چرا شیبا اینو (SHIB) این هفته بیش از 300 درصد افزایش یافته است؟

ایلان ماسک تنها کسی نیست که می تواند قیمت ارزهای دیجیتال را تنها با یک توییت جا به جا کند. به نظر می رسد توله سگ جدید او نیز قدرت تغییر قیمت را دارد. توییت ماسک از تصویر فلوکی (توله سگ شیبا اینو) او دلیل اصلی جهش اخیر شیبا اینو (SHIB) است.

شیبا اینو نژادی از سگ است که در سال 2013 الهام بخش یک سری از میم کوین های محبوب بود. این کوین ها به نوبه خود الهام بخش میم کوین های محبوب دوج کوین (DOGE) بودند که الهام بخش بسیاری از تقلیدها از جمله شیب بود. پس از حضور فلوکی در توییتر در 3 اکتبر، قیمت شیب در هفت روز گذشته بیش از 300 درصد افزایش یافته است. به گفته CoinMarketCap این امر شیب را از نظر ارزش بازار به 20 ارزدیجیتال برتر رساند.

undefined

چرا شیبا اینو اوج می گیرد؟

تصویر فلوکی مطمئناً محرک دیوانگی خرید اخیر شیب است. اما عوامل دیگری نیز دخیل هستند.

کل بازار ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. بیت کوین در هفت روز گذشته بیش از 25 درصد افزایش یافته و آن را به سطحی رسانده است که از آوریل تا کنون شاهد آن نبوده ایم.

این فهرست در چندین صرافی ارز دیجیتال ذکر شده است. صرافی محبوب کوین بیس رمزارز شیبا اینو را در اواسط سپتامبر لیست کرد. پلتفرم های دیگر مانند Binance.US و Crypto.com نیز شیب را معامله می کنند و این امر خرید را برای سرمایه گذاران خرده فروش آسان می کند.

شیبا اینو صرافی غیر متمرکز خود یعنی شیبا سواپ (DEX) را در ماه جولای راه اندازی کرد. DEX پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال همتا به همتا هستند که در آن افراد می توانند بدون مشارکت شخص ثالث کوین را معامله کنند.

یکی دیگر از عوامل بالقوه این است که به نظر می رسد علاقه سرمایه گذاران به دوج کوین در ماه های اخیر اندکی کم شده است.

undefined

آیا شیبا اینو دوج کوین بعدی است؟

شیبا اینو در آگوست 2020 راه اندازی شد و یکی از بسیار کوین های حیوان خانگی است که سعی در نشان دادن داستان رشد خارق العاده دوج کوین دارد که کمی کاربردی تر از دوج کوین اصلی است. با این حال کار دشواری نیست زیرا دوج به عنوان یک شوخی ایجاد شد و از نظر طراحی هیچ کاربردی نداشت. به این ترتیب تقریباً هر چیزی مفیدتر از دوج اصلی است.

شیبا اینو دارای DEX مخصوص خود است که در آن کاربران می توانند NFT ها را معامله کنند، کوین ها را به اشتراک بگذارند (آنها را برای جلب توجه و کمک به امنیت شبکه ببندند) و از راه های دیگر پاداش دریافت کنند. اتفاقاً دوج کوین اکنون به عنوان نوعی از پرداختن محبوبیت زیادی پیدا کرده است اما این یک داستان دیگر است.

undefined

آیا باید شیبا اینو را خریداری کنید؟

مانند دوج کوین برخی از سرمایه گذاران ممکن است با گمانه زنی در مورد این میم کوین ها در کوتاه مدت درآمد کسب کنند. افرادی که قبل از سود چشمگیر این هفته خرید کرده اند احتمالاً از سود خود راضی خواهند بود. اما قیمت سرسام آور به تنهایی لزوماً نشان نمی دهد که سرمایه گذاری خوبی است مخصوصاً وقتی دلیل اصلی این رشد عکس یک توله سگ در شبکه های اجتماعی باشد.

همیشه مهم است که در خرید کوینی که به بالاترین حد خود رسیده است احتیاط کنید. و این دلیل تنها برای احتیاط در مورد شیب نیست. اگر به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت هستید در اینجا دو پرچم قرمز دیگر وجود دارد.

دارای یک موسس ناشناس است. سرمایه گذاری هرچه باشد مهم است که بدانید چه کسی مسئول است و سابقه آن ها چیست. این امر به شما کمک می کند تا ارزیابی کنید که چگونه می توانید با چالش ها کنار بیاید و بدانید که پول شما در دستان مطمئنی است.

تبلیغات آنها همیشه جمع نمی شود. شیبا اینو سعی کرد پروژه خود را به بنیانگذار اتریوم (ETH) یعنی ویتالیک بوترین متصل کند اما این ارتباط قابل بررسی نیست. این پروژه نیمی از شیب در گردش را برای تبلیغات به بوترین داد. اما بوترین 90 درصد از شیب دریافت شده را از بین برد و بقیه را به امور خیریه اختصاص داد.

در سطح ابتدایی تر هنگامی که چشم انداز وسیع تر ارزهای دیجیتال را مشاهده می کنید و پروژه هایی را می بینید که از کاربرد واقعی و پتانسیل عظیم درازمدت برخوردار هستند سخت است که ببینید شیبا اینو چگونه می تواند این برش را ایجاد کند.

شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۱۱۶۱۰.۳۵۳۱۸۸۱۲۳۶۳۱ تومان
:www.fool.com