MEMPOOL بیت کوین چیست و چرا اهمیت دارد؟

با نگاهی به نمودار Google Trends مربوط به سال 2017 بدیهی است که بیت کوین سال خوبی برای مقاومت خود داشته است.

این افزایش معقولی است زیرا بیت کوین یک سیستم انقلابی است که اثبات شده است پناهگاهی برای مردم در سراسر جهان در برابر سیاست های تورمی دولت خود برای چند سال گذشته است. ونزوئلا یکی از کسانی است که در سال گذشته بولیوار ونزوئلا بیش از 700 درصد رشد کرده است. بسیاری از افراد برای مقابله با تورم به استفاده از بیت کوین روی آورده اند.

Mempool بیت کوین چیست؟

Mempool بیت کوین (مخفف حافظه استخر) مجموعه ای از کلیه معاملات بیت کوین است که در انتظار تأیید و تصدیق است و در بلاک بعدی گنجانده خواهد شد. هر زمان که یک معامله بیت کوین به شبکه منتقل می شود ابتدا توسط همه نودهای موجود بیت کوین تأیید می شود که اولین تأیید آن به طور متوسط 10 دقیقه طول می کشد. بسته به تراکنش های معلق در حافظه داخلی ممکن است بیش از 10 دقیقه طول بکشد. Mempool منطقه نگهداری و مهار نود است که بر معاملات منتظر تأیید تمرکز دارد. وقتی یک معامله تأیید و گنجانده شود، معامله بعدی در صف اضافه شدن است.

برای بیت کوین پرداخت ها توسط کاربرانی انجام می شود که منتظر اعضا هستند تا ماینرها آن را در بلاک بعدی خود قرار دهند تا معامله را تأیید کنند. mempool بخشی از پیشنهاد بهبود بیت کوین (BIP 35) است و به کیف پول های تأیید پرداخت ساده (SPV) که کیف پول سبک است و معاملات را ثبت می کند کمک می کند. این روش دیگری است که به شما اجازه می دهد معاملات خود را تأیید کنید.

چرا مهم است؟

مجموعه این معاملات "بلاک" نامیده می شود و هر کدام از ماینرها که برای اولین بار مشکل ریاضی را حل می کنند می توانند این بلاک را به بلاکچین بیت کوین اضافه کنند. با این وجود اگر اندازه mempool بیت کوین زیاد باشد هزینه های معاملاتی که توسط بلاکچین Coinbase و Trezor توصیه می شود افزایش می یابد. شما انتخاب می کنید که چقدر می خواهید هزینه معامله شما گران باشد. اگر این کار را بالاتر از حد متوسط انجام دهید احتمال اینکه تراکنش شما سریعتر تأیید شود وجود دارد. عدم پیوست هزینه های بالا در صورت پاک نشدن حافظه می تواند معامله را به تاخیر بیاندازد. به طور مشابه هر استخر حاوی داده های زیاد و بسیاری از تراکنش ها وجود دارد که می توان آنها را در انتظار گذاشت تا یک پرونده عقب مانده ایجاد شود. با توجه به علاقه روزمره افراد بیشتر به بیت کوین، mempool ممكن است به زودی مسدود شود و این امر باعث تاخیرهای زیادی می شود.

البته هزینه های معامله مهم است و بسیاری از مردم صدای خود را به گوش آن ها رسانده اند. اما معاملات نیز گیر می کنند و این یک مشکل بزرگ است. ارسال مبلغی به یک شخص دیگر گاهی اوقات می تواند بسیار مهم باشد زیرا مهمترین زمان است. شما می خواهید مطمئن شوید که:

چندین کار وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از تأخیر تأیید معاملات از طرف mempool انجام دهید:

  • معاملات را با هزینه بالایی که به آن متصل است ارسال کنید. برای معاملات در مقیاس بزرگ به ارزش حداقل هزار دلار هزینه معاملات بیش از ده دلار در مقایسه با سیستم بانکی جهانی نسبتاً زیاد نیست. اما برای معاملات کوچک تا متوسط، معامله فعلی بیت کوین به ویژه برای بازرگانان می تواند بسیار زیاد باشد. و این ممکن است باعث شود معاملات کوچک یا متوسط در mempool گیر کنند.
  • با یافتن تعداد معاملات تأیید نشده که هنوز در قسمت mempool موجود است محاسبه کنید که برای انجام معامله شما چه مدت زمان لازم است. اگر به عنوان مثال اندازه mempool در حدود 3 مگابایت باشد برای تأیید معامله به طور متوسط سه بلاک طول می کشد.

ماینرها هر بار با موفقیت استخراج بلاک بیت کوین برنده قرعه کشی 12.5 BTC می شوند. جدا از این قرعه کشی ثابت 12.5 BTC ماینرها همچنین برای استخراج موفقیت آمیز یک بلاک یک مقدار بیت کوین اضافی دریافت می کنند که "هزینه استخراج بیت کوین" نامیده می شود. بنابراین هنگامی که یک ماینر با موفقیت یک بلاک را استخراج می کند 12.5 BTC به علاوه X مقدار کارمزد معامله دریافت می کند که مجموع تجمعی تمام هزینه های معامله در بلاک است. به همین دلیل معاملات بیت کوین گاهی در حافظه داخلی گیر می کنند و تا چندین ساعت یا شاید چند روز بعد برداشت نمی شوند. به همین دلیل است که یک ماینر بلاک های موجود در mempel را با هزینه معاملات بالاتر انتخاب می کند.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۳۰,۴۱۹۹۲۹,۵۷۳,۷۶۳ تومان
:medium.com