کنند. به عنوان مثال: CoinPayments ،SpectroCoin ،SpicePay و بسیاری دیگر.
  • برای خود یا کارمندان خود یک ویزا یا مستر کارت پیش پرداخت تهیه کنید که می توانید با ارزهای دیجیتال شارژ کنید و از آن برای پرداخت آنلاین و آفلاین بل استفاده از هر نقطه فروش (POS) استفاده کنید. یکی از این موارد را می توانید از طریق موناکو، TenX ،Bitwala و بسیاری دیگر دریافت کنید.
  • متناوباً، می توانید به کارمندان و ارائه دهندگان خدمات خود به ارزهای دیجیتال پرداخت کرده و دستورالعمل هایی را درباره نحوه برداشت وجوه فیات به آنها ارائه دهید. این مسئله البته باید از قبل توافق شود.

در مورد تیم صحبت کنید

تیم بخشی جدایی ناپذیر و مهم از پروژه هستند و به همین دلیل باید ارائه شوند. به استثنای موارد نادر، یک ICO با توسعه دهندگان ناشناس موفق نخواهد بود.

در حالی که بقیه مقاله سفید باید یک توصیف فنی باشد، عکس ها و بیوگرافی های کوتاه تیم توسعه یک مزیت بزرگ در نظر سرمایه گذاران خواهد بود.

undefined

برداشت مقادیر زیاد

در حال حاضر، هیچ راه حل یک مرحله ای برای بازپرداخت پروژه از مقدار زیادی از بودجه جمع آوری شده از طریق ICO وجود ندارد. با این حال Bitwala در حال ساخت یک پلتفرم است که قرار است "یک تجربه بانکی که دنیای ارز دیجیتال و فیات را ادغام می کند" ارائه دهد.

متناوباً، در اینجا لیستی (نسبتاً کوچک) از کشورهایی با نگرش کلی مثبت به ICO وجود دارد که آماده افتتاح حساب بانکی برای نیازهای پروژه شما خواهد بود:

سنگاپور

سوئیس

جزایر کیمن