رمز ارز USDCoin چیست و چگونه کار می کند؟

USDCoin چیست؟

USDCoin یا همان (USDC) یک سکه پایدار نسبتاً جدید است که به دلار آمریکا وابسته می باشد. با همکاری Circle و کوین بیس در تاریخ 26 سپتامبر 2018 راه اندازی شد. USDC یک گزینه جایگزین برای سایر ارزهای دیجیتال تحت حمایت USD مانند تتر (USDT) یا TrueUSD (TUSD) است.

به طور خلاصه USDCoin خدماتی برای به دست آوردن دلار آمریکا و تسهیل استفاده از آنها از طریق اینترنت و بلاکچین های عمومی می باشد. علاوه بر این توکن های USDC را می توان در هر زمان به USD تغییر داد. اجرای صدور و بازخرید توکن های USDC با قرارداد هوشمند ERC-20 تضمین می شود.

آوردن دلار آمریکا به بلاکچین باعث می شود که بتوانید ظرف چند دقیقه آنها را به هر جای دنیا منتقل کنید و ثبات مورد نیاز ارزهای دیجیتال را به ارمغان بیاورد. همچنین فرصت های جدیدی برای تجارت، وام، ریسک پذیری و موارد دیگر فراهم را می کند.

تیم USDCoin

USDCoin توسط کنسرسیوم مرکز، مشارکتی بین Circle و کوین بیس ساخته شده است. این فناوری و چارچوب حاکمیت توسط مرکز توسعه یافته است در حالی که Circle و Coinbase اولین صادرکنندگان تجاری USDC هستند.

Circle در سال 2013 توسط کارآفرینانی به نام های جرمی آلریر و شان نویل تاسیس شد.

Circle یک فرستنده رسمی پول است که این شرکت را به یک کتاب مالی باز تبدیل می کند. فرستنده های پول مشاغل خدمات پولی ایالات متحده هستند که باید از قوانین و مقررات فدرال پیروی کنند. قبل از صدور USDC مقدار معادل USD با یکی از شرکای معتبر Circle است. در نتیجه تمام توکن های USDC تنظیم شده، شفاف و قابل تأیید هستند. علاوه بر این Circle به عنوان راه اندازی رمزنگاری شناخته شده که توسط Goldman Sachs پشتیبانی می شود.

undefined

USD Coin چگونه کار می کند؟

Circle تضمین می کند که هر توکن USDC با یک دلار آمریکا پشتیبانی می شود. به فرآیند تبدیل دلار آمریکا به توکن های USDC توکن سازی گفته می شود.

تبدیل USD به USDC یک فرآیند سه مرحله ای است:

  • کاربر USD را به حساب بانکی صادرکننده توکن ارسال می کند.
  • صادر کننده از قرارداد هوشمند USDC برای ایجاد مقدار معادل USDC استفاده می کند.
  • USDC تازه صادر شده به کاربر تحویل داده می شود در حالی که دلار آمریکای جایگزین شده ذخیره می شود.

بازپرداخت USDC برای USD به آسانی ساخت توکن است مگر اینکه روند آن معکوس شود:

  • کاربر یک درخواست به ناشر USDC ارسال می کند تا مبلغ معادل USD را برای توکن های USDC خریداری کند.
  • صادر کننده درخواستی را به قرارداد هوشمند USDC ارسال می کند تا توکن ها را با دلار معامله کند و مقدار معادل توکن را از تیراژ خارج کند.
  • صادر کننده مبلغ درخواستی دلار از ذخایر خود را به حساب بانکی کاربر ارسال می کند. کاربر مبلغ خالص معادل یک توکن USDC منهای کلیه کارمزدهای دریافتی را دریافت می کند).

برخلاف مشهورترین ارز پایدار یعنی تتر (USDT)، سازندگان USDCoin موظفند شفافیت کاملی را ارائه دهند و با طیف وسیعی از موسسات مالی برای حفظ ذخایر کامل ارز فیات معادل خود همکاری کنند.

همه صادرکنندگان USDC موظفند گزارش های موجودی USD خود را که به طور مرتب توسط Grant Thornton LLP منتشر می شود گزارش کنند.

نحوه استفاده از USDCoin

CoinUSD (USDC) یک نمایندگی از 1 دلار آمریکا در بلاکچین اتریوم است. این یک توکن ERC-20 است و می تواند با هر برنامه ای که ازاین استاندارد پشتیبانی می کند استفاده شود.

برای توکن سازی یا استفاده از USDC با Circle باید یک حساب ثبت کنید، هویت خود را تأیید کرده و یک حساب بانکی قانونی را به آن متصل کنید. پلتفرم USD Circle به کاربران اجازه می دهد که چهار عمل اصلی را انجام دهند:

  • توکن سازی دلار آمریکا
  • استفاده از USDC
  • انتقال USDC به آدرسهای سازگار اتریوم با ERC20.
  • واریز USDC را از آدرس کیف پول خارجی اتریوم.

Circle USDC هیچ کارمزدی بابت توکن سازی و بازخرید خدمات از کاربران دریافت نمی کند به غیر از 50 دلار که برای نقل و انتقالات بانکی نادرست و رد شده وجود دارد. برای عملیات USDC کوین بیس، کلیه کارمزدهای استاندارد اعمال می شود.

حداقل مبلغ بازخرید USDC به میزان 100 USDC است. پردازش علائم فقط در روزهای کاری انجام می شود و روند کار ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد.

حداقل مبلغ توکن سازی وجود ندارد و این روند ممکن است تا 2 روز کاری طول بکشد.

USDCoin را از کجا می توان دریافت کرد؟

USD Coin (USDC) را می توان در صرافی هایی همچون بایننس و کوین بیس و دیگر صرافی ها خریداری کرد.

USDCoin را در کجا ذخیره کنیم؟

USDC یک توکن ERC-20 است که در بلاکچین اتریوم صادر شده و می تواند در هر یک از کیف پول اتریوم ذخیره شود. محبوب ترین گزینه ها کیف پول های MyEtherWalle، MetaMask ،Mint یا Jaxx هستند.

USDCoinUSDCoin
USDCoin<$۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱---