رمزارز ورج Verge (XVG) چیست؟

ورج (XVG) یک ارز دیجیتال منبع باز و غیرمتمرکز است که ادعا می کند با مبهم کردن مکان و آدرس پروتکل اینترنت (IP) شرکت کنندگان در تراکنش، تراکنش های کاملاً ناشناس را ارائه می دهد. ورج در صرافی های پیشرو ارزهای دیجیتال با نماد XVG معامله می شود.

ورج در سال 2014 با نام دوج کوین دارک به وجود آمد اما در سال 2016 به ورج تغییر نام داد. دوج کوین دارک یک فورک دوج کوین بود و برای ارائه یک جایگزین ناشناس برای دوج کوین طراحی شد. ورج در بخش "کوین های حریم خصوصی" قرار دارد که شامل مونرو، پیو اکس و زدکش نیز می شود.

نکات کلیدی

  • ورج یک ارز دیجیتال منبع باز و غیرمتمرکز است که ادعا می کند با مبهم کردن مکان و آدرس پروتکل اینترنت (IP) شرکت کنندگان در تراکنش، تراکنش های کاملاً ناشناس را ارائه می دهد.
  • ورج در سال 2014 با نام دوج کوین دارک به وجود آمد،پ اما در سال 2016 به ورج تغییر نام داد.
  • بسیاری از ارزهای دیجیتال محبوب برای محافظت از ناشناس بودن کامل شرکت کنندگان با چالش هایی روبرو هستند. ارزهای دیجیتال مانند ورج منجر به افزایش محبوبیت دفتر کل خصوصی شده است که راه های منحصر به فردی برای پنهان کردن هویت کاربران ارائه می دهد.

درک ورج (XVG)

ورج با مبهم کردن آدرس IP کاربران بر ناشناس بودن تمرکز می کند. آدرس IP یک شماره شناسایی است که با یک کامپیوتر و یا شبکه کامپیوتری خاص مرتبط است. با استفاده از یک آدرس IP امکان ردیابی کاربر و فعالیت های آنلاینی که در دستگاه متصل انجام داده است وجود دارد. مبهم کردن آدرس های IP تراکنش ها را کاملا غیر قابل ردیابی می کند.

بسیاری از ارزهای دیجیتال محبوب از جمله بیت کوین برای محافظت از ناشناس بودن کامل شرکت کنندگان با چالش هایی روبرو هستند. ارزهای دیجیتال مانند ورج منجر به افزایش محبوبیت دفتر کل خصوصی شده است که راه های منحصر به فردی برای پنهان کردن هویت کاربران ارائه می دهد.

ورج ناشناس بودن را از طریق استفاده از چندین شبکه ناشناس محور مانند The Onion Router (TOR) و Invisible Internet Project (I2P) تضمین می کند. تور از هویت کاربران با پرتاب ارتباطات آنها بر روی یک شبکه توزیع شده از رله ها و تونل ها محافظت می کند. این شبکه توسط داوطلبانی در سراسر جهان اداره می شود. I2P داده‌ های کاربر را رمزگذاری می‌کند و آن‌ها را از طریق یک شبکه ناشناس همتا به همتا که در سطح جهانی توزیع شده است توسط داوطلبان ارسال می‌کند.

در حالی که هر کسی می‌تواند تراکنش‌های مختلفی را که در دفتر عمومی ورج انجام می‌شود مشاهده کند استفاده از لایه‌ های شبکه تور و I2P مکان و همچنین آدرس‌های IP شرکت‌ کنندگان در تراکنش را پنهان می‌ کند.

در حالی که بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر مانند مونرو و دش وجود دارند که همچنین ادعا می کنند سطوح بالاتری از حریم خصوصی و ناشناس بودن را ارائه می دهند آنها بر تکنیک های رمزنگاری و پیاده سازی تکیه می کنند. اگرچه چنین ارزهای دیجیتال به سطوح مختلفی از موفقیت در تأمین ناشناس بودن کاربران دست یافته‌اند پیاده‌ سازی آن‌ ها دفتر کل عمومی مربوطه را امن اما شفاف‌ تر کرده است. این معاوضه گاهی اوقات تأیید عمومی تراکنش‌ ها را دشوار می‌کند که یکی از نیازهای اصلی ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز است.

ورج چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

هر دو ورج و بیت کوین ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند. با این حال ورج با تاکید ویژه بر حفظ حریم خصوصی ایجاد شد. به عنوان یک ارز دیجیتال ورج دارای ارزش بازار قابل توجه کمتری نسبت به بیت کوین است.

در حالی که عرضه بیت کوین به 21.000.000 محدود است تعداد کل توکن های ورج بیشتر است و به عرضه کل 16.555.000.000 محدود می شود. هر دو ورج و بیت کوین از یک سیستم اثبات کار (PoW) برای تأیید تراکنش‌ های روی بلاکچین استفاده می‌کنند.

اهداف ورج

ورج تلاش می کند تا مشکل امنیت ناشناس بودن کاربر را از نظر فنی حل کند. این رمزارز به شدت به ارز دیجیتال متکی نیست بلکه از فناوری موجود و آزمایش شده شبکه تور و I2P برای دستیابی به اهداف خود در حفاظت از هویت کاربر استفاده می کند. بنیانگذاران ورج می‌ گویند که یک دفتر کل برای شرکت‌ کنندگان جهت تأیید تراکنش‌ هایشان اجباری است و سایر شرکت‌ کنندگان باید به‌ طور عمومی تحولات کلی را که روی بلاکچین اتفاق می‌ افتد بدون نیاز به هویت شرکت‌ کننده تأیید کنند. اجرای ورج به آن کمک می کند تا به هر دو دست یابد.

ورجورج
ورج$۰.۰۰۵۵۶۴۵۲۱۷۰.۷۴ تومان