رمز ارز VeChain (VET) چیست؟

پلتفرم بلاکچین VeChain

VeChain یک بستر مبتنی بر بلاکچین است که حقیقت آنچه در هر مرحله از زنجیره تامین اتفاق می افتد را ثبت می کند. او ردیابی فیزیکی را با سوابق بلاکچین ترکیب می کند تا برگه های محصولات واقعی را از تولید تا تحویل نگه دارد و به جلوگیری از تقلب و افزایش شفافیت کمک می کند.

در سال 2017 کالاهای گران قیمت تقلبی برای صنعت لوکس 30 میلیارد دلار هزینه در برداشت. به همین دلیل است که فناوری ضد تقلب VeChain حتی در فضای شلوغ رمزنگاری نیز بسیار جدی است. او نیاز مصرف کنندگان را برای دانستن واقعی بودن خریدهایشان برطرف کرده و به شرکت ها کمک می کند تا در مورد فرآیند تولید و تحویل، شفافیت بیشتری به دست آورند.

آیا راه حل آن می تواند به پایان دادن دزدی دریایی محصولات کمک کند؟ در مقاله زیر خواهیم دانست.

VeChain چیست؟

VeChain بلاکچینی است که برای ساده سازی مدیریت زنجیره تأمین ساخته شده است. در اصل به عنوان راهی برای تعیین جعلی بودن یا نبودن یک محصول واقعی تصور می شد یعنی جلوگیری از تقلب. از آن زمان توسط شرکت های بزرگ برای کمک به ردیابی همه چیز از تولید شراب تا تولید اتومبیل مورد استفاده قرار گرفت.

روش انجام این کار ساده است: به هر محصول یک هویت منحصر به فرد بدهید سپس با استفاده از سنسورها آنچه را که در هر مرحله از زنجیره تامین اتفاق می افتد ردیابی کنید. به این ترتیب شرکت ها می توانند مطمئن باشند که محصولات به درستی اداره نمی شوند و مصرف کنندگان می توانند خریدهای خود را قانونی تشخیص دهند.

چه کسی VeChain را اختراع کرده است؟

VeChain در سال 2015 توسط سانی لو مدیر ارشد اطلاعاتی سابق لوئیس ویتون چین تاسیس شد. او تخصص خود را در زمینه کالاهای لوکس و فناوری بلاکچین ترکیب کرد تا یک برنامه IoT (اینترنت اشیا) برای مدیریت زنجیره تأمین ایجاد کند. وی از طریق موسسه غیرانتفاعی موسوم به VeChain Foundation مدیر عامل VeChain می باشد.

چه چیزی در مورد VeChain خاص است؟

VeChain به جای اینکه بلاکچینی برای همه چیز باشد رویکردی کاملاً تخصصی برای توسعه آن در پیش گرفت. ساختار آن برای جا به جایی کالاها و خدمات در سراسر زنجیره تأمین طراحی شده و توکن آن را به VET تبدیل کرده است.

نه تنها این سیستم دارای یک سیستم دو توکنی است یکی انواع توکن های پروژه ها را تأمین می کند و دیگری قدرت بلاکچین را دارد.

VeChain همچنین در رابطه با مشارکت بسیار استراتژیک بوده و با توسعه شهرهای هوشمند مشارکت در سطح ملی را با چین تضمین می کند.

علاوه بر این، این شرکت با PricewaterhouseCoopers (PwC) که به ارتقا بلاکچین VeChain در مشتریان کمک کرده است پیوست. در واقع یک مدیر سابق PwC به عنوان COO در بنیاد VeChain فعالیت می کند و یک مدیر PwC فعلی در کمیته راهبری عضو است.

VeChain چگونه کار می کند؟

شما می توانید VeChain را در سه بخش ببینید. تکنولوژی دنیای واقعی، ارز دیجیتال و سیستم عامل یا پلتفرم.

تکنولوژیدنیای واقعی

VeChain با دادن هویت منحصر به فرد به محصولات فیزیکی، معمولاً از طریق RFID (شناسایی فرکانس رادیویی) کدهای QR یا NFC کار می کند. سنسورها اطلاعات را در هر مرحله از زنجیره تامین ضبط می کنند و ثبت می شوند و با هویت محصول مرتبط می شوند. این ها سنسورهایی هستند که VeChain طراحی می کند و توسط تولید کنندگانی مانند بوش و کوالکام ایجاد می شوند.

از آنجا که از فناوری بلاکچین استفاده می کند داده های ثبت شده قابل تغییر نیستند. این امکان را برای ثبت صادقانه شرایط موجود در سراسر زنجیره تأمین فراهم می کند. اگر مشکلی پیش آمد مانند حمل کالاها به مکان نامناسب ثبت بلاکچین دقیقاً محل وقوع اشتباه را نشان می دهد.

همچنین به گیرنده کالا اجازه می دهد تا بررسی کند که همه کارها به درستی انجام شده و معتبر می باشد. این امر به ویژه برای مقابله با کلاهبرداری در بخش کالاهای لوکس مانند کیف های دستی گران قیمت بسیار مهم است. یک تراشه کوچک در داخل کیف دستی قرار داده شده است که هنگام اسکن آن گزارش از فرآیندهای طی شده از تولید تا تحویل در آن موجود است. این تراشه حتی پس از فروش کیف دستی نیز باقی می ماند و این امکان را برای مالک فراهم می کند که کیف استفاده شده را از طریق eBay خریداری کرده و همچنان معتبر بودن آن را تأیید کند.

ارز دیجیتال

VeChain در ابتدا در سال 2018 قبل از اینکه سیستم عامل خود را منتشر کند توکن هایی با نام VEN را در اتریوم منتشر می کرد. با این سیستم عامل جدید نام تجاری VeChainThor معروف به VET ایجاد شد. VET پرداختی است که در سیستم VeChain استفاده می شود. هرچه فرد یا بنگاه اقتصادی VET بیشتری داشته باشد هنگام استفاده از منابع بلاکچین اولویت بیشتری دارد.

همچنین می توان از VET برای تولید نوع دوم توکن معروف به VeThor یا Thor Power (VTHO) برای دسترسی به فناوری زنجیره تأمین استفاده کرد. بنابراین شرکتی که می خواهد از ردیابی VeChain برای زنجیره تأمین خود استفاده کند مجبور است VTHO را پرداخت کرده تا اطلاعات بیشتری به بلاکچین اضافه کند.

پلتفرم

پلتفرمی که برای انجام همه این موارد استفاده می شود به عنوان شبکه اصلی شناخته شده و همچنین می تواند توسط سایر پروژه های بلاکچین برای راه اندازی سکه خود در سیستم VeChain (به روشی مشابه اتریوم) مورد استفاده قرار گیرد. این سیستم عامل به انتقال VeChain از زنجیره تأمین فقط به Dapps کمک کرده است.

چگونه یک بلوک تأیید و اضافه می شود؟

یکی از ویژگی های بارز فناوری بلاکچین این است که به چندین نفر نیاز دارد تا قبل از اینکه به بلاکچین اضافه شوند بلوک های جدید را تأیید کنند. بلوک سوابقی از معاملات است که برای همیشه جزئی از بلاکچین می شود و تقریباً تغییر آن غیرممکن است.

روش های مختلفی برای دستیابی به توافق در مورد بلوک وجود دارد که معروف به "پروتکل اجماع" می باشد. یکی از موارد رایج اثبات کار است که ارتباط تنگاتنگی با استخراج بیت کوین دارد. اولین کسی که پازل رمزنگاری را شکسته غنیمت به دست می آورد.

VeChain از الگوی متفاوتی استفاده می کند که در مجموع اثبات اقتدار است. هیچ کرک پازلی لازم نیست فقط یک گروه تایید شده از افراد به نام "اعتبار سنج" هستند. هر اعتبار سنج ، نرم افزار کامپیوتری را اجرا می کند که افزوده های جدیدی به بلاکچین را تأیید می کند و تراکنش ها را بسیار سریعتر از پروتکل های اثبات کار و اثبات سهام انجام می دهد. این امر تلاشی برای ایجاد تعادل بین عدم تمرکز کامل و تمرکز است.

با VeChain چه کاری می توان انجام داد؟

VeChain تراشه های حسگری را برای محصولات فیزیکی تولید کرده است که به طور منحصر به فردی با سیستم عامل بلاکچین آن مرتبط هستند. این سیستم منحصراً برای پذیرش انبوه شرکت ها طراحی شده است. فناوری واقعی آن از سال 2015 مورد استفاده قرار گرفته است یعنی زمانی که تراشه های ردیابی NFC را برای قرار دادن در کیف های دستی برای یک مارک تجاری لوکس فرانسوی تولید کرد.

سپس VeChain در سال 2016 این فناوری را برای شرکت خودروسازی رنو به کار گرفت تا سابقه خودرو را ردیابی کند. این امر تعمیر و نگهداری، مسافت پیموده شده و هر چیز دیگری را که از زمان ورود به جاده برای ماشین اتفاق افتاده است را پیگیری می کند. خریداران خودروهای دست دوم می توانند به این سابقه تغییرناپذیر دسترسی داشته باشند تا حساب کاملی از وسیله نقلیه به آنها بدهد. این یک پیشرفت بزرگ برای مقابله با مسائلی مانند تقلب کیلومتر شمار است. VeChain همچنین از همکاری با BMW و سایر شرکت های خودروسازی در اروپا و آسیا خبر داده است. این فناوری در چندین صنعت دیگر نیز قابل استفاده است و VeChain اشاره به همکاری های عمده در کارهای دیگر را دارد.

VET را می توان در صرافی هایی مانند بایننس و Huobi خریداری کرد.

وی چینوی چین
وی چین$۰.۰۳۲۴۷۷۱۱۹۹۶.۵ تومان
:decrypt.co