چرا باید از بلاکچین استفاده کنیم؟

با فهمیدن و درک پیامدهای این اختراع، هیاهوی خاصی پیرامون تکنولوژی بلاکچین ایجاد شده است.

این امر ممکن است به این دلیل باشد که تصور موارد استفاده در سطح بالا بسیار آسان است. این تکنولوژی همچنین از نزدیک مورد بررسی قرار گرفته است. طی چند سال گذشته میلیون ها دلار صرف تحقیق در مورد تکنولوژی بلاکچین شده است و آزمایشات متعددی برای مناسب بودن یا نبودن این تکنولوژی در سناریوهای مختلف انجام شده است.

undefined

تکنولوژی بلاکچین ابزارهای جدیدی برای احراز هویت و مجوز در دنیای دیجیتال ارائه می دهد که دیگر نیازی به وجود بسیاری از مدیران متمرکز نیست. در نتیجه، ایجاد روابط دیجیتالی جدید را امکان پذیر می سازد.

انقلاب رسمی بلاکچین با رسمیت بخشیدن و اطمینان از روابط دیجیتالی جدید، ستون فقرات و پشتیبانی یک لایه از اینترنت را برای معاملات و تعاملات ارزشمند ایجاد می کند که اغلب "اینترنت ارزش" نامیده می شود. در مقابل "اینترنت اطلاعات" که از آن استفاده می کند همان چیزی که از سرور مشتری، حساب ها و نسخه اصلی پایگاه استفاده می کند که ما طی 20 سال گذشته استفاده کرده ایم.

اما، با تمام صحبت هایی که در مورد ساخت ستون فقرات و پشتیبان دیجیتال یک لایه معاملاتی جدید در اینترنت انجام می شود، گاهی اوقات استفاده بلاکچین ها، کلیدهای رمزنگاری خصوصی و ارزهای رمزپایه راه ساده ای نیست.

بسیاری از گروه ها نمودارهای جریان ایجاد کرده اند تا به یک شخص یا نهاد کمک کنند که بین یک بلاکچین یا نسخه اصلی و بانک اطلاعات سرور مشتری تصمیم بگیرد. عوامل زیر چکیده بسیاری از موارد قبلی است:

آیا داده های پویا به همراه سابقه و تاریخچه قابل بررسی هستند؟

جعل کاغذ به دلیل پیچیدگی مهر و موم های ظاهری آن کار دشواری است. اسناد کاغذی مانند حکاکی چیزی روی سنگ، ماندگاری خاصی دارند.

اما اگر داده ها ثابت باشند، زمانی که معامله ای به طور منظم و مکرر انجام شود، ممکن است که کاغذ به عنوان یک رسانه نتواند سیستم ثبت را حفظ کند. همچنین ورود دستی اطلاعات دارای محدودیت های انسانی است.

بنابراین، اگر داده ها و تاریخچه آنها برای روابط دیجیتالی که به آنها کمک می کند مهم باشد، بلاکچین ها توانایی انعطاف پذیر شدن را فراهم می کنند، زیرا بسیاری از طرفین می توانند ورودی های جدیدی را در یک سیستم ثبت که توسط بسیاری از محافظان نگهداری می شود، بنویسند.

آیا داده ها توسط یک مرجع مرکزی کنترل می شوند؟ یا اینکه می توانند کنترل شوند؟

دلایل زیادی وجود دارد که شخص ثالث باید برخی از احراز هویت ها و مجوزها را عهده دار شود. مواردی وجود دارد که کنترل شخص ثالث کاملاً مناسب و مطلوب است. اگر مهمترین ملاحظه، حریم خصوصی داده ها باشد، هیچ روشی برای ایمن سازی داده ها حتی با اتصال آنها به شبکه وجود ندارد.

اما اگر زیرساخت IT موجود با ویژگی های حساب و ورود به سیستم، برای امنیت هویت دیجیتال کافی نباشد، پس ممکن است با استفاده از تکنولوژی بلاکچین این مشکل حل شود.

همانطور که ساتوشی ناکاموتو در عملیات اصلی خود یعنی بیت کوین نوشت: تاجران باید مراقب مشتریان خود باشند، آنها را برای کسب اطلاعات بیشتر از آنچه که به آن نیاز دارند به زحمت می اندازید و آزار می دهید. و همچنین درصد مشخصی از کلاهبرداری اجتناب ناپذیر است.

رمزنگاری کلید خصوصی معاملات فشرده را امکان پذیر می کند تا به سیستم های متمرکز و حساب های مفصلی که برای برقراری روابط دیجیتال استفاده می شود، نیاز نداشته باشند. اگر این پایگاه داده برای تأمین معاملات مالی خفیف و سبک به میلیون ها دلار نیاز دارد، احتمالاً بلاکچین ها راه حل مناسبی رای آن هستند.

آیا سرعت معامله مهمترین بخش این نظریه است؟

آیا این پایگاه داده نیاز به تراکنش های یک هزارم ثانیه ای با عملکردی بالا دارد؟

اگر آنچه مورد نیاز است تراکنش های یک هزارم ثانیه ای با عملکرد بالا می باشد، بهتر است که با یک سیستم متمرکز در مدل سنتی همراه باشید. بلاکچین به عنوان پایگاه داده کند است و ذخیره داده ها یعنی پردازش یا استخراج هر بلوک در یک زنجیره هزینه هایی با خود به همراه دارد. در حال حاضر سیستم های داده متمرکز بر اساس مدل سرویس گیرنده سریعتر و ارزانتر هستند.

به طور خلاصه، در حالی که ما هنوز از محدودیت ها و همه امکانات بلاکچین ها اطلاعی نداریم، حداقل می توان گفت موارد مورد استفاده ای که از بازرسی عبور کرده و تائید شده اند که همه در مورد مدیریت و ایمن سازی روابط دیجیتالی به عنوان بخشی از یک سیستم ثبت بوده است.