رئیس جمهور برزیل سرانجام لایحه رمزارز را امضا نمود

رئیس جمهور برزیل ژایر بولسونارو به تازگی لایحه مقررات ارز دیجیتال را امضا کرده است. این یک چارچوب تنظیم شده را تضمین می کند که در آن ارزهای دیجیتال عمل می کنند. اکنون جنبه نظارتی که برزیل بیش از یک سال در مورد آن صحبت کرده است به پایان می رسد.

این لایحه به تصویب مجلس نمایندگان و مجلس سنا کشور رسید. این نهاد قانون گذاری است که این لایحه را در 29 نوامبر به رئیس جمهور ارسال نمود. با امضای رئیس جمهور این حرکت معامله و پرداخت بیت کوین را در برزیل از جمله تحولات دیگری که در پی خواهد داشت مجاز می کند.

پیش از این طبق متن لوایح ساکنان برزیل مانند السالوادور مجاز به استفاده از رمزارزها مانند بیت کوین به عنوان پول قانونی در کشور نبودند. با قانون جدید تصویب شده ارزهای دیجیتال اکنون رسماً به عنوان روش پرداخت قانونی در برزیل طبقه بندی می شوند.

این قانون جدید به دنبال ایجاد یک چارچوب کیفری برای کنترل جرایم مربوط به دارایی های دیجیتال است. مجازات چنین جرایمی بین چهار تا شش سال حبس همراه با جریمه می باشد. همچنین به دنبال یک طرح مجوز برای ارائه دهندگان خدمات کریپتو است که حتی شامل صرافی ها و واسطه های معاملاتی می شود.

بولسونارو و کنگره این لایحه را بدون ایجاد تغییرات بیشتر در آن تصویب کرده اند. این امر برزیل را به یکی از اولین کشورهای آمریکای جنوبی تبدیل می کند که بیت کوین را رسما به عنوان وسیله پرداخت و حتی یک دارایی سرمایه گذاری به رسمیت شناخته است.

تعیین اینکه کدام دارایی‌ های مالی برای اهداف این قانون تنظیم می‌ شوند بر عهده یک نهاد یا اداره عمومی فدرال می باشد که در قانون شعبه اجرایی تعریف شده است.

این قانون تا چه میزان سریع اجرا می شود؟

بانک مرکزی برزیل BCB ظاهرا بر استفاده از پرداخت بیت کوین نظارت خواهد کرد و کمیسیون بورس و اوراق بهادار CVM سرمایه گذاری های مربوط به ارزهای دیجیتال را بررسی خواهد نمود.

انتظار می رود این قانون کریپتو 180 روز از روز تصویب آن اجرایی شود. با این حال لازم به یادآوری است که بیت کوین در حال حاضر به عنوان یک ارز دیجیتال قانونی در برزیل در نظر گرفته نمی شود.

این قانون به تازگی رمزارز را به عنوان نوعی پرداخت تعیین کرده است اما علاوه بر این قانون صرافی‌ ها را موظف می‌ کند تا بین سرمایه‌ های شرکت و کاربر تمایز قائل شوند. این امر به منظور جلوگیری از شکستی مانند فروپاشی FTX انجام شد.

قانون جدید کمتر از دو هفته پس از اینکه پلتفرم صرافی Crypto.com مجوز موسسه پرداخت را از BCB تضمین نمود صادر شد. این امر به شرکت اجازه می دهد تا ارز فیات و کیف پول ویزای خود را تحت دستورالعمل های صادر شده توسط BCB عمل کند.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۴۳,۸۶۲۲,۲۱۴,۱۵۶,۶۳۰ تومان