پروتکل وِیوز Waves چیست و نحوه خرید آن چگونه است؟

ویوز یک پلتفرم بلاکچین است که می خواهد ساخت برنامه های غیرمتمرکز وب 3.0 و راه اندازی دارایی های مبتنی بر بلاکچین را آسان کند.

به طور خلاصه

  • ویوز یک پلتفرم بلاکچین است که برای راه اندازی قراردادهای هوشمند و دارایی های هوشمند ساخته شده است.
  • این ارز در سال 2016 ایجاد شد و از آن زمان تاکنون جایگاه خود را در بین 100 ارز دیجیتال محبوب حفظ کرده است.
  • صرافی ویوز و پروتکل نوترینو دو نوع از موفق ترین پلتفرم های ساخته شده بر روی ویوز هستند.

علیرغم وجود صدها پیاده‌ سازی مختلف بلاکچین تعداد کمی از آنها توانسته‌ اند تعادل مناسبی بین دسترسی، مجموعه ویژگی‌ ها و قابلیت استفاده برقرار کنند.

ویوز یکی از استثنائاتی است که با راه حل بلاکچین کاربرپسند خود که برای قدرت بخشیدن به آینده وب 3 ساخته شده است به هر سه ضربه می زند.

ویوز چیست؟

ویوز یک پلتفرم بلاکچین است که ایجاد توکن های ارز دیجیتال سفارشی معروف به دارایی های هوشمند و راه اندازی قراردادهای هوشمندی را که طیف وسیعی از برنامه های کاربردی غیرمتمرکز یعنی dapp ها را تامین می کند آسان می نماید.

این دارایی‌ های هوشمند می‌ توانند عملاً هر چیزی را نشان دهند از جمله دارایی‌ های دنیای واقعی و سایر ارزهای دیجیتال و همچنین می‌ توانند در اکوسیستم ویوز خرید، فروش، استفاده و معامله شوند.

از زمان تکمیل عرضه اولیه یعنی ICO این کوین در آوریل 2016 و راه اندازی آن در چند ماه بعد ویوز به یکی از 100 ارز دیجیتال موفق تبدیل شده است و در حال حاضر دارای ارزش بازار تقریباً 700 میلیون دلار می باشد.

ویوز چگونه عمل می کند؟

مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال ویوز بر روی یک دفتر کل غیرمتمرکز به نام بلاکچین عمل می کند. این توسط یک مکانیزم جدید اجماع شناخته شده به عنوان اثبات سهام اجاره ای (LPoS) تضمین می شود که در اصل نسخه اصلاح شده اثبات سهام (PoS) است که به کاربران کیف پول لایت اجازه می دهد تا با اجاره دادن توکن های ویوز خود به نود های ماینینگ در فرآیند اعتبارسنجی بلاک شرکت کنند

با اجاره دادن ویوز به یک نود ماینینگ این کاربران در صورتی که نود انتخابی آنها به عنوان اعتبارسنجی آن انتخاب شود کسری از پاداش بلاک را به دست می آورند.

بیشتر قدرت ویوز از Smart Assets آن می‌آید که اساساً توکن‌ هایی هستند که به لطف اسکریپت‌ های دارایی عملکرد بیشتری دارند که می توانند طیفی از ویژگی‌ های جذاب را به این دارایی‌ های هوشمند بدهند مانند غیرقابل انتقال بودن در صورت رسیدن به یک آدرس خاص (سوخته شدن) و یا انجماد پس از رسیدن بلاکچین ویوز به ارتفاع بلاک مشخص.

چه ویژگی خاصی در مورد آن وجود دارد؟

  • پرقدرت: شبکه اصلی Waves-NG که اخیراً راه اندازی شده است در مقایسه با حداکثر 7 تراکنش در ثانیه برای بیت کوین قادر می باشد که حدود 100 تراکنش در ثانیه را انجام دهد.
  • کارمزدهای کم تراکنش: این کارمزدها می تواند به 0.001 ویوز برای تراکنش های معمولی و یا 0.005 ویوز برای تراکنش هایی که یک اسکریپت را فراخوانی می کنند باشد.
  • فراگیر: مکانیزم اجماع اثبات سهام اجاره شده ویوز (LPoS) تضمین می‌ کند که هر کسی با توکن‌ های ویوز می‌ تواند با اجاره دادن توکن‌ های خود به نودهای ماینینگ جوایزی کسب کند.
  • توکن های هوشمند: توکن‌های هوشمند ویوز می‌ توانند توسط هر کسی راه‌ اندازی شوند زیرا هیچ تجربه برنامه‌ نویسی مورد نیاز نیست. ایجاد توکن در ویوز به سادگی چند کلیک است.

با ویوز چه کاری را می توان انجام داد؟

همان طور که قبلا اشاره شد پلتفرم ویوز را می توان جهت ساخت و راه اندازی برنامه های کاربردی غیرمتمرکز پیچیده (dapps) استفاده نمود که می توانند تقریباً در هر موردی طراحی شوند.

توکن ویوز نیز چندین کارکرد دارد اما امروزه بیشتر برای معامله در پلتفرم صرافی ویوز و در پلتفرم های صرافی متمرکز شخص ثالث استفاده می شود.

ویوز را از کجا می توان خریداری نمود؟

به عنوان یکی از آلت کوین های قدیمی ویوز در حال حاضر برای خرید و فروش در بیش از 100 پلتفرم صرافی مختلف در دسترس می باشد.

ویوزویوز
ویوز$۶.۰۳۱۸۳,۸۶۷ تومان
:decrypt.co