استخراج غیرقانونی ارزهای دجیتیال

گزارش تهدید جهانی استنتاج می کند که سه تا از معمول ترین بدافزارهای گوناگون در آوریل که شناسائی شد، استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال شده بودند.

مرکز تحقیقات چک پوینت گفت غارت ارزهای دیجیتال، بدافزاری که از قدرت محاسبه و پردازش قربانی برای استخراج ارز استفاده می کند بدون اینکه آن ها بدانند، در واقع بزرگترین تهدید ماه گذشته بود. ایکس ام ریگ، برنامه متن بازی که برای استخراج مونرو استفاده می شود در جایگاه دوم بود . جایگاه سوم مربوط به جی اس ای کوین (JSEcoin)، استخراج کننده جاوا اسکریپت که در وب سایت ها جاسازی شده بود.

برخلاف شیوع آنها، محققان کمپانی باور دارند که مجرمان در حال تغییر تمرکزشان از استخراج ارز اند. چند سرویس پرطرفدار که کامپیوتر کاربران را مورد هدف قرار می داد به مانند Coinhive که بسته شده است. به علاوه کاهش در قیمت ارزها در شروع سال حاکی از آن بود که استرانژی های دیگر سودمند تر بودند.

با استناد به چک پوینت، تروجان های چند منظوره در حال افزایش اند، با هشدار متخصص آن مبنی بر نگران کننده بودن این موضوع به دلیل روشی که آنها اطلاعات شخصی را می دزدند و دیتابیس ها و سرورهای پشتیبانی را با برنامه های غرامت گیر تا 1 میلیون دلار هدف قرار می دهند .

مایا هوروویتز، هوش تهدید کمپانی و رئیس تحقیقات گفت:

چنانکه این بدافزارها مرتب ریخت شناسی می کنند، بسیار مهم است که خط دفاع تنومندی برای جلوگیری از تهدیدات پیشرفته داشت.

ماه گذشته کمپانی نرم افزار آمریکایی، سیمانتک (Symantec)، یک چیز تیز مانندی در ارز رمزنگاری شده جدید Beapy شناسائی کرد که تشکیلات اقتصادی را هدف قرار می داده. به طور گزارش شده، Beapy از طریق ایمیل ها پخش می شود و با استناد بر محققان، با دسترسی مبتی بر فایل دزدی ارز، بطور قابل ملاحظه ای برای هکر ها سودمند تر از ابزارهای مبتنی بر مرورگر ها است.

همچنین در فروردین ماه، دو مجرم کامپیوتری رومانیایی در ایالات متحده به پخش بدافزار برای دزدیدن اطلاعات کارت های اعتباری و استخراج ممنوعه ارزها محکوم شدند.

مونرومونرو
مونرو$۱۷۴.۲۸۵,۳۱۴,۱۴۴ تومان