چرا دوج کوین خطرناک ترین شوخی در فضای ارز دیجیتال است؟

نکات کلیدی

  • تقریباً هیچ کس از دوج کوین استفاده نمی کند اما این ارز همچنان دچار نوسانات بزرگی است.
  • گروه بسیار کوچکی از دارندگان بزرگ نفوذ زیادی بر قیمت دوج کوین دارند.
  • سرمایه گذارانی که در جستجوی سودهای بزرگ آن را خریداری می کنند ممکن است پشیمان شوند.
  • بلاکچین دوج کوین در مقایسه با سایر ۱۰ ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال به مانند یک شهر ارواح است. با این حال این ارز دیجیتال هر زمان که بازار به صورت وسیع تری حرکت کند از جمله جهش 70 درصدی در اوایل ماه اوت همچنان به رشد خود ادامه می دهد.
  • با وجود تعداد انگشت شماری از سرمایه گذاران که قدرت حرکت بازار را بر روی کل ارز اعمال می کنند در اینجا آمده است که چرا دوج کوین یک سرمایه گذاری بلند مدت مناسب نیست.

تقریباً هیچ کس از دوج کوین استفاده نمی کند

بر اساس آخرین داده های موجود بلاکچین دوج کوین در 9 اوت کمی بیش از 23000 تراکنش روزانه ثبت کرد. این بخش کوچکی از 1.2 میلیون تراکنش ثبت شده در اتریوم و تقریباً 200 هزار تراکنش ثبت شده بر روی بیت کوین است.

undefined

حتی ارزهای دیجیتال با سقف بازار کمتر از یک سوم معاملات دوج کوین به طور منظم تراکنش های بیشتری را ثبت می کنند. بیت کوین کش و لایت کوین علی رغم اینکه هر دو در این اواخر از محدوده ۱۰ رمز ارز برتر بازار خارج شده اند در 8 آگوست به ترتیب 83000 و 133000 تراکنش ثبت کردند.

بنابراین چرا با وجود چنین تعداد کمی از کاربران قیمت دوج کوین همچنان در حال افزایش است؟ پاسخ در مالکیت بسیار نابرابر آن نهفته است.

نهنگ ها آن را کنترل می کنند

افراد یا موسساتی که مقدار زیادی کوین از یک ارز دیجیتال در اختیار دارند در دنیای رمزنگاری به عنوان نهنگ شناخته می شوند. از آنجا که مقدار زیادی کوین در دست خود دارند آنقدر قدرتمند می شوند که می توانند ارزش ارزهای دیجیتال خاص را دستکاری کنند.

دوج کوین دارای یکی از شایع ترین توزیع های ثروت در فضای رمزنگاری شده است که تنها یک آدرس آن 28 درصد از کل دوج کوین ها را تشکیل می دهد. فقط یازده آدرس 46 درصد از کوین های در گردش را در اختیار دارد در حالی که فقط 82 آدرس بیش از 64 درصد از کل عرضه را به خود اختصاص داده است.

می توانید تأثیر این چند دست بزرگ (نهنگ ها) را در حرکت ثروت در سراسر بلاکچین مشاهده کنید. کاربران در 8 آگوست بیش از 5 میلیارد دلار کوین از طریق دوج کوین منتقل کردند در حالی که این رقم در اتریوم بیش از 8 میلیارد دلار بود. اما همانطور که قبلاً ذکر شد اتریوم با بیش از 50 برابر دوج کوین به این هدف دست یافت به این معنی که کاربر متوسط ​​دوج در هر تراکنش ارزش بسیار بالاتری از کوین ها را جابجا می کند.

ارز دیجیتال ناشی از تمایل به از بین بردن واسطه هایی مانند بانک داران و دولت ها و انتقال کنترل امور مالی به فرد است. اما دوج کوین نمی تواند به عنوان هدف غالب تمرکززدایی در حوزه ارزهای دیجیتال عمل کند و تمرکز آن خطرات جدی برای سرمایه گذاران احتمالی ایجاد می کند. عرضه متمرکز آن به طور موثر گروه کوچکی از بازیکنان با قدرت های بانک سازی و توانایی تعیین قیمت دوج به دلخواه خود را ایجاد می کند.

این ارز شوخی و جک که دیگر خنده دار نیست

دوج کوین با حمایت هایی که از او صورت گرفت به طور غیر منتظره ای به عنوان داستان سال فضای ارز دیجیتال تبدیل شد.

اما داده های سخت جمع آوری شده از بلاکچین شفاف دوج کوین دقیقاً عکس این را نشان می دهد. دوج کوین به عنوان یک شوخی در سال 2013 ایجاد شد و طبق استانداردهای سازندگان خود امروزه نیز به همین شکل باقی مانده است. بیلی مارکوس خالق دوج کوین تمام دارایی های دوج خود را در سال 2015 برای خرید هوندا سیویک فروخت. جکسون پالمر یکی از خالقان دیگر از آن زمان دوج کوین را کنار گذاشته است در حالی که کل فضای ارز دیجیتال را "بدترین بخش های سیستم سرمایه داری امروز" توصیف می کند.

عرضه بسیار متمرکز دوج کوین یک خطر واضح برای سرمایه گذاران معمولی است که ممکن است محبوبیت دوج کوین را با مشروعیت اشتباه بگیرند. سرمایه گذاران دوج کوین ممکن است بخواهند به بازه زمانی دو ماهه بین ماه مه و جولای نگاه کنند یعنی زمانی که قیمت این کوین 78 درصد سقوط کرد که یکی از بزرگترین افت ها در فضای ارز دیجیتال در آن زمان بود.

در حالی که این کاهش قیمت مسیر بازار گسترده تری را در آن زمان دنبال می کرد دوج کوین به دلیل زیاده خواهی های خود در ماه های گذشته زمانی که به میزان 12000 ed افزایش یافت بیشتر آسیب دید. آنچه بالا می رود باید پایین بیاید و سرمایه گذاران دوج کوین به سختی آموختند که حمایت افراد مشهور اصول اساسی سرمایه گذاری نیست.

دوج کوین از زمانی که سازندگانش آن را کنار گذاشتند هیچ تیم توسعه فعال نداشت و تقریباً هشت سال پس از اختراع آن این کوین هنوز در هیچ برنامه ای استفاده نمی شود. بدون چشم انداز بلند مدت و بدون استفاده واقعی دوج کوین بر اساس اقدامات چند فرد ثروتمند به صعود و سقوط خود ادامه می دهد. هنگامی که این افراد تصمیم می گیرند زمان فروش برسد احتمال می رود سرمایه گذار عادی از ضررهای سنگین پرهیز کند. به همین دلیل دوج کوین باید به عنوان یک وسیله خطرناک و سوداگرانه تلقی شود و نه یک سرمایه گذاری بلند مدت.

دوج کویندوج کوین
دوج کوین$۰.۰۸۴۳۵۸۲,۵۶۶.۳ تومان
:www.fool.com