زاکربرگ اعلام کرد که اینستاگرام NFT ها را به کار خواهد گرفت

زاکربرگ امیدوار است که کاربران بتوانند NFT ها را بر روی این پلتفرم ضرب کنند.

مارک زاکربرگ بنیانگذار فیس بوک گزارش های قبلی مبنی بر اینکه برنامه اشتراک گذاری ویدیو و عکس اینستاگرام قصد دارد توکن های غیرمثلی NFT را به پلتفرم اضافه کند را تایید نمود. مدیر عامل شرکت متا پلتفرم FB روز سه‌ شنبه در کنفرانس South by Southwest گفت که اینستاگرام قصد دارد به‌ زودی NFT‌ها را ارائه دهد. زاکربرگ گفت: ما در حال کار بر روی آوردن NFT ها به اینستاگرام در کوتاه مدت هستیم.

نکات کلیدی

  • مارک زاکربرگ برنامه اینستاگرام برای اضافه کردن NFT به پلتفرم در کوتاه مدت را تایید نمود.
  • NFT ها دومین تلاش متا برای راه اندازی یک محصول مرتبط با ارز دیجیتال پس از تلاش سال 2019 جهت راه اندازی یک ارز دیجیتال وابسته به دلار به نام دیم Diem است.
  • تعداد فزاینده ای از شرکت های رسانه های اجتماعی در حال آزمایش یکپارچه سازی NFT بر روی پلتفرم های خود می باشند.

کیسی نیوتن نویسنده خبرنامه پلتفرمر و اینفلوئنسر رمزارز در توییتی به ۱۵۲ هزار دنبال‌ کننده‌ اش نوشت: زاکربرگ امیدوار است که کاربران بتوانند در ماه‌ های آینده NFT‌های خود را بر روی این پلتفرم ضرب کنند. دسامبر گذشته اینستاگرام که بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد گفت که به طور فعال در حال بررسی ارائه فناوری NFT برای مخاطبان گسترده‌ تر است.

آدام موسری رئیس برنامه‌ نویسی اینستاگرام در این پلتفرم پست کرد: فکر می‌ کنم این مکان جالبی است که می‌ توانیم در آن بازی کنیم و همچنین امیدوارم به سازندگان کمک نماییم.

NFT های اینستاگرام با متاورس ورژن هماهنگ می شوند

حرکت اینستاگرام به سمت NFTها با دیدگاه شرکت متا برای ادغام با دنیای مجازی معروف به متاورس مطابقت دارد. در اکتبر 2021 فیس بوک نام خود را به متا تغییر داد که نشان دهنده این تغییر جهت است. در آن زمان رئیس محصولات شرکت متاورس ویشال شاه گفت که متا از NFT ها پشتیبانی خواهد کرد. او گفت: این کار فروش اشیاء دیجیتال نسخه محدود مانند NFT، نمایش آنها را در فضاهای دیجیتالی خود و حتی فروش مجدد آنها به شخص بعدی به صورت ایمن آسان‌ تر می‌ کند.»

NFT ها اولین تلاش متا برای راه اندازی یک محصول مرتبط با ارز دیجیتال نیستند. در سال 2019 این شرکت برنامه‌ ریزی کرد تا یک استیبل کوین دلاری به نام دیم Diem را که به طور رسمی با نام لیبرا Libra شناخته می‌ شود در پلتفرم خود عرضه کند. این ارز دیجیتال امکان خرید درون برنامه‌ ای را فراهم می‌ کرد و انتقال پول بین کاربران را تسهیل می نمود. با این حال به دلیل طیفی از موانع نظارتی و اختلافات داخلی بر سر مسیر ارز دیجیتال، متا موفق به راه‌اندازی دیم نشد.

هنگامی که برای اولین بار در ژوئن 2019 معرفی شد دیم با نام لیبرا شناخته می شد. طرح اولیه آن یک ارز دیجیتال را پیش‌ بینی می‌ کرد که توسط سبدی از ارزهای فیات پشتیبانی می‌ شد و برای استفاده در شبکه بزرگ رسانه‌ های اجتماعی در دسترس بود.

غول های رسانه های اجتماعی که از NFT ها پول نقد می کنند

دیگر شرکت‌ های رسانه‌ های اجتماعی نیز اقدام به اضافه نمودن NFT به پلتفرم‌ های خود کرده‌ اند. در ماه ژانویه شرکت توییتر به مشترکین ممتاز خود در iOS اجازه داد تا یک تصویر پروفایل NFT اضافه کنند و قصد دارد این فناوری را در برنامه و وب سایت اندروید خود عرضه نماید. تنها چند هفته بعد سایت شبکه اجتماعی ردیت از توییتر پیروی کرد و گفت که در حال آزمایش آواتارهای NFT بر روی پلتفرم خود هستند.

در همین حال سایت پرداخت به ازای مشاهده OnlyFans در ماه فوریه اعلام نمود که به سازندگان محتوا اجازه می دهد تا از تصاویر پروفایل NFT ساخته شده در بلاکچین اتریوم استفاده کنند.