ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) چیست وچگونه میتوان آن را خرید؟

پولکادات یک شبکه ارز دیجیتال است که می خواهد به شما بپیوندد و تمام بلاکچین های مختلف را بهم متصل کند.

به طور خلاصه

  • پولکادات یک "شبکه چند زنجیره ای" است که هدف آن اتصال زنجیره های مختلف تخصصی به یک شبکه واحد است.
  • بلاکچین هایی که با پولکادات ارتباط برقرار می کنند به طور موازی و به اصطلاح "parachains" کار می کنند.
  • این امکان را برای آنها فراهم می کند تا به اعتبار سنجی معاملات و امنیت شبکه پولکادات دسترسی پیدا کنند.
  • در حال حاضر بلاکچین ها به طور جداگانه و در سیلوها کار می کنند. پولکادات قول می دهد یک اینترنت از بلاکچین های قابل همکاری برای یک وب غیرمتمرکز ایجاد کند. اما آیا این فرمایش اغراق آمیز است؟ در این مقاله بررسی می کنیم.

پولکادات چیست؟

پلکادات شبکه ای است که برای متصل کردن نقاط با همه شبکه های دیگر طراحی شده است. این شبکه معمولاً به عنوان یک شبکه چند زنجیره ای شناخته می شود زیرا برخلاف شبکه هایی مانند بیت کوین که به تنهایی کار می کنند می تواند به شبکه ها متصل شود.

هدف نهایی آن این است که به عنوان یک چارچوب برای تمام بلاکچین هایی که انتخاب می کنند عمل کند. چیزی شبیه به این که HTML به سایت ها، مرورگرها و سرورها اجازه می دهد با یکدیگر تعامل داشته باشند. این ایده مراقبت از فرآیندهای کثیف و گران قیمت استخراج ارز دیجیتال (از جمله اعتبار سنجی معاملات و پروتکل های امنیتی) است و توسعه دهندگان را قادر می سازد تا بر ایجاد قابلیت های dapp و قرارداد هوشمند تمرکز کنند.

Polkadot توسط گاوین وود بنیانگذار اتریوم در حال ساخت است.

چرا مهم است؟

توسعه دهندگانی که در حال ساخت سیستم های نوآورانه و غیرمتمرکز هستند در حال حاضر باید این سیستم ها را از ابتدا مهندسی کنند. این امر همچنین بدان معنی است که زمان، استعداد و منابع به جای ایجاد استانداردی که همه ایجاد می کنند به ایجاد شبکه های رقابتی هدایت می شوند. این هدف پولکادات است یعنی ایجاد راهی برای توسعه دهندگان جهت ایجاد ارزش در بالای تمام بلاکچین ها و نه فقط یک بلاکچین.

پولکادات چگونه کار می کند؟

بلاکچین ها می توانند با پولکادات ارتباط برقرار کرده و به موازات اصطلاح "parachains" برای دسترسی به اعتبار سنجی معاملات و امنیت شبکه کار کنند.

در شبکه به اصطلاح "بازپخش زنجیره ای" آدرس تراکنش بررسی شده و داده ها استاندارد می شوند تا همه سیستم بتوانند آن را درک کنند.

در حالی که از عملکرد مراقبت می شود بلاکچین های متصل به پولکادات می توانند از مکانیزم PoS خود استفاده کنند و در مورد زمان و چگونگی به روزرسانی کد خود و راه اندازی دپ ها یا توکن هایی که انتخاب می کنند تصمیم بگیرند. این یک لایه انتخابی و برگزیده است که به شبکه ها امکان می دهد تا امنیت خود را حفظ کرده و پروتکل های جدید را در خود جای دهند.

پولکادات توسط بنیاد Web3 و Parity Technologies ساخته شده است که بنیانگذاران آن Gavin Wood و Jutta Steiner می باشند.

چه مشکلاتی را حل می کند؟

دو مسئله مبتنی بر بلاکچین است که بیشترین نیاز به حل آنها وجود دارد. مقیاس پذیری یعنی تعداد معاملات در هر ثانیه شبکه که می تواند اداره کند و حاکمیت به معنی نحوه مدیریت ارتقا پروتکل و یا تغییر پروتکل توسط انجمن. هدف پولکادات حل هر دو این مشکلات می باشد.

آیا پولکادات توکن دارد؟

بله DOT توکن داخلی شبکه پولکادات است. این توکن به دارندگان اجازه می دهد تا در مورد تغییرات احتمالی کد رأی دهند سپس در صورت توافق به طور خودکار در سراسر شبکه ارتقا می یابد.

پیشرفت های اخیر

پولکادات برای اولین بار شبکه اصلی خود را در ماه مه سال 2020 راه اندازی کرد و به سرعت مورد توجه سرمایه گذاران، توسعه دهندگان و معامله گران ارزهای دیجیتال قرار گرفت.

در کمتر از یک سال تعداد بسیار زیادی از تحسین ها و تحولات قابل توجه را به دست آورده است که برخی از آنها شامل:

  • صعود برای تبدیل شدن به چهارمین ارز دیجیتال بزرگ و دستیابی به حداکثر سرمایه بازار تقریباً 18 میلیارد دلار.
  • در حال تغییر نام مجدد با توکن های DOT قدیمی. 100 روش تولید توکن های جدید DOT تقسیم شده است یعنی افزایش عرضه از 10 میلیون به 1 میلیارد.
  • agency با استفاده از ورودی جامعه از طریق برنامه Bounty Brand Polkadot، می توانید توسط آژانس طراحی Koto مارک جدیدی دریافت کنید.
  • افزایش چشمگیر در یک فعالیت توسعه دهنده با بیش از 340 پروژه، در حال حاضر به طور فعال در سیستم عامل توسعه یافته است.

پولکادات را از کجا و چگونه بخریم؟

علیرغم اینکه کمتر از یک سال پیش راه اندازی شده است،DOT می تواند در تعداد زیادی از سیستم عامل های محبوب معامله ارزدیجیتال خریداری و معامله شود.

این امر شامل چندین معامله ردیف 1 از جمله Binance ،Kraken و Huobi Global و همچنین نزدیک به 100 سیستم عامل کمتر تاسیس شده می باشد.

خرید DOT

یکی از ساده ترین راه های خرید DOT استفاده از کارت نقدی یا اعتباری خود در بایننس است. نحوه کار:

مرحله 1: حساب بایننس خود را ایجاد کنید و یا در صورت دارا بودن وارد شوید. پس از ورود به سیستم بر روی گزینه "Buy Crypto" موجود در عنوان کلیک کنید. در اینجا ارز پرداختی مورد نظر خود را در بالا سمت راست انتخاب کرده و سپس روی گزینه پرداخت انتخابی خود کلیک کنید.

در این مثال ما می خواهیم DOT را با استفاده از کارت نقدی Visa خریداری کنیم در حالی که دلار آمریکا (USD) پرداخت می کنیم.

undefined

مرحله 2: سپس صفحه پرداخت به شما نمایش داده می شود. دارایی مورد نظر برای خرید را از فهرست کشویی "Coin" انتخاب کنید. در این مثال ما DOT را انتخاب می کنیم.

سپس مقدار DOT مورد نظر برای خرید را وارد کنید. این مبلغ ارز انتخابی شما برای DOT است.

undefined

مرحله 3: روی "Buy DOT" کلیک کنید. سپس از شما خواسته می شود که تأیید هویت را کامل کنید که شامل ارائه برخی اطلاعات اساسی مانند نام، آدرس و تاریخ تولد شما و آپلود دو تصویر می باشد:

  • عکس سند هویت معتبر (مانند کارت شناسایی ملی، گذرنامه یا گواهینامه رانندگی)
  • سلفی متناسب با سند شناسنامه
undefined

تأیید KYC معمولاً طی 1 ساعت به پایان می رسد اما در دوره های شلوغ ممکن است 36 ساعت طول بکشد.

مرحله 4: پس از تأیید هویت شما می توانید مراحل خرید را به اتمام برسانید و از شما خواسته می شود که اطلاعات پرداخت خود را وارد کنید. به سادگی جزئیات پرداخت کارت و آدرس صورتحساب خود را وارد کرده و روی "'Pay now" کلیک کنید.

هنگامی که بایننس اطلاعات پرداخت شما را تأیید کرد سپس مبلغی که در مرحله قبل انتخاب کرده اید را از شما کسر می کند و شما DOT خود را مستقیماً به کیف پول بایننس خود واریز می کنید.

undefined

سیستم عامل بسیاری از صرافی های دیگر نیز روال مشابهی دارند اما ممکن است در ارزها و روش های پرداختی که پشتیبانی می کنند اندکی متفاوت باشد.

اهداف پولکادات چیست؟

پولکادات می خواهد به بستری تبدیل شود که تمام بلاکچین ها بر روی آن بنا می کنند. اعتقاد این است که با ایجاد یک میدان بازی یکنواخت در مقابل یک پراکندگی که در حال حاضر وجود دارد، شرکت ها با دانستن محکم بودن پایه ها در ابتکار عمل آزاد خواهند بود.

Polkastarter چیست؟

Polkastarter در اواخر سال 2020 راه اندازی شد. یک پلتفرم معامله غیرمتمرکز مستقر در پولکادات می باشد که برای پشتیبانی از استخرهای توکن و حراج های زنجیره ای طراحی شده است.

به Polkastarter، یک DEX برای استخرهای توکن زنجیره ای خوش آمدید.

Polkadot در حال ساخت Polkastarter از طریق قابلیت همکاری به مرحله بعدی DeFi می رود.

این امر اجازه می دهد تا پروژه های جدید سرمایه مورد نیاز خود را برای راه اندازی و توسعه بیشتر به راحتی جمع کنند. در حالی که به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا از طریق یک رابط کاربری بصری ساده، توکن ها را خریداری کنند.

پولكااستارتر از توکن POLS استفاده می کند كه برای پرداخت حاكمیت، هزینه های معامله و دسترسی به استخرهای توکن محدود استفاده می شود.

پولکاداتپولکادات
پولکادات$۹.۸۲۳۰۲,۰۵۳ تومان
:decrypt.co