ارز دیجیتال UNUS SED LEO (LEO) چیست؟

UNUS SED LEO یک توکن ابزاری است که در سراسر اکوسیستم iFinex استفاده می شود. نام غیر معمول این رمزارز بر اساس نقل قول لاتین از یکی از افسانه های ازوپ است.

این ارز دیجیتال به کاربران بیت فینکس اجازه می دهد تا در هزینه های معاملاتی صرفه جویی کنند. میزان تخفیف بستگی به مقدار LEO دارد که مشتری در حساب خود دارد و پس انداز پیشنهادی در سه سطح تقسیم می شود. بسته به اینکه یک جفت معاملاتی کریپتو به کریپتو یا ارز دیجیتال به استیبل کوین باشد نوساناتی وجود دارد.

UNUS SED LEO در ماه می 2019 راه اندازی شد و برخلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر برای همیشه طراحی نشده است.

بنیانگذاران UNUS SED LEO چه کسانی هستند؟

UNUS SED LEO توسط iFinex پس از اینکه Crypto Capital شرکتی که پرداخت‌ های آن را پردازش می‌ کرد شاهد توقیف بخشی از وجوه خود توسط دولت بود تأسیس شد. آی فاینکس شرکت مادر Bitfinex است که هشدار داده است که ممکن است امکان بازیابی این وجوه وجود نداشته باشد. برای پوشش کسری مالی تصمیم گرفت توکن LEO را راه اندازی کند.

برای جبران پول از دست رفته iFinex برنامه‌ هایی را برای بازخرید تدریجی توکن از سرمایه‌ گذاران تا زمانی که هیچ کدام در بازار در گردش باقی نماند رونمایی کرد. یک طرح شفاف‌ سازی نیز راه‌ اندازی شد تا جامعه ارز دیجیتال بتواند پیشرفت ابتکار را زیر نظر داشته باشد و از رسیدن به اهداف تعیین‌ شده اطمینان حاصل کند.

چه چیزی UNUS SED LEO را منحصر به فرد می کند؟

مکانیزم سوزاندن توکن به این معنی است که iFinex متعهد به خرید UNUS SED LEO از بازار به صورت ماهانه است. مقداری که خریداری و سوزانده می شود حداقل برابر با 27٪ از درآمد ایجاد شده توسط iFinex است و توکن ها نیز با نرخ بازار خریداری می شوند. در یک انتشار خبری در آن زمان این شرکت گفت: مکانیزم رایت تا زمانی که 100٪ توکن ها بازخرید نشده باشند ادامه خواهد داشت.

در حالی که برخی از ارزهای دیجیتال فقط بر روی یک بلاکچین راه اندازی می شوند توکن های LEO بر روی دو بلاکچین منتشر می شوند. در حالی که 64 درصد از عرضه اولیه بر روی اتریوم بود 36 درصد باقی مانده را می‌ توان در EOS پیدا نمود.

چند کوین UNUS SED LEO (LEO) در گردش است؟

همانطور که اشاره کردیم عرضه توکن های LEO به گونه ای طراحی شده است که در طول زمان کاهش یابد. در ابتدا مجموع عرضه 1 میلیارد تعیین شده بود.

LEO با استیبل کوین تتر به قیمت 1 دلار بر اساس 1:1 فروخته شد به این معنی که در یک دوره 10 روزه جمعاً 1 میلیارد دلار جمع آوری شد.

660 میلیون توکن ERC20 در زمان راه اندازی و همچنین 340 میلیون توکن مبتنی بر EOS وجود داشت و Bitfinex اجازه می دهد تا تبدیل بین دو زنجیره به راحتی انجام شود.

در آن زمان این شرکت راه اندازی پروتکل دوگانه را بی نظیر توصیف کرد و قول داد که جامعه Bitfinex را قدرتمند کند.

چگونه شبکه UNUS SED LEO ایمن است؟

این توکن ها به ترتیب مبتنی بر اتریوم و EOS هستند. داشبوردی توسط Bitfinex منتشر شده است که اطلاعات لحظه به لحظه در مورد عرضه فعلی و تعداد توکن های LEO سوزانده شده است. نمودار میله ای سوختگی LEO را به صورت روزانه مقایسه می کند.

از کجا می توان UNUS SED LEO را خریداری نمود؟

UNUS SED LEO در Bitfinex، Gate.io، OKEx و... در دسترس است.

ویژگی های LEO

ویژگی اصلی توکن LEO این است که برای همیشه وجود نخواهد داشت. توکن بر روی مکانیزم خرید و تخریب کار می کند. پلتفرم آن از طریق عرضه اولیه و حداکثری را از iFinex بازخرید و از بین می‌ برد. علاوه بر این شامل درصد معینی از سود خالص شرکت می شود.

توکن های UNUS SED LEO به عنوان توکن های تخفیف برای پلتفرم معاملاتی Bitfinex عمل می کنند. آنها برای هزینه هایی که پلتفرم به حساب اصلی و حساب های فرعی می پردازد تخفیف می دهند. از جمله هزینه های آن واریز و برداشت است.

این تخفیف ها بسته به سطح وضعیت دارنده حساب متفاوت است. همچنین آنها به تعداد UNUS SED LEOهایی که حساب در ماه قبل نگه داشته است تکیه می کنند. در نهایت بر اساس نوع تراکنش ها در پلتفرم Bitfinex است.

علاوه بر این LEO همچنین به عنوان یک توکن بازار برای تمام محصولات iFinex عمل می کند. دارندگان توکن می توانند از آنها برای دسترسی به بسیاری از محصولات دیگر در iFinex استفاده کنند.

مزایا و معایب

مانند هر پروژه ارز دیجیتال و دارایی های همراه آن UNUS SED LEO مزایا و معایب خود را دارد.

مزایای UNUS SED LEO

توکن LEO توکن معاملاتی در Bitfinex است. از کاهش هزینه های اخذ و استقراض در پلتفرم معاملاتی پشتیبانی می کند. علاوه بر این دارندگان توکن می‌ توانند از 25 درصد تخفیف در هزینه‌ های برداشت و سپرده ارزهای دیجیتال برخوردار شوند. به بیان ساده Bitfinex به هر کاربری که تقریباً 50 میلیون LEO دارد اجازه می دهد تا 2 میلیون دلار بدون هزینه اضافی برداشت کند.

علاوه بر این توکن‌ ها امنیت وجوهی را که شرکت صادرکننده از طریق بازخرید ایجاد می‌ کند را تضمین می نماید. مهم تر از آن کاربران توکن ها را در یک بلاکچین بسیار امن و مقیاس پذیر دریافت می کنند. در نهایت مدل امنیت مبادله ای امنیت وجوه را تضمین می کند. بنابراین اکثر دارندگان توکن باید این توکن ها را در صرافی نگه دارند تا از تخفیف ها بهره مند گردند.

در دسترس بودن توکن ها در دو بلاکچین سرمایه گذاران را قادر می سازد تا از این دو زنجیره بهره ببرند. همچنین سرمایه گذاران دو جامعه را به پلتفرم UNUS SED جذب می کند. در مقایسه با اتریوم بلاکچین EOS تراکنش‌ های دارایی‌ های ارز دیجیتال سریع‌ تر را ارائه می‌ کند.

معایب UNUS SED LEO

داشبورد پروژه خطر بالایی از عدم دقت را برای به روز رسانی داده ها نشان می دهد. این خطاها می تواند منجر به مشکلات اعتماد در مدل کسب و کار و توکنومیک آن شود. بنابراین آنها می توانند بر دارندگان توکن و سرمایه گذارانی که منتظر هستند تا دارایی های توکن خود را بازخرید نمایند تأثیر بگذارند.

مسئله دیگر آن است که این توکن مزایای بلند مدت بسیار کمی دارد. به عنوان مثال سرمایه‌ گذاران تنها از تخفیف‌ های کارمزد و بازخرید سود می‌ برند.

هرگونه برداشت احتمالی از این مزایا بدون جلب رضایت سرمایه‌ گذاران ممکن است منجر به بی‌ اعتمادی به اقتصاد توکن LEO شود. در نتیجه دارندگان توکن می‌ توانند سرمایه‌ گذاری را متوقف کنند زیرا این امر انگیزه استفاده از Bitfinex را از بین می‌ برد.

دستکاری قیمت یکی دیگر از مشکلات UNUS SED LEO است. حتی اگر آی فاینکس توکن را با قیمت فعلی بازار بازخرید کند خطر دستکاری همچنان وجود دارد. به این دلیل است که آی فاینکس کنترل زیادی بر روی این توکن و قیمت آن دارد. به طور کلی یک نوسان شدید قیمت در حین خرید باقی می ماند زیرا هدف خرید مجدد با کارمزد کمتر است.

نحوه خرید UNUS SED LEO

شما می توانید توکن های LEO را از بسیاری از صرافی ها از جمله Bitfinex و FTX خریداری کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب کاربری در صرافی ایجاد کنید. در مرحله بعد آدرس ایمیل خود را تأیید می کنید و روش های پرداخت خود را تنظیم می نمایید.

پس از خرید این توکن ها می توانید توکن را در صرافی نگه دارید. از طرف دیگر می توانید آنها را به یک کیف پول خارجی ارسال کنید. در نهایت می توانید از این توکن ها در صرافی Bitfinex برای تخفیف در خدمات استفاده کنید و چندین امتیاز دریافت نمایید.

دارندگان توکن همچنین می توانند از طریق بازارهای معاملاتی نقدی و آتی در صرافی های ارز دیجیتال قیمت توکن را حدس بزنند.

سخن پایانی

رمزارز UNUS SED LEO به عنوان پاداشی برای کاربران Bitfinex ظاهر شد. این توکن گواه این است که پلتفرم‌ ها می‌ توانند یک رابطه کاری با کاربران ایجاد کنند تا آنها را از نظر مالی ایمن نماید. به این ترتیب کاربران ضمن استفاده از پلتفرم صرافی بدون ریسک از تخفیف بهره مند می شوند.

UNUS SED LEOUNUS SED LEO
UNUS SED LEO$۴.۹۶۱۵۰,۷۵۴ تومان
بیت فینکسبیت فینکس
بیت فینکس۶۳۵M دلار۱۰ / ۷.۱۲ امتیاز