رمز ارز Wrapped Bitcoin چیست؟

Wrapped Bitcoin یک مفهوم نسبتاً جدید است اما مفهومی است که می تواند برای آوردن نقدینگی به DeFi مهم باشد.

Wrapped Bitcoin نوآوری نسبتاً جدیدی است که به طور موثر بیت کوین را به بلاکچین اتریوم می آورد. یکی از موارد اصلی استفاده از WBTC در امور مالی غیرمتمرکز است.

توکن های WBTC چگونه کار می کنند؟

تصور کنید که از قبل با بیت کوین آشنا هستید و واقعاً مشتاق شروع استفاده از برنامه های DeFi می باشید. اما یک مشکل وجود دارد! پل ارتباطی ارز دیجیتال بین بیت کوین و اتریوم وجود ندارد.

Wrapped BTC به حل این مشکل و رساندن نقدینگی بسیار مورد نیاز به پروتکل های DeFi کمک می کند.

WBTC یک توکن ERC-20 است که به صورت 1: 1 با بیت کوین پشتیبانی می شود. (از برخی جهات می توان آنها را با سکه های پایدار مقایسه کرد حتی اگر بیت کوین همیشه ثابت نباشد.)

هنگامی که بیت کوین wrapped (پیچیده) می شود ارز دیجیتال توسط BitGo Trust به صورت ذخیره نگهداری می شود. به منظور شفافیت کامل (چیزی که سایر پایدارترین سکه ها با آن دست و پنجه نرم کرده اند) میزان WBTC در گردش عمومی منتشر شده است. با اثبات اینکه بیت کوین دارایی اصلی، به طور امن در بازداشت نگهداری می شود.

مزایای توکن های Wrappe چیست؟

به طور خلاصه آنها به دارندگان دارایی های دیجیتال آزادی می دهند تا سایر بلاکچین ها را کشف کنند.

بخش عمده ای از اکوسیستم DeFi و DApp بیشتر به جای بلاکچین بیت کوین مبتنی بر شبکه اتریوم هستند. این امر می تواند برای دارندگان بیت کوین بسیار ناامید کننده باشد زیرا این بدان معناست که درگیری برای آنها تقریباً غیرممکن است مگر اینکه دارایی های رمزنگاری خود را بفروشند یا دیگران را بخرند.

از زمان راه اندازی شبکه WBTC در ژانویه 2019، بسیاری از پروتکل های DeFi از جمله MakerDAO ،Dharma ،Compound و Kyber Network به وام گیرندگان اجازه می دهد از WBTC به عنوان وثیقه استفاده کنند. پس از آن می توان این قرارداد را در یک قرارداد هوشمند بست. وامهای رمزنگاری شده معمولاً با استفاده از کوین پایدار DAI در اکوسیستم اتریوم پرداخت می شوند.

پروژه Wrapped Bitcoin توسط WBTC DAO نظارت می شود. DAO مخفف Decentralized Autonomous Organization (سازمان خودمختار غیرمتمرکز) است.

چرا نمی توان فقط از اتریوم استفاده کرد؟

شما با استفاده از اتر به عنوان وثیقه در سیستم عامل های DeFi هیچ مانعی ندارید. اما وقتی با دلار آمریکا اندازه گیری می شود، محدودیت بازار بیت کوین بسیار بیشتر است. گسترش انواع وثیقه هایی که می توانند توسط برنامه های DeFi پذیرفته شوند بسیار مهم است. به ویژه اینکه ارزش کل قفل شده در این پروتکل ها به بالاترین حد خود می رسد. با افزایش حجم معاملات اطمینان از انجام معاملات به سرعت و بدون اهمیت به نوسانات قیمت انجام می شود.

مقدار بیت کوین که به توکن های wrappe شده تبدیل شده است نیز در حال افزایش است.

چگونه می توان WBTC خریداری کرد؟

تعدادی از تاجران رسمی هستند که از Wrapped Bitcoin پشتیبانی می کنند از جمله CoinList. در برخی موارد ممکن است لازم باشد از طریق بررسی های KYC بدانید که هویت شما در کجا تأیید می شود.

مدت هاست که در دنیای ارزهای دیجیتال خواستار ایجاد پل های بهتر بین بلاکچین های بزرگ مانند بیت کوین و اتریوم است. همانطور که دیدیم توکن های WBTC به ارائه آن کمک می کنند.

اتریوماتریوم
اتریوم$۱,۹۸۶.۳۶۰,۴۲۵,۸۹۴ تومان
Wrapped BitcoinWrapped Bitcoin
Wrapped Bitcoin$۲۹,۷۷۱۹۰۵,۶۶۴,۳۹۵ تومان