ارز دیجیتال سندباکس Sandbox (SAND) چیست و چگونه می توان آن را خریداری نمود؟

سندباکس چیست؟

سندباکس که در سال 2011 توسط Pixowl راه اندازی شد یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاکچین است که به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های دیجیتال را در قالب یک بازی ایجاد کنند، بسازند و یا خرید و فروش نمایند. با ترکیب قدرت‌ های سازمان‌ های مستقل غیرمتمرکز DAO و توکن‌ های غیرقابل تعویض NFT سندباکس یک پلتفرم غیرمتمرکز برای یک جامعه بازی پر رونق ایجاد می‌ کند.

طبق وایت پیپر رسمی این ارز دیجیتال ماموریت اصلی پلتفرم سندباکس معرفی موفقیت آمیز فناوری بلاکچین در جریان اصلی بازی است. این پلتفرم بر تسهیل یک مدل خلاقانه «بازی برای کسب درآمد» تمرکز دارد که به کاربران امکان می‌ دهد هم زمان هم خالق و هم گیمر باشند. سندباکس با معرفی توکن ابزار سند که تراکنش ها را در پلتفرم تسهیل می کند از قدرت های فناوری بلاکچین استفاده می نماید.

سندباکس یک بازی است که از قدرت بلاکچین جهت دستیابی به یک مدل درآمدزایی همراه با یک بازار و یک سری امکانات برای تولید NFT های منحصر به فرد در جهان استفاده می کند.

با ظهور بازی‌ های «بازی برای کسب درآمد» بر اساس بلاکچین پروژه‌هایی مانند سندباکس شهرت خاصی پیدا نمودند.

سندباکس یک دنیای مجازی است که در آن می‌ توانید شخصیت‌ های خود را بسازید، آن‌ها را بهبود ببخشید و با دنیای مجازی گسترده به سبک خالص ماین کرافت تعامل داشته باشید. اما در عین حال برای ایجاد یک تجربه منحصربه‌ فرد از طریق استفاده از توکن‌ ها به فناوری بلاکچین متکی است. NFT و سند توکن که توکن بومی پلتفرم سندباکس است به شما امکان می دهد از بازی خود درآمد کسب کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

این امر سندباکس را به یکی از سریع‌ ترین بازی‌ های در حال رشد در دنیای ارز دیجیتال تبدیل کرده است که در جستجوی فضای خاص خود در برابر رقبایی مانند اکسی اینفینیتی، آوه‌ گوچی و کریپتوکیتیز است.

منشا ارز دیجیتال سندباکس چیست؟

سندباکس پروژه ای است که در سال 2012 توسط شرکت Animoca Brands آغاز گشت. این پروژه به عنوان یک پلتفرم بازی موبایلی با تمرکز بر رقیب ماینکرافت آغاز شد. موفقیت پروژه در آن زمان به حدی بود که موفق شد بیش از 40 میلیون نصب در سراسر جهان داشته باشد.

با این حال توسعه دهندگان Animoca به پتانسیل فناوری بلاکچین به ویژه NFT ها برای دستیابی به بازی های منحصر به فرد علاقه مند شدند. این امر باعث شد تا این شرکت به تحقیق و توسعه فناوری در این زمینه بپردازد که منجر به ایجاد سندباکس شد پروژه ای که از سال 2018 آغاز گشت.

ایده این بازی جدید ایجاد یک متاورس سه بعدی با کلکسیون های NFT و اقتصاد واقعی بر اساس توکن سند بود. فناوری بلاکچین همه اینها را به لطف قراردادهای هوشمند شبکه اتریوم ممکن می کند.

پس از یک سال توسعه انیموکا اولین نسخه سندباکس را ارائه نمود و اولین پیش فروش لند را افتتاح کرد که موفقیت چشمگیری بود. در واقع از زمان ورود سندباکس انیموکا به یکی از معدود شرکت‌ هایی تبدیل شده است که در اکوسیستم بازی بلاکچین به موفقیت‌ های بزرگی دست یافته است. در واقع کل اکوسیستم سندباکس در حال حاضر دارای سرمایه ای است که بیش از 300 میلیون دلار می باشد و این بازی را به یکی از با ارزش ترین بازی ها در اکوسیستم تبدیل می کند.

چند کوین سند در گردش است؟

حداکثر و مجموع عرضه 3,000,000,000 توکن سند وجود دارد. در حال حاضر حدود 680،266،194 توکن سند در گردش هستند که نشان دهنده 23٪ از کل عرضه موجود تا مارس 2021 است.

از کل عرضه توکن حدود 25.82 درصد در اندوخته شرکت کنار گذاشته شد. 17.18 درصد دیگر برای فروش بذر توکن اختصاص یافت. بنیان گذاران و اعضای تیم حدود 31 درصد از کل عرضه توکن توزیع شده بین آنها را تضمین کردند. حدود 12 درصد از کل عرضه برای فروش اختصاصی لانچ پد بایننس و 10 درصد دیگر به عنوان پاداش به مشاوران پروژه اختصاص داده شد.

ایمنی شبکه سندباکس چگونه است؟

از آنجایی که دنیای مجازی سندباکس بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده با مکانیزم اجماع اثبات سهام PoS ایمن شده است. توکن سند نسخه استاندارد توکن ERC-20 است به این معنی که مالکان می توانند آن را به اشتراک بگذارند و از پاداش های شرط بندی بهره مند شوند.

برخلاف مکانیزم اجماع اثبات کار PoW که توسط بلاکچین بیت کوین به کار می‌رود PoS برای اعتبارسنجی تراکنش‌ ها به مقادیر زیادی نیروی الکتریکی و یا محاسباتی نیاز ندارد. به ذینفعانی متکی است که دارای بیشترین دارایی در توکن های سند هستند. مکانیزم اجماع PoS امکان کاربردهای متنوع زیادی را فراهم می کند و در عین حال امنیت وجوه سهام را تضمین می نماید.

نحوه عملکرد ارز دیجیتال سندباکس چگونه است؟

کل عملکرد سندباکس به لطف قراردادهای هوشمند اتریوم، قلب سیستم NFT، توکن ها و تعامل بلاکچین امکان پذیر است.

Animoca از ابزاری به نام Voxedit استفاده می‌ کند نرم‌ افزاری که امکان تولید دنیاها و گرافیک‌ های سه‌ بعدی از نوع Voxel را فراهم می‌ نماید که می‌ تواند به راحتی با سازه‌ هایی که از فناوری بلاکچین استفاده می‌ کنند مرتبط شود.

در واقع VoxEdit یک برنامه کامپیوتری کامل است که شامل یک مدل ساز، انیماتور و یک سازنده NFT است که آن را به ابزاری قدرتمند برای توسعه بازی هایی از این نوع تبدیل می نماید. ما در مورد هر ویرایشگری صحبت نمی کنیم این یک قطعه توسعه است که توسط بزرگان صنعت مانند آتاری و Square Enix استفاده می شود. به عبارت دیگر VoxEdit یک ابزار حرفه ای است که مطمئناً حضور گسترده ای در بخش بازی های ویدیویی خواهد داشت.

ایده ادغام VoxEdit و اتریوم زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌ کند که آنها در سندباکس گرد هم می‌ آیند: هر دو فناوری برای ایجاد یک متاورس پویا، قادر به میزبانی میلیون‌ها کاربر، تکامل و مهم‌ تر از همه ایجاد یک اقتصاد منحصربه‌ فرد اکوسیستم و بازارها به کار می‌ روند.

سندباکس مانند سایر بازی‌ هایی که در نوع آن می باشند به ساختار ترکیبی بستگی دارد که در آن سرورهایی که امکان تجسم دنیای مجازی را فراهم می‌ کنند در سرورهای متمرکز اجرا می‌ شوند و منطق توکن‌ ها، مجموعه‌ ها و اطلاعات مربوط به آنها اجرا می‌ شود.

سند SAND توکن اصلی سندباکس

سند یک توکن ERC-20 است که امکان تراکنش را در داخل سندباکس فراهم می کند. سند یک توکن کاربردی با حداکثر صدور 3.000.000.000 واحد است و هدف آن به شرح زیر می باشد:

 • اول از همه به بازیکنان اجازه می دهد تا دارایی های مختلف موجود در بازی را خرید و فروش نمایند. به عنوان مثال یک کاربر می‌ تواند از تون های سند برای دسترسی به بازی‌ های کوچک درون سندباکس، خرید تجهیزات و ارتقای شخصیت‌ های خود استفاده کند.
 • دارندگان سند می توانند به لطف قرار دادن این توکن از ذخیره آنها سود ببرند.
 • دارندگان توکن سند می توانند از طریق DAO که جنبه های مختلف بازی را کنترل می کند در مدیریت زنجیره ای بازی شرکت نمایند.
 • کاربر می تواند از توکن های سند جهت به دست آوردن لند استفاده کند و در نتیجه دامنه های خود را گسترش دهد.

توکن لند LAND چیست؟

یکی از توکن‌ های اساسی در سندباکس توکن لند است. یک توکن ERC-721 که برای محدود کردن مالکیت یک منطقه از زمین در بازی است. وقتی بازیکنی یک توکن لند به دست می آورد در واقع زمین های زیادی را در بازی به دست می آورد و به صورت دیجیتالی در پلتفرم اتریوم نمایش داده می شود. زمین‌ های لند یک کالای بسیار کمیاب در سندباکس هستند. در واقع تنها 166.464 لند وجود خواهد داشت که آنها را به یک کالای گرانبها تبدیل می کند.

با این حال دو نکته در مورد لند قابل توضیح است:

 • اول از همه یک توکن لند در مجموع 96 × 96 متر در بازی را شامل می شود.
 • آنها قابل ترکیب هستند زیرا یک بازیکن می تواند به چندین لند ملحق شود تا از آنها یک ESTATE بدست آورد.

علاوه بر این داشتن توکن های لند در سندباکس به بازیکنان اجازه می دهد که:

 • به بازی های درون متاورس دسترسی پیدا کنید.
 • به شما امکان می دهد فضاهای منحصربه فردی ایجاد کنید که سایر بازیکنان بتوانند از آن استفاده نمایند. به عنوان مثال اگر شما صاحب یک لند هستید می توانید هر چیزی را در آن ایجاد کنید و اگر سایر کاربران بخواهند به آن دسترسی داشته باشند می توانند با یک کمیسیون کوچک برای دسترسی این کار را انجام دهند.

گزینه آخر به وضوح پتانسیل کسب درآمد از لند را به ما نشان می دهد زیرا به دارندگان آنها اجازه می دهد تا فضاهایی را ایجاد کنند که می توانند به سایر کاربران اجاره داده شوند و یا به سادگی توکن ها را در صورت افزایش قیمت آنها بفروشند.

دارایی‌ هایی که به‌ طور منحصربه‌ فرد دنیای سندباکس را نشان می‌ دهند

ASSETS یک توکن ERC-1155 است که برای نمایش وکسل ها و یا عناصر مختلف در بازی استفاده می شود. به بیان ساده تر وکسل در واقع هر عنصر و یا موجودی است که می توانید با آن در بازی تعامل داشته باشید. به عنوان مثال می تواند قطعه ای از تجهیزات باشد که روی آواتار خود آپلود می کنید و یا به سادگی یک حیوان خانگی دیجیتال در داخل آن است.

در هر صورت دارایی ها به دسته هایی تقسیم می شوند که از بین آنها داریم:

 • موجودیت: که برای شناسایی هر عنصر طراحی در بازی استفاده می شود. به عنوان مثال یک درخت یک دارایی است و یک قرارداد هوشمند ERC-1155 مرتبط با تمام ویژگی های آن به آن متصل است.
 • تجهیزات: که برای شناسایی هر چیزی که می توانید در آواتار خود بگنجانید خدمت می کند. به عنوان مثال یک شمشیر برای آواتار سامورایی شما و یا یک زره با آرم بیت کوین برای جنگجوی فئودال شما.
 • بلاک کنید: این ویژگی به شما امکان می دهد تا فضاها را ایجاد کنید و برای ساختن دنیای خود در بازی امری اساسی است.

به عنوان یک کاربر اگر از نرم افزار VoxEdit استفاده می کنید می توانید دارایی ها را ایجاد کنید که به کاربران اجازه می دهد دارایی های سفارشی خود را ایجاد کرده و آنها را در بازار قرار دهند.

بازار به سازندگان اجازه می‌ دهد تا از فروش دارایی‌ هایی که در ازای سند طراحی می‌ کنند سود ببرند.

توکن های جم GEM و کاتالیست CATALYST

توکن های دیگر بازی GEM و CATALYST هستند. توکن‌های GEM نوعی توکن ERC-20 هستند که ویژگی‌ های دارایی‌ های شما را تعریف می‌ کنند و با استفاده از آنها سوزانده می‌ شوند. در اصل GEM ها توکن هایی هستند که می توانیم از آنها برای بهبود ویژگی های دارایی های خود استفاده کنیم و زمانی که آن توکن GEM استفاده شود سوزانده می شود.

از سوی دیگر CATALYSTها نوع دیگری از توکن ERC-20 هستند که پس از استفاده نیز می سوزند. کاتالیست ها برای ایجاد فضاهایی استفاده می شوند که می توانیم GEMها را در آن قرار دهیم. به عبارت دیگر کاتالیست ها فضاهایی را ایجاد می کنند که به ما امکان می دهد دارایی های خود را با استفاده از GEMهای مختلف بهبود دهیم که به نوبه خود ظرفیت دارایی های خاص را افزایش می دهد.

چگونه سندباکس را بازی کنیم؟

برای شروع بازی سندباکس اولین کاری که باید انجام دهید این است که به وب سایت رسمی بازی بروید.

پس از رسیدن به آنجا کار بعدی این است که در بازی ثبت نام کنید. برای انجام این کار باید بر روی "Sign In" کلیک کنید و در آنجا گزینه های مختلفی برای ثبت نام در بازی مشاهده خواهید کرد. در میان گزینه‌ ها ثبت نام از طریق پروفایل‌ های ما در شبکه‌ های اجتماعی و یا از طریق کیف پول‌ های ارزهای دیجیتال مانند Dappradar امکان‌ پذیر است.

در این صورت گزینه ای را انتخاب کنید که برای شما راحت تر است اما به شما هشدار می دهیم که گزینه متامسک امن ترین و سریع ترین است. به سادگی گزینه "Connect your wallet -MetaMask" را انتخاب کنید و با این کار فرآیند اتصال آغاز می شود که برای آن باید اتصال را در این کیف پول مرورگر بپذیرید.

آخرین مرحله انتخاب نام کاربری و وارد نمودن یک آدرس ایمیل برای تکمیل پروفایل است. توصیه ما در این مرحله این است که از ایمیل انحصاری برای بازی استفاده کنید و از استفاده از ایمیل شخصی خود خودداری نمایید.

در پایان سیستم از شما می خواهد که یک رمز عبور وارد کنید و با آن شما آماده بازی در سندباکس خواهید بود.

تنها چیزی که برای بازی در سندباکس نیاز دارید این است که موجودی سند و یا اتر خود را در کیف پول متامسک خود پر کنید.

The SandboxThe Sandbox
The Sandbox$۱.۳۲۴۰,۲۴۹ تومان