رمزارز سیاکوین Siacoin (SC) چیست و چه کارآیی دارد؟

این مقاله درک روشنی از عملکرد سیاکوین (SC) یکی از بزرگترین سیستم عامل های ذخیره سازی ابری P2P با بازار خدمات ابری را به شما می دهد.

سیاکوین یک شبکه مبتنی بر بلاکچین همتا به همتا (P2P) است که به عنوان ذخیره سازی ابری غیر متمرکز عمل می کند. ارائه خدمات ذخیره سازی و اجاره پهنای باند اضافی برای کاربران سیاکوین و همچنین مصرف کنندگان بستگی به مشارکت کنندگان شبکه دارد. کاربران سیاکوین و شرکت کنندگان در شبکه این فرصت را دارند که از یکدیگر در فضای سیاکوین فضای ذخیره سازی اجاره کنند. این گزینه در مقایسه با ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری متمرکز گزینه ارزان تر و کارآمدتری را ارائه می دهد.

سیا دارای ظرفیت شبکه بیش از 2 پتابایت که تقریباً معادل 2.256 ترابایت است تا سال 2020 می باشد. همچنین دارای 333 اپراتور نود است که به طور فعال شبکه را ایمن می کنند. تا ژوئیه 2021 سیاکوین میزبان حدود 766 ترابایت فایل است.

تیم توسعه سیاکوین

دیوید ودریک و لوک چامپین سیاکوین را در سال 2013 تأسیس کردند. در آن زمان هر دو توسعه دهنده دانشجوی علوم کامپیوتر در موسسه پلی تکنیک Rensselaer در نیویورک بودند. این دو نفر ابتدا ایده ایجاد یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز فایل را در hackathon

که در سال 2013 در MIT برگزار شد مطرح کردند.

سال بعد دیوید و لوک Nebulous Inc را با حمایت 750.000 دلار از سرمایه گذاران مانند Xiaolai Li و Procyon Ventures تأمین کردند. دیوید ووریک قبل از کار بر روی سیا روی پروژه هایی مانند Bitcoin Core کار کرده بود که نرم افزار اصلی مورد استفاده نودهای شبکه بیت کوین است.

بتای عمومی سیا برای اولین بار در مارس 2015 راه اندازی شد و راه اندازی شبکه زنده آن در ژوئن همان سال انجام شد. از زمان راه اندازی تیم سیا در جمع آوری تقریبا 6.4 میلیون دلار موفق بوده است.

بلاکچین سیا

بلاکچین سیا شباهتی با بلاکچین بیت کوین دارد. با این حال بر خلاف بیت کوین دارای یک تغییر جزئی است که به آن امکان می دهد تا فایل ها را به خوبی ذخیره و همچنین تبادل کند. هیچ نود واحدی قادر به دسترسی به فایل ها نیست زیرا در اطراف نودهای مختلف پراکنده شده اند. در شرایطی که کلید خصوصی اجاره گیرنده به دست می آید تنها چیزی که آنها می توانند داشته باشند بخشی از فایل ذخیره شده است.

این بدان معناست که سیا توانایی ارائه زمان کارکرد بالا مانند شبکه بیت کوین را به طور مداوم ارائه می دهد. سیا همچنین تضمین می کند که کاربران برای ذخیره فایل ها و استفاده از شبکه به یکدیگر اعتماد نکنند.

به طور کلی اجاره دهندگان با الزام به اثبات ذخیره سازی در برابر میزبانان مخرب احتمالی ایمن هستند. این الزام میزبان را مجبور می کند که آنلاین بودن خود را ثابت کرده و تمام داده های اجار دهنده را به درستی حفظ کند.

سیافوندز

سیا کوین آن ارز دیجیتالی است که بین موجر و مستاجر معامله می شود و همچنین برای انجام قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال نوع دیگری از توکن های این شبکه سیافوندز است.

سیافوندز در تسهیل رشد شبکه Sia با ارائه انگیزه های بیشتر به منظور مشارکت بیشتر کاربران بسیار اهمیت دارد. هر دارنده توکن پس از اتمام قرارداد دارای 3.9 درصد سهم از هر منبع تامین مالی می شود که شامل هزینه موجر هزینه های پهنای باند و وثیقه های مستاجر می شود.

این بدان معناست که تعداد سیاکوین موجود می تواند نامحدود باشد. همچنین بیش از 10.000 توکن سیافوندز وجود خواهد داشت که همه آنها در سال 2015 هنگامی که نرم افزار سیا برای اولین بار راه اندازی گشت ارائه شد.

در آغاز Nebulous مالک تمام 10.000 سیافوندز بود. با این حال این شرکت چندین فروش توکن را به منظور کمک به توسعه شبکه خود انجام داده است. سوابق نشان می دهد که Nebulous مالکیت حدود 8.750 سیافوندز تا سال 2020 را حفظ کرده در حالی که بقیه در مالکیت کاربران سیا است. ارزش سیافوندز بستگی به اندازه، ارزش و مقدار قراردادهای سیا دارد.

توکن سیاکوین SC

اگرچه قراردادهای هوشمند مزایای خود را دارند اما نگه داشتن تجهیزات کامپیوتری، سخت افزار ذخیره سازی، سیستم های پشتیبان، تعمیر و نگهداری و پهنای باند گران هستند. این امر باعث شد پلتفرم سیا وسیله ای برای ایجاد پویایی اقتصادی در سیستم خود ایجاد کند. پویایی که هم برای تامین کنندگان و هم برای مشتریان ایمن خواهد بود. توکن SC راه حل این مشکل شده است.

از طریق توکن سیاکوین کاربران قادر به پرداخت هزینه همه چیز در بستر سیا هستند. یکی از نگرانی های توسعه دهندگان سیا این بود که فروشندگان خدمات باکیفیتی ارائه بدهند تا مشتریان از آن فرار نکنند. این امر مستلزم ایجاد دو مکانیزم امنیتی است که به سیاکوین و بلاکچین آن متصل هستند. این مکانیزم ها قرارداد های پرونده و اثبات ذخیره سازی نامیده می شوند.

استخراج در سیاکوین

برای اهداف استخراج پلتفرم سیا از پروتکل اجرایی اثبات کار (PoW) استفاده می کند. بنابراین فرآیند استخراج مشابه شبکه بیت کوین به ایجاد توکن کمک می کند. پلتفرم سیا از 10 نسل زمان برای محافظت از شبکه و محافظت در برابر حملات استفاده می کند. در نتیجه این استخراج سیا می تواند با خیال راحت به اجماع برسد.

موارد مصرف سیاکوین

سیاکوین به دارندگان خود اجازه می دهد تا فضای ذخیره سازی موجود را اجاره کرده و همچنین مبلغی را برای آن در سیا دریافت کنند. بسیاری از شرکت های سراسر جهان قبلاً به سیاکوین علاقه نشان داده اند. برخی از آنها شامل Filebase و Goobox می شوند. مورد اول یک سرویس ذخیره داده است که با سرویس ذخیره اطلاعات آمازون S3 سازگاری دارد و از سیا به عنوان وسیله ای برای ذخیره داده ها استفاده می کند. در همین حال Goobox یک سرویس اشتراک فایل رایگان است که به کاربران این اجازه را می دهد تا فایل هایی با حجم حداکثر 4 گیگابایت را با خیال راحت به اشتراک بگذارند.

سخن پایانی

سیا کوین (SC) یکی از بزرگترین پلتفرم های ذخیره سازی ابری P2P است که دارای بازار خدمات ابری است. سیا کوین هنوز در بین معروف ترین شبکه های خدماتی در نوع خود قرار دارد اگرچه تعداد قابل توجهی رقبای بلاکچین با عملکردهای مشابهی دارد. سیا کوین یک محیط غیر متمرکز برای بازار P2P خود و همچنین یک مکان ذخیره سازی ارزان برای اجاره فراهم می کند.

سیا کوینسیا کوین
سیا کوین$۰.۰۰۵۱۴۴۰۵۱۵۶.۴۹ تومان