رمزارز یرن فایننس Yearn.Finance (YFI) چیست و چگونه عمل می کند؟

یرن فایننس یک سرویس جمع‌ آوری کننده برای سرمایه‌ گذاران مالی غیرمتمرکز یعنی DeFi است که از اتوماسیون استفاده می‌ کند که به آنها امکان دهد تا سود حاصل از فارمینگ را به حداکثر برسانند.

هدف آن ساده‌ سازی فضای در حال گسترش DeFi برای سرمایه‌ گذارانی است که از نظر فنی ذهنی ندارند یا می‌ خواهند به شیوه‌ ای کمتر متعهدتر از معامله‌ گران جدی تعامل داشته باشند.

این سرویس که در فوریه 2020 راه اندازی شد قبلاً با نام iEarn شناخته می شد. در ماه های اخیر با عرضه محصولات جدید و توسعه دهندگان توکن داخلی YFI رشد چشمگیری داشته است.

چه چیزی یرن فایننس را منحصر به فرد می کند؟

یرن فایننس قصد دارد سرمایه گذاری DeFi و فعالیت هایی مانند فارمینگ بازده را برای بخش سرمایه گذاران ساده تر کند.

این پلتفرم از ابزارهای سفارشی مختلف استفاده می کند تا به عنوان یک جمع کننده برای پروتکل های DeFi مانند کرو، کامپاند و Aave عمل کند و برای کسانی که در ارزهای دیجیتال به اشتراک گذاشته می شوند بالاترین بازدهی ممکن را به ارمغان می آورد.

ویژگی‌ های جدید همچنان به کار گرفته می‌ شوند این ویژگی‌ ها در میان چیزهای دیگر به حفظ ارزش بلند مدت پلتفرم کمک می‌ کنند.

بازار هدف یرن فایننس سرمایه گذارانی است که زمان مطالعه پدیده پیچیده DeFi را از ابتدا ندارند یا می خواهند بازده خود را بهینه کنند.

چند کوین یرن فایننس YFI در گردش وجود دارد؟

توکن داخلی یرن فایننس YFI عرضه ثابتی از 30000 کوین دارد. هنگام راه اندازی در ژوئیه 2020 هیچ هشیاری وجود نداشت و توسعه دهندگان هیچ بودجه اولیه دریافت نکردند و کل عرضه در هنگام راه اندازی 0 YFI بود.

کاربران یرن فایننس YFI را از طریق ارائه نقدینگی به دست می آورند.

ایمنی شبکه یرن فایننس چگونه است؟

کاربران یرن فایننس به دلیل تغییر سریع شرایط بازار و تلاش شرکت‌ های فرصت‌ طلب برای سود بردن از شرکت‌ کنندگان کم‌ تجربه امکان دارد که با خطر زیاد از دست دادن پول مواجه شوند.

خود کرونژ به دنبال حفظ شفافیت در مورد منشأ پلتفرم بوده است و خاطرنشان می‌کند که حتی پس از ممیزی کد نمی‌توان تضمین کرد که 100٪ ایمن است یعنی DeFi مستلزم ریسک ذاتی است.

یرن فایننس چگونه عمل می کند؟

اولاً عملیات یرن فایننس بر اساس شبکه عظیم اتریوم، EVM آن و قراردادهای هوشمند این بلاکچین است. بنابراین ما بخش اول عملیات یرن فاینانس را داریم. همه چیز بر اساس قراردادهای هوشمند ساخته شده است، همه چیز غیرمتمرکز است و هیچ متولی متمرکز در افراد وجود ندارد. همچنین هر یک از توابع یرن فایننس در یک قرارداد هوشمند نوشته شده است. در GitHub آن می‌توانیم ببینیم که از اوراکل‌ ها، خزانه‌ های آن و تمام کنترل عملیات آن بر روی قراردادهای هوشمند است. و از این نظر کل عملیات یرن فایننس ساده است. به عنوان مثال اگر به وب سایت آن برویم می توانیم رابط کاربری ساده آن را ببینیم:

undefined

اگر گزینه "Vault" را انتخاب کنید آنچه خواهید دید گزینه های مختلفی است که برای سرمایه گذاری توکن های خود دارید آنها را مسدود کنید و اجازه دهید پلتفرم آنها را بسیج کند تا بالاترین بازده ممکن را به شما ارائه دهد.

undefined

استراتژی در این مورد توسط قراردادهای هوشمند Vault که شما انتخاب می‌ کنید اجرا می‌شود که از اطلاعاتی که از اوراکل‌ ها و یا چشم‌ های خارجی پروتکل می‌ آید تغذیه می‌ شود که بر بازارها در استخرها و پروتکل‌ های مختلفی که یرن فاینانس برای عملیات خود استفاده می‌ کند نظارت می‌ نماید.

بله این یک استراتژی است که بسیار شبیه به آربیتراژ است اما در این مورد پلتفرم یرن همه چیز را برای شما انجام می دهد به طور شفاف و بهترین چیز این است که یک استراتژی اثبات شده است البته بدون خطر و ریسک های زیادی نیست و این ها را نیز به همراه دارد.

البته این مورد برای اولین گزینه ای است که یرن به ما ارائه می دهد. اگر به عنوان مثال «Earn» را انتخاب کنید می‌ توانید از منحنی‌ های استخر از Yearn و BUSD برای سرمایه‌ گذاری پول و کسب سود روی آن استفاده نمایید. سود پرداختی توسط یرن در این مورد از درآمدهای وام های ارائه شده توسط پلتفرم در استخرهای نقدینگی مورد استفاده در این مورد کرو از طریق پلتفرم های مختلف مانند dYdX، AAVE y Compound حاصل می شود.

از سوی دیگر گزینه "Zap" یک معامله ساده کوین در داخل پلتفرم است. رمزارزی که قرار است معامله کنید، مقدار و ارزی که می خواهید در ازای آن دریافت کنید و در پلتفرم موجود است را انتخاب می کنید.

undefined

در مورد گزینه "APR"در این مورد به سادگی به شما کمک می کند تا APR یا APR (نرخ معادل سالانه) را بدانید که از سرمایه گذاری که در یرن انجام می دهید چه چیزی به دست خواهید آورد. این یک ماشین حساب ساده سود است که برای دانستن میزان سود در پلتفرم مفید خواهد بود.

در نهایت آخرین ابزار یرن فایننس "Cover" است. یکی از ویژگی‌ های اخیری که به شما امکان می‌ دهد با استفاده از زیرساخت Nexusmutual سرمایه‌ گذاری خود را ایمن کنید که از یک سیستم بیمه زنجیره‌ ای برای ایمن نگه داشتن پول در برابر رویدادهای هک و موارد دیگر استفاده می‌ کند.

yearn.financeyearn.finance
yearn.finance$۹,۶۸۷.۴۲۹۴,۴۳۷,۵۸۹ تومان