airdrop (ایردراپ) ارزهای دیجیتال یعنی چه؟

airdrop، در تجارت ارزهای دیجیتال یک شاهکار بازاریابی است که شامل ارسال سکه یا توکن به یک آدرس کیف پول به منظور ارتقاء آگاهی از یک ارز دیجیتال جدید است. مقادیر کمی از ارز دیجیتال جدید به کیف پول اعضای فعال جامعه بلاکچین به صورت رایگان و یا در ازای دریافت خدمات کوچک ارسال می شود، مانند ارسال مجدد پست ارسال شده توسط شرکت صادر کننده ارز. 

نکات کلیدی

  1. airdrop های رمزنگاری یک روش بازاریابی است که توسط استارت آپ ها در فضای ارزهای دیجیتال به کار گرفته می شود.
  2. این امر شامل تحویل بیت کوین یا توکن به کیف پول معامله گران ارزهای دیجیتال فعلی است، چه به صورت رایگان و چه در ازای یک سرویس تبلیغاتی کوچک.
  3. منظور از airdrop گسترش آگاهی و افزایش مالکیت راه اندازی ارز است.

درک مفهومی Airdrop ارز دیجیتال

airdrop یک فعالیت تبلیغاتی است که به طور معمول توسط استارت آپ های مبتنی بر بلاکچین برای کمک به راه اندازی یک پروژه ارز دیجیتال انجام می شود. هدف آن گسترش آگاهی در مورد پروژه ارزهای دیجیتال و جلب توجه بیشتر افراد است تا هنگامی که در صرافی لیست پیشنهاد اولیه سکه (ICO) ارائه می شود، افراد بیشتری در آن معامله کنند.

Airdrop ها به طور کلی در وب سایت شرکت و همچنین انجمن های ارز دیجیتال تبلیغ می شود و سکه ها یا کوین ها معمولاً فقط برای دارندگان فعلی کیف پول های دیجیتال بیت کوین یا اتریوم ارسال می شوند.

برای واجد شرایط بودن جهت دریافت هدیه رایگان، یک گیرنده ممکن است لازم باشد حداقل مقدار سکه های دیجیتال را در کیف پول خود نگه دارد. . متناوباً ممکن است لازم باشد که آنها کار خاصی را انجام دهند، مانند ارسال پیام در مورد ارز در یک انجمن رسانه های اجتماعی، ارتباط با یک عضو خاص از پروژه بلاکچین یا نوشتن یک پست در وبلاگ.

airdrop رمزنگاری قانونی هرگز به دنبال سرمایه گذاری بزرگ در ارز نیست. هدف آن صرفاً تبلیغاتی است. از طرف دیگر، برخی از کلاهبرداری های رمزنگاری شامل: ارسال مقادیر خرد بیت کوین یا ارزهای دیجیتال دیگر برای گیرندگانی که از این کلاهبرداری خبر ندارند، می باشد. کاربران همیشه باید مراقب سپرده های ناخواسته در کیف پول های دیجیتال خود باشند.

مزایا و معایب Airdrop های ارزهای دیجیتال

با توجه به رقابت شدید بین استارت آپ های ارزهای دیجیتال، airdrop تلاشی برای یافتن تمایز در بین این جمعیت است. برخی از مشاغل اختصاص داده شده به airdrop های رمزنگاری، هشدارهایی را به کاربران ارائه می دهند و خدمات را برای شرکت های نوپا جدول بندی می کنند، به علاوه طیف وسیعی از خدمات بازاریابی را برای تنظیم دقیق airdrop های خود ارائه می دهند. مثل همیشه، هم تجارت خوب و هم تجارت بد در این فضا وجود دارد.

مایکل جی کیسی، رئیس هیئت مشاوره CoinDesk و مشاور ابتکار تحقیق در زمینه بلاکچین MIT، در پستی در وبلاگ CoinDesk استدلال کرد که برای موفقیت یک ارزدیجیتال، نوعی بازاریابی ضروری است. وی نوشت: "اگر ارز به طور گسترده مورد استفاده قرار نگیرد، هیچ چیز نیست. و این امر محقق نمی شود مگر اینکه مردم برای تشویق استفاده گسترده افراد از ارز دیجیتال تلاش زیادی انجام دهند."

با این حال، از سوی دیگر افراد در صنعت در مورد Airdrop های ارزهای دیجیتال هشدارهایی داده شده است. به عنوان مثال، پیر روچارد، بنیانگذار و مشاور Bitcoin Advisory، در توییت خود هشدار داده است که Airedrop های رمزنگاری می توانند ترتیب دستکاری غیرقانونی یک دارایی را انجام بدهند. یعنی دارندگان ارز دیجیتال می توانند به منظور ایجاد سود سریع، ارزش آن را به طور مصنوعی باد کنند یعنی به صورت مصنوعی ارزش آن را بالا می برند در صورتی که هیچ ارزشی ندارد.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۴۳,۸۶۲۲,۲۱۴,۱۵۶,۶۳۰ تومان