همه چیز درباره استخراج بیت کوین به ساده ترین بیان

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج ارزهای رمزپایه سخت و پرهزینه است و فقط به صورت پراکنده (گاه و بیگاه) پاداش دارد. با این وجود، استخراج برای بسیاری از سرمایه گذاران علاقه مند به ارز رمزنگاری شده جذابیت بسیاری دارد زیرا ماینرها برای کار خود با رمز ارزها پاداش می گیرند. این ممکن است به این دلیل باشد که انواع کارآفرینان استخراج را به عنوان پنی به دست آمده از بهشت می دانند، مانند جویندگان طلای کالیفرنیا در سال 1849 (سال ۱۲۲۸). حال اگر شما از نظر فنی تمایل دارید، چرا این کار را نمی کنید؟

روشهای کلیدی

با استخراج، می توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه ارز رمزنگاری شده دریافت کنید.

ماینرهای بیت کوین، به عنوان پاداش برای تکمیل "بلوک" معاملات تایید شده که به بلاکچین اضافه می شود، بیت کوین دریافت می کنند.

جوایز استخراج به ماینر پرداخت می شود که در ابتدا راه حل یک معمای هش پیچیده را کشف می کند و احتمال اینکه یک شرکت کننده در کشف راه حل مشارکت داشته باشد مربوط به بخشی از کل توان استخراج در شبکه است.

برای راه اندازی دکل استخراج یا به GPU (واحد پردازش گرافیک) یا یک مدار مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) نیاز دارید.

با این حال، قبل از اینکه وقت و تجهیزات خود را صرف کنید، این توضیح را بخوانید تا ببینید آیا استخراج واقعاً برای شما مناسب است یا خیر. ما در درجه اول روی بیت کوین تمرکز خواهیم کرد. (در کل، ما از "بیت کوین" هنگام مراجعه به شبکه یا ارز رمزنگاری شده به عنوان یک مفهوم استفاده می کنیم).

در قرعه کشی اصلی بسیاری از استخراج ها، احتمال پاداش گرفتن با بیت کوین وجود دارد. همانطور که گفته شد، مطمئناً برای داشتن رمز ارزهای رمزنگاری شده لازم نیست که یک ماینر باشید. شما همچنین می توانید ارزهای رمزپایه را با استفاده از ارز فیات خریداری کنید. شما می توانید آن را در صرافی مانند Bitstamp با استفاده از رمزنگاری دیگری معامله کنید (به عنوان مثال، با استفاده از Ethereum یا NEO برای خرید بیت کوین). حتی می توانید با خرید، انتشار پست های وبلاگ در سیستم عامل هایی که به کاربران ارز رمزنگاری شده پول پرداخت می کنند و یا حتی حساب های رمزنگاری سودآور راه اندازی کنید و درآمد کسب کنید. برای مثال: پلتفرم وبلاگ رمزنگاری Steemit نوعی Medium است با این تفاوت که کاربران می توانند با پرداخت پول رمزنگاری اختصاصی به نام STEEM به وبلاگ نویسان پاداش دهند. سپس STEEM می تواند در جای دیگری با بیت کوین معامله شود.

پاداش بیت کوینی که ماینرها دریافت می کنند، انگیزه افراد را برای کمک به هدف اصلی استخراج یعنی (مشروعیت بخشیدن و نظارت بر معاملات بیت کوین و اطمینان از اعتبار آنها) افزایش میدهد. از آنجا که این مسئولیت ها در میان بسیاری از کاربران در سراسر جهان گسترش یافته است، بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده "غیرمتمرکز" است و به هیچ مرجع مرکزی مانند بانک مرکزی یا دولت برای نظارت بر مقررات آن اعتماد نمی کند.

نحوه استخراج بیت کوین

ماینرها در ازای کار خود به عنوان حسابرس حقوق می گیرند. آنها در حال بررسی اعتبار قانونی بودن معاملات بیت کوین هستند. این کنوانسیون برای حفظ صداقت کاربران بیت کوین است و توسط بنیانگذار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو طراحی شده است. با تأیید معاملات، ماینرها به جلوگیری از "مشکل هزینه مضاعف" کمک می کنند.

دو بار خرج کردن سناریویی است که در آن صاحب بیت کوین همان بیت کوین را به طور غیرقانونی با ارز فیزیکی، دو بار خرج می کند. تا اینجا این مسئله مهم نیست و مانند این است که هرگاه اسکناس 20 دلاری را برای خرید یک بطری ودکا به شخصی تحویل دهید، دیگر آن را ندارید، بنابراین خطری وجود ندارد که بتوانید از همان اسکناس 20 دلاری برای خرید بلیط های لوتو در همسایه خود استفاده کنید. در حالی که امکان ساخت پول نقد تقلبی وجود دارد، اما دقیقاً مشابه دو برابر هزینه واقعی کلمه یک دلار نیست. اما با وجود ارز دیجیتال، همانطور که دیکشنری Investopedia توضیح می دهد، "این خطر وجود دارد که دارنده بتواند کپی توکن دیجیتال را بسازد و با حفظ نسخه اصلی آن را برای یک تاجر یا طرف دیگر ارسال کند."

بیایید بگوییم شما یک اسکناس 20 دلاری قانونی و از همان 20 دلار نیز یک نسخه جعلی آن را در اختیار داشتید. اگر بخواهید هم اسکناس واقعی و هم جعلی را خرج کنید، شخصی که نگاهی به شماره سریال هر دو صورتحساب می اندازد، می بیند که شماره آنها یکی است و بنابراین یکی از آنها باید نادرست باشد. کاری که یک ماینر بیت کوین انجام می دهد مشابه آن است اینگونه که آنها تراکنش ها را بررسی می کنند تا مطمئن شوند کاربران سعی نکرده اند به طور نامشروع دو بیت کوین مشابه را دو بار خرج کنند. اما این هنوز یک تشبیه کامل نیست و ما جزئیات بیشتری را در زیر توضیح خواهیم داد.

هنگامی که ماینرها تراکنش های بیت کوین به ارزش 1 مگابایت را تأیید کردند، که به عنوان "بلوک" شناخته می شود، این ماینرها می توانند پاداش بیت کوین را دریافت کنند. محدودیت 1 مگابایتی توسط ساتوشی ناکاموتو تعیین شد و بسیار جای بحث دارد، زیرا برخی از ماینرها معتقدند که برای قرار دادن داده های بیشتر، باید اندازه بلوک افزایش یابد و این معناست که شبکه بیت کوین می تواند معاملات را سریعتر پردازش و تأیید کند.

توجه داشته باشید که تأیید معاملات به ارزش 1 مگابایت، یک ماینر کوین را واجد شرایط کسب بیت کوین می کند و اینگونه نیست که هرکسی که معاملات را تائید کند پاداش دریافت کند.

از نظر تئوری 1 مگابایت تراکنش می تواند به اندازه یک معامله کوچک (اگرچه این اصلاً معمول نیست) یا چندین هزار معامله باشد. این امربستگی دارد به این که تراکنش ها چه مقدار داده را به خود اختصاص می دهند.

بنابراین پس از آن همه کار در تأیید معاملات، هنوز ممکن است ما هیچ بیت کوینی برای آن دریافت نکنیم؟

دقیقا" همینطور است.

برای کسب بیت کوین باید دو شرط اساسی یعنی تلاش و شانس را به همراه داشته باشید.

1) شما باید معاملات 1 مگابایتی را تأیید کنید. این بخش آسانی است.

2) شما باید اولین ماینری باشید که به یک جواب صحیح یا به نزدیکترین جواب به یک مسئله عددی می رسد. این فرایند به عنوان اثبات کار نیز شناخته می شود.

undefined

منظور از پاسخ صحیح به مسئله عددی چیست؟

خبر خوب این است که هیچ ریاضی یا محاسبات پیشرفته ای در کار نیست. شاید شنیده باشید که ماینرها در حال حل مسائل دشوار ریاضی هستند که این مسئله به طور دقیق درست نیست. کاری که آنها در واقع انجام می دهند تلاش برای این است که اولین ماینری باشند که در مقابل یک عدد هگزادسیمال 64 رقمی (هش) که کمتر یا برابر هش هدف است، قرار گیرند. که اساس این امر حدس و گمان است.

خبر بد این است که، این مسئله یک حدس می باشد، اما با توجه به تعداد کل حدس های احتمالی برای هر یک از این مشکلات در حد تریلیون ها، کار فوق العاده دشواری است. برای اینکه ابتدا یک مسئله حل شود، ماینرها اول از همه به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند. برای استخراج موفقیت آمیز، باید "نرخ هش" بالایی داشته باشید که بر حسب مگاهش در ثانیه (MH/s)، گیگاهش در ثانیه (GH/s) و تراهش در ثانیه (TH/s) اندازه گیری می شود.

این تعداد زیادی هش است.

اگر می خواهید تخمین بزنید که با استفاده از دکمه ماینر خود چه مقدار بیت کوین می توانید استخراج کنید، سایت Cryptocompare یک ماشین حساب مفید ارائه می دهد.

استخراج و گردش بیت کوین

استخراج علاوه بر پوشاندن جیب ماینرها و پشتیبانی از اکوسیستم بیت کوین، هدف حیاتی دیگری را نیز در اختیار دارد و این تنها راه آزاد کردن ارز رمزنگاری شده جدید است. به عبارت دیگر، ماینرها در اصل "ضرب" ارز می کنند. به عنوان مثال، از ماه نوامبر سال 2020 (آبانماه سال 1399)، حدود 18.5 میلیون بیت کوین در گردش بود. گذشته از سکه های ضرب شده از طریق بلوک genesis (اولین بلوک، که توسط بنیانگذار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد)، هر یک از این بیت کوین ها به دلیل ماینرها به وجود آمدند. در غیاب ماینرها، بیت کوین به عنوان یک شبکه همچنان وجود داشته و قابل استفاده است، اما هرگز بیت کوین اضافی وجود نخواهد داشت. سرانجام زمانی فرا خواهد رسید که استخراج بیت کوین به پایان می رسد. طبق پروتکل بیت کوین، تعداد کل بیت کوین 21 میلیون خواهد بود. با این حال، از آنجا که میزان "استخراج" بیت کوین با گذشت زمان کاهش می یابد، بیت کوین نهایی تا حدود سال 2140 منتشر نخواهد شد. این بدان معنا نیست که تأیید معاملات متوقف خواهد شد. ماینرها به منظور حفظ یکپارچگی شبکه بیت کوین، به بررسی معاملات ادامه می دهند و برای این کار هزینه ای به آنها پرداخت می شود.

گذشته از پرداخت کوتاه مدت بیت کوین، ماینر می تواند به شما قدرت "رأی دادن" را هنگام ارائه تغییرات در پروتکل شبکه بیت کوین بدهد. به عبارت دیگر،ماینرها تا حدی در روند تصمیم گیری در مواردی مانند fork (چند شاخه شدن) تأثیر دارند.

درآمد یک ماینر چقدر است

جوایز استخراج بیت کوین هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. هنگامی که بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 (سال 1388) استخراج شد، با استخراج یک بلوک می توانستید 50 بیت کوین بدست آورید. در سال 2012 (سال 1391)، این مقدار به 25 بیت کوین کاهش یافت. تا سال 2016 (سال 1395)، این مقدار دوباره به 12.5 بیت کوین کاهش یافت. در 11 مه سال 2020 (22 اردیبهشت ماه سال 1399)، پاداش دوباره نصف شد و به 6.25 بیت کوین رسید. در ماه نوامبر سال 2020 (آبانماه سال 1399)، قیمت بیت کوین در حدود 17900 دلار برای هر بیت کوین بود، به این معنی که شما برای تکمیل یک بلوک 111.875 دلار یعنی (17900*6.25) دلار درآمد دارید. به نظر می رسد انگیزه بدی برای حل آن مسئله پیچیده هش که در بالا توضیح داده شد نیست.

undefined

اگر می خواهید دقیقاً زمان وقوع این کاهش ها را پیگیری کنید، می توانید در ساعت بیت کوین که این اطلاعات را در زمان واقعی به روز می کند کنکاش کنید. جالب اینجاست که قیمت بازار بیت کوین در طول تاریخ خود معمولاً با کاهش سکه های جدید در گردش مطابقت داشته است. این کاهش نرخ تورم، کمبود را افزایش داده و از نظر تاریخی قیمت با آن افزایش یافته است. اگر شما علاقه دارید ببینید که تاکنون چند بلوک استخراج شده است، سایت های مختلفی از جمله Blockchain.info وجود دارد که این اطلاعات را در زمان واقعی به شما ارئه می دهند. 

برای استخراج بیت کوین چه چیزی لازم داریم؟

اگرچه در اوایل تاریخ بیت کوین ممکن بود افراد بتوانند برای یک بلوک با یک کامپیوتر معمولی در خانه با دیگران رقابت کنند، اما این مسئله دیگر صدق نمی کند. دلیل این امر این است که دشواری استخراج بیت کوین با گذشت زمان تغییر می کند. به منظور اطمینان از عملکرد روان بلاکچین و توانایی آن در پردازش و تأیید معاملات، شبکه بیت کوین قصد دارد هر 10 دقیقه یک بلوک تولید کند. با این حال، اگر یک میلیون دکل ماینر برای حل مشکل هش وجود داشته باشد، احتمالاً سریعتر از سناریویی که 10 دکل ماینر روی همان مشکل کار می کنند، به راه حلی می رسند. به همین دلیل، بیت کوین برای ارزیابی و تنظیم دشواری استخراج هر 2.016 بلوک یا تقریبا" هر دو هفته طراحی شده است. هنگامی که قدرت محاسباتی بیشتری برای استخراج بیت کوین در کار است، سطح دشواری استخراج افزایش می یابد تا تولید بلوک را با سرعت پایدار حفظ کند. قدرت محاسباتی کمتر به معنی کاهش سطح دشواری است. هنگامی که بیت کوین در سال 2009 (سال 1388) راه اندازی شد، برای درک اینکه چه مقدار قدرت محاسباتی درگیر است سطح دشواری اولیه یک بود. که از نوامبر 2019 (آبانماه سال 1398)، بیش از 13 تریلیون است. همه اینها برای این است که، برای استخراج رقابتی، ماینرها اکنون باید در تجهیزات رایانه ای قدرتمند مانند GPU (واحد پردازش گرافیک) یا واقع بینانه تر، در یک مدار مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) سرمایه گذاری کنند. اینها می توانند از 500 دلار تا ده ها هزار دلار باشد. برخی از استخراج کنندگان به ویژه استخراج کنندگان اتریوم کارت های گرافیکی جداگانه (GPU) به عنوان راهی کم هزینه برای راحت تر کردن عملیات استخراج خریداری می کنند. عکس زیر یک ماینر موقت ساخت خانگی است. کارت های گرافیک آن بلوک های مستطیلی هستند که دارای فن های گردشی هستند. به پیچ و تابهایی که کارتهای گرافیک را به تیر فلزی نگه داشته اند توجه کنید. این احتمالاً کارآمدترین روش استخراج نیست و همانطور که حدس می زنید، بسیاری از ماینرها به همان اندازه که پول دارند، برای سرگرمی و چالش در آن حضور دارند. 

 فرض کن من پنج ساله ام و برایم توضیح بده

درک درستی از استخراج بیت کوین به سختی ممکن است. این مثال گویای نحوه کار با مشکل هش را در نظر بگیرید: من به سه دوست خود می گویم که من به یک عدد بین یک تا 100 فکر می کنم و آن شماره را روی یک کاغذ می نویسم و در یک پاکت میگذارم و آن را مهر می کنم. دوستان من لازم نیست تعداد دقیق را حدس بزنند. آنها فقط باید اولین نفری باشند که هر عددی را که کمتر یا برابر عددی است که من فکر می کنم حدس بزنند. و مقدار حدس زیادی برای حدس زدن آنها وجود ندارد. حال بگذارید بگوییم که من به شماره 19 فکر می کنم. اگر دوست "الف" عدد 21 را حدس بزند، آنها به دلیل اینکه 21>19 می بازند. اگر دوست "ب" عدد 16 و دوست "ج" عدد 12 را حدس بزند، به دلیل تئوری 16<19 و 12<19، از نظر تئوری هر دو به جوابهای مناسبی رسیده اند. "اعتبار اضافی" برای دوست "ب" وجود ندارد، حتی اگر پاسخ "ب" به جواب هدف 19 نزدیکتر باشد. حال تصور کنید که من سوال "حدس بزنید به چه شماره ای فکر می کنم" را مطرح کنم، اما اینبار من فقط از سه دوست نمی پرسم و به عددی بین 1 تا 100 فکر نمی کنم. بلکه از میلیون ها ماینر احتمالی می خواهم به یک شماره هگزادسیمال 64 رقمی فکر می کنم. اکنون می بینید که حدس زدن جواب درست بسیار سخت خواهد بود.

اگر فرد "ب" و"ج" هر دو به طور همزمان جواب دهند، آنگاه قیاس ELI5 خراب می شود.

از نظر بیت کوین، پاسخ های همزمان به طور مکرر اتفاق می افتد، اما در پایان روز فقط یک پاسخ برنده وجود دارد. هنگامی که چندین پاسخ همزمان ارائه می شود که برابر یا کمتر از تعداد مورد نظر است، شبکه بیت کوین با اکثریت 51٪ تصمیم گیری خواهد کرد. به طور معمول، این ماینر است که بیشترین کار را انجام داده است یا به عبارت دیگر، یکی است که بیشترین معاملات را تأیید می کند. بلوک بازنده سپس به یک (بلوک اورفن-به بلوکی گفته می­ شود که رها شده و چیزی بر روی آن ساخته نمی­ شود.) تبدیل می شود. بلوک های اورفن آنهایی هستند که به زنجیره بلوک اضافه نمی شوند. ماینرهایی که مشکل هش را با موفقیت حل می کنند اما بیشترین معاملات را تأیید نکرده اند، پاداشی دریافت نمی کنند.

"عدد هگزادسیمال 64 رقمی" چیست؟

خب، در اینجا مثالی از چنین عددی آورده شده است:

0000000000000000057fcc708cf0130d95e27c5819203e9f967ac56e4df598ee

عدد فوق دارای 64 رقم است. درک آن اینجا به اندازه کافی آسان است. همانطور که احتمالاً متوجه شده اید، این عدد فقط از اعداد نیست بلکه از حروف الفبا نیز تشکیل شده است. چرا؟

برای درک اینکه این حروف در وسط اعداد چه می کنند، بیایید کلمه "هگزادسیمال" را باز کنیم.

همانطور که می دانید، ما از سیستم "اعشاری" استفاده می کنیم به این معنی که پایه آن 10 است. این به نوبه خود به این معنی است که هر رقم از یک عدد چند رقمی دارای 10 امکان صفر تا نه است. از طرف دیگر، "هگزادسیمال" به معنی پایه 16 است. زیرا "هگز" از کلمه یونانی شش و "دسا" از کلمه یونانی 10 گرفته شده است. در یک سیستم هگزادسیمال، هر رقم 16 امکان دارد. اما سیستم عددی ما فقط 10 روش نمایش اعداد (صفر تا نه) را ارائه می دهد. به همین دلیل شما باید حروف را به طور خاص حروف a، b، c، d، e و f بچسبانید.

اگر در حال استخراج بیت کوین هستید، نیازی به محاسبه مقدار کل آن شماره 64 رقمی (هش) نیست. دوباره تکرار می کنم: نیازی به محاسبه مقدار کل یک هش نیست.

undefined

 حال "اعداد هگزادسیمال 64 رقمی" به استخراج بیت کوین چه ارتباطی دارد؟

آن قیاس ELI5 را به یاد دارید، جایی که من شماره 19 را روی یک کاغذ نوشتم و آن را در یک پاکت مهر و موم شده قرار دادم؟

در اصطلاح استخراج بیت کوین، به آن عدد استعاری نامعلوم در پاکت، هش هدف گفته می شود.

کاری که ماینرها با آن کامپیوترهای عظیم و ده ها فن خنک کننده انجام می دهند حدس زدن در هش هدف است. ماینرها این حدس ها را با تولید تصادفی هرچه بیشتر (nonce) در سریعترین زمان ممکن می گیرند. nonce مخفف عددی است که فقط یک بار استفاده می شود و کلید تولید این اعداد هگزادسیمال 64 بیتی است که مدام درباره آن صحبت می کنم. در استخراج بیت کوین، اندازه یک noce به میزان 32 بیت است یعنی بسیار کوچکتر از هش، که 256 بیت است. اولین ماینری که nonce آن، هش کمتر یا برابر با هش هدف ایجاد می کند، برای تکمیل آن بلاک اعتبار دریافت می کند و غنایم 6.25 بیت کوین به وی تعلق می گیرد.

از نظر تئوری می توانید با 64 بار غلت دادن یک قالب 16 طرفه به همان هدف برسید تا به اعداد تصادفی برسید، اما چرا می خواهید روی زمین این کار را انجام دهید؟

تصویر زیر که از سایت Blockchain.info گرفته شده است، ممکن است به شما کمک کند همه این اطلاعات را در یک نگاه کنار یکدیگر قرار دهید. شما در حال مشاهده خلاصه ای از همه آنچه در هنگام استخراج بلوک شماره 490163 اتفاق افتاده است هستید. عددی که باعث ایجاد هش "برنده" شد 731511405 بود. هش هدف در بالا نشان داده شده است. اصطلاح "Relayed by Antpool" به این واقعیت اشاره دارد که این بلوک خاص توسط AntPool، یکی از استخرهای استخراج موفق تر، تکمیل شده است. همانطور که در اینجا می بینید سهم آنها در انجمن بیت کوین این است که آنها 1768 معامله را برای این بلوک تأیید کردند.

undefined

پس چگونه می توان هش هدف را حدس زد؟

همه هش های هدف با صفر شروع می شوند یعنی حداقل هشت صفر و حداکثر 63 صفر.

حداقل هدف وجود ندارد، اما حداکثر هدف تعیین شده توسط پروتکل بیت کوین وجود دارد. هیچ هدفی نمی تواند بیشتر از این تعداد باشد:

00000000ffff0000000000000000000000000000000000000000000000000000

در اینجا چند نمونه از هش های تصادفی و معیارهای موفقیت در استخراج توسط ماینر آورده شده است:

undefined

چگونه شانس خود را برای حدس زدن هش هدف قبل از هر کس دیگری به حداکثر برساینم؟

شما باید یک دستگاه ماینر پر سرعت بگیرید و یا درواقع به استخر استخراج بپیوندید. استخر استخراج گروهی از ماینرهای کوین هستند که قدرت محاسباتی خود را با هم ترکیب کرده و بیت کوین استخراج شده را تقسیم می کنند. استخرهای استخراج با آن دسته از کلوپ های Powerball قابل مقایسه هستند که اعضای آن بطور دسته جمعی بلیط های قرعه کشی را خریداری می کنند و توافق می کنند که هرگونه برد را به اشتراک بگذارند. تعداد نامتناسب زیادی از بلوک ها بیشتر در استخرها استخراج می شوند تا از طریق ماینرهای منفرد.

به عبارت دیگر، به معنای واقعی کلمه این فقط یک بازی اعداد است. نمی توانید الگو را حدس بزنید یا براساس هش های قبلی هدف را پیش بینی کنید. سطح دشواری آخرین بلوک در زمان نوشتن این مقاله در حدود 17.59 تریلیون است، به این معنی که احتمال تولید هرگونه هش زیر هدف از سوی هر nonce یک در 17.59 تریلیون است. اگر با خودتان کار می کنید حتی با یک ماینر فوق العاده قدرتمند، احتمال زیادی وجود ندارد.

چگونه تصمیم بگیریم که آیا بیت کوین برای ما سودآور خواهد بود یا خیر؟

ماینرها نه تنها باید هزینه های مرتبط با تجهیزات گران قیمت را که برای به دست آوردن شانس حل مشکل هش لازم است، در نظر بگیرند. آنها همچنین باید مقدار قابل توجهی که ماینرها از مصرف برق استفاده کرده و در تولید مقادیر گسترده ای از سایر تجهیزات در جستجوی راه حل استفاده می کنند، در نظر بگیرند. روی هم رفته، استخراج بیت کوین تاکنون برای اکثر ماینرها منفعت زیادی نداشته است. سایت Cryptocompare یک ماشین حساب مفید ارائه می دهد که به شما امکان می دهد اعدادی مانند سرعت هش و هزینه برق خود را برای تخمین هزینه ها و مزایا حساب کنید.

undefined

استخر استخراج کوین چیست؟

پاداش های استخراج به ماینر پرداخت می شود که در ابتدا راه حل معما را کشف می کند و احتمال اینکه یک شرکت کننده در کشف راه حل مشارکت داشته باشد، برابر با کل قدرت استخراج در شبکه است. کاربران به خودی خود با درصد کمی از توان استخراج شانس بسیار کمی برای کشف بلوک بعدی دارند. به عنوان مثال، یک کارت استخراج که می توان آن را به مبلغ دو هزار دلار خریداری کرد کمتر از 0.001٪ از توان استخراج شبکه را نشان می دهد. با وجود چنین شانس کمی در یافتن بلوک بعدی، مدت زیادی طول می کشد تا ماینر یک بلوک پیدا کند و مشکل در صعودی شدن اوضاع را حتی بدتر می کند. ماینر ممکن است هرگز سرمایه خود را پس نگیرد. پاسخ این مشکل استخرهای استخراج است. استخرهای استخراج توسط اشخاص ثالث و گروه های هماهنگ ماینرها اداره می شوند. با همکاری در استخر و تقسیم پرداخت ها بین همه شرکت کنندگان، ماینرها می توانند از روز فعال کردن ماینر خود، یک بیت کوین ثابت داشته باشند.

من ریاضیات را انجام داده ام استخراج را فراموش کنید. آیا راهی برای استفاده از ارزهای رمزپایه کمتر سخت گیرانه وجود دارد؟

همانطور که در بالا ذکر شد، ساده ترین راه برای به دست آوردن بیت کوین خرید ساده آن در یکی از مبادلات مختلف است. به طور متناوب، شما همیشه می توانید از "استراتژی کلنگ" استفاده کنید. این بر اساس اره قدیمی است که در طی هجوم طلای کالیفرنیا در سال 1849 (سال 1228)، سرمایه گذاری هوشمندانه این نبود که طلا را جستجو کنیم بلکه ساخت کلنگ های استخراج شده بود. یا به عبارت امروزی، در شرکت هایی که این کلنگ ها را تولید می کنند سرمایه گذاری کنید. در زمینه ارزهای رمزنگاری شده، معادل کلنگ شرکتی است که تجهیزات مورد استفاده برای استخراج بیت کوین را تولید می کند. به عنوان مثال شما ممکن است در جستجوی شرکتهایی باشید که در آنجا تجهیزات ASIC یا GPU تولید می کنند. 

آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟

قانونی بودن استخراج بیت کوین کاملاً به موقعیت جغرافیایی شما بستگی دارد. مفهوم بیت کوین می تواند سلطه ارزهای فیات و کنترل دولت بر بازارهای مالی را تهدید کند. به همین دلیل، بیت کوین در مکان هایی خاص کاملاً غیرقانونی است.

مالکیت و استخراج بیت کوین در بیشتر کشورها قانونی است. چند نمونه از موارد غیرقانونی بودن آن الجزایر، مصر، مراکش، بولیوی، اکوادور، نپال و پاکستان است. به طور کلی، استفاده و استخراج بیت کوین در بیشتر نقاط جهان قانونی است.

خطرات استخراج

خطرات استخراج معادن، خطرات مالی و نظارتی است. همانطور که گفته شد، استخراج بیت کوین و به طور کلی استخراج یک خطر مالی است. می توان تمام تلاش خود را برای خرید تجهیزات استخراج معادل صدها یا هزاران دلار صرف کرد تا بازدهی از سرمایه آنها نداشته باشد. گفته می شود، با عضویت در استخرهای ماینر می توان این خطر را کاهش داد. اگر می خواهید استخراج کنید و در منطقه ای زندگی می کنید که ممنوع است، باید در این مورد تجدید نظر کنید. همچنین ممکن است ایده خوبی باشد که قبل از سرمایه گذاری در تجهیزات استخراج، در مورد مقررات و احساسات کلی کشورها نسبت به ارز رمزنگاری شده تحقیق کنید.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۳۰,۵۲۳۹۳۵,۳۴۷,۲۵۸ تومان