معامله کاغذی یا Paper Trade چیست و چگونه عمل می کند؟

معامله کاغذی یک معامله شبیه سازی شده است و روشی است برای کسانی که می خواهند فرصت های معاملاتی را آزمایش کنند تا ببینند معاملات در زمان واقعی چگونه انجام می شود. این یک روش مجازی برای معامله است و بدان معناست که شما مجبور نیستید یک درصد از سرمایه خود را به خطر بیندازید.

شما سهام را پیدا کرده و تحقیق می کنید، ورودی ها را تنظیم کرده و ضررها را متوقف و انواع سفارشات را انتخاب می کنید. این درست مثل معامله کردن با یک حساب واقعی است.

اما به جای اینکه وارد معاملات در بازار واقعی و زنده شوید بازی آن را به صورت مجازی تماشا می کنید. شما با ثبت تمام جزئیات از معاملات کاغذی خود یاد می گیرید.

معامله کاغذی چگونه عمل می کند؟

سرمایه گذاران می توانند با شبیه سازی خرید و فروش سهام و بدون نیاز به معامله با پول خرید و فروش خود را انجام دهند. معامله کاغذی را می توان با استفاده از شبیه سازهای بازار آنلاین در زمان واقعی انجام داد. معامله کاغذی به سرمایه گذاران امکان می دهد تا سفارشات خود را انجام دهند، معاملات را کنترل کنند، فعالیت های بازار و سهام را کنترل کنند و همه اینها بدون خطر از دست دادن یا به دست آوردن پول است.

چرا معامله کاغذی مهم است؟

undefined

سرمایه گذاران می توانند با استفاده از معاملات کاغذی در مورد بازارها و مکانیک تکنیک های ساده و پیچیده معاملاتی بدون خطرات مرتبط با سرمایه گذاری در بازار اطلاعات کسب کنند.

دلایل معامله کاغذی

دلایل مختلفی برای معامله گران در هر سطح مهارتی که هستند وجود دارد که معامله کاغذی را امتحان کنند. در اینجا چند دلیل اصلی آورده شده است.

کسب تجربه اولیه

وقتی فردی مبتدی هستید چیزهای زیادی برای یادگیری دارید. درست مثل هر چیز دیگری شما باید تمرین کنید.

شما باید مواردی مانند یافتن استراتژی مناسب خود، اسکن فرصت های معاملاتی، وارد کردن سفارشات، مدیریت معاملات برنده ضررها را متعادل کنید و...

وقتی تازه کار را شروع می کنید انتظار نداشته باشید که همه اینها را درست بدست آورید.

معامله کاغذی به معامله گران جدید این امکان را می دهد تا اطلاعات و انواع سفارشات و نحوه ورود صحیح آنها را بیاموزند. آنها همچنین زمان تماشای صفحه و تجربه تماشای بازار را به دست می آورند. و آنها در مورد نحوه اجرای استراتژی خود بازخورد می گیرند.

این یک فعالیت بدون خطر و بالا است. اگر تازه کار هستید ابتدا مطمئن شوید که معامله کاغذی را انجام داده اید.

آزمایش استراتژی ها و تنظیمات جدید

این یک دلیل هوشمندانه برای معامله کاغذی است. شاید شما تجربه داشته باشید و تنظیمات جدیدی را پیدا کرده اید که می خواهید امتحان کنید. مشکل کجاست؟ اینکه شما هیچ آماری در مورد عملکرد خود با این استراتژی ندارید.

شما می توانید در هر معامله مقدار کمی ریسک کنید و به بهترین راه امیدوار باشید اما اگر می خواهید هوشمندانه تر معامله کنید چرا برای چیزی که ثابت نشده سرمایه گذاری کنید؟

در این حالت بسیاری از معامله گران نوعی معامله را انجام می دهند به نام تست جلو. آنها استراتژی عادی خود را با پول واقعی معامله می کنند در حالی که کاغذ راه اندازی های جدید را معامله می کند.

اگر از راه اندازی جدید هیجان زده اید آن را به مدت یک ماه یا بیشتر با روش معامله کاغذی معامله کنید. این کار را تا زمانی که اطمینان پیدا کنید تنظیمات برای شما مناسب است انجام دهید.

لمس بازار

حتی باسابقه ترین و باتجربه ترین معامله گران نیز می توانند و باید در بعضی مواقع معامله کاغذی انجام دهند.

هر معامله گر می تواند دوره ه ای از دست دادن را سپری کند. این می تواند برای هر معامله گری سخت باشد. می توانید به اعتماد به نفس خود ضربه بزنید و احساس خود را نسبت به بازار از دست بدهید.

این امر ممکن است به چند دلیل اتفاق بیفتد و کاملاً طبیعی است. ممکن است حواس شما پرت شود یا نتوانید تمرکز کنید. شاید بازار تغییر کند و تنظیمات شما کارساز نباشد. هرچه که باشد شما نیاز دارید که دوباره به جریان عمل قیمت برگردید.

اگر معامله گر باتجربه ای هستید که در بازار فعلی دست و پنجه نرم می کنید هوشمندانه است که برای مدتی عقب بروید و با کاغذ معامله کنید.

حساب های معاملات کاغذی در مقابل حساب های زنده و واقعی

مزیت اصلی حساب معامله کاغذی این است که به معامله گران توانایی آزمایش تنظیمات مختلف را می دهد. شما می توانید بیاموزید که چگونه معاملات را بدون به خطر انداختن پول واقعی انجام دهید.

بپذیریم که راه موفقیت در هر کاری شامل اشتباهات زیادی است. معامله کاغذی به معامله گران این امکان را می دهد که بدون ضرر و زیان سنگین مرتکب این اشتباهات شوند.

اما یک اشکال در حساب های معامله کاغذی وجود دارد. این حساب ها واقعی نیستند و این می تواند از نیاز معامله گران برای مدیریت احساسات خود بکاهد.

اشتباه برداشت نکنید. ارزش واقعی یادگیری تنظیمات مختلف بدون نگرانی در مورد منفجر کردن حساب شما است. اما احساسات یک عنصر کاملا جدید را به همراه دارد که می تواند تصمیم گیری را به شدت تحت تأثیر قرار دهد.

احساسات می تواند باعث شود شما به مشاغلی که در آن فعالیت ندارید وارد شوید و شما را از برنامه های معاملاتی که به زمان بیشتری برای کار نیاز دارند بترساند.

معامله کاغذی رویه خوبی است اما واقعی نیست. هنگامی که پول واقعی در معرض خطر است احساسات شما می توانند به سرعت کنترل شوند و سرانجام شما باید چرخ های آموزشی را بردارید و تنظیمات خود را با واقعیت تلفات احتمالی تمرین کنید.

تفاوت بارز دیگر این است که وقتی فقط با یک حساب معامله کاغذی معامله می کنید نمی توانید سرمایه خود را رشد دهید.

چگونه می توان معامله کاغذی را صحیح انجام داد؟

undefined

بیایید نحوه انجام صحیح آن را بررسی کنیم تا بتوانید بیشترین بهره را از آن ببرید.

واقع بین باشید

جعل داده ها فایده ای ندارد. بنابراین ثبت نکنید که اگر احتمالاً معامله خود را زودتر از طریق یک حساب واقعی تعطیل می کنید یک معامله بزرگ برنده را حفظ کرده اید. این فقط بازخورد نادرستی از عملکرد معامله در دنیای واقعی به شما می دهد.

ایده اصلی در مورد معامله کاغذی این است که دقیقاً آنچه را که با پول واقعی و در معرض خطر انجام می دهید شبیه سازی کنید. بنا براین تا آنجا که می توانید استراتژی معاملات خود را دنبال کنید. و حتماً تمام ضرر و زیان ها، کارمزدها و هزینه ها را ثبت کنید.

عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید

پس از کسب تجربه ایده بهتری درباره چگونگی عملکرد استراتژی خود خواهید یافت. در این مرحله احتمالاً می خواهید در زمینه تصفیه کار کنید.

این می تواند به معنی بررسی معاملات از دست رفته و جستجوی راه هایی برای کاهش ضرر باشد. یا این عمل می تواند به معنای جستجوی معاملات بزرگ برنده و چگونگی یافتن ثبات باشد. روش های زیادی برای تجزیه و تحلیل و بهبود تجارت شما وجود دارد. مطمئن شوید که کامل هستید. به تمام زوایا نگاه کنید و همه اعداد را اجرا کنید.

انتظارات خود را پایین بیاورید

قبلاً هم اشاره کردم که وقتی مجبورید با پول واقعی عمل کنید نیروهای روانی زیادی با شما بازی می کنند.

یک قانون خوب این است که انتظارات عملکردی خود را به نصف کاهش دهید. بنابراین انتظار داشته باشید که نیمی از سود را کسب کنید.

به معامله زنده و واقعی بروید

اگر همه کارها به خوبی پیش برود استراتژی شما توانایی بالایی را نشان می دهد و از توانایی های خود اطمینان دارید. وقت آن است که معامله با پول واقعی را در نظر بگیریم.

بسیاری از معامله گران فکر می کنند که شروع به خطر انداختن سرمایه های اندک و افزایش آهسته اندازه آنها ایده خوبی است.

بعد از اینکه تجربه معامله واقعی خود را دیدید عملکرد خود را با عملکردی که هنگام استراتژی معامله کاغذی انجام دادید مقایسه کنید. اگر یک اختلاف بزرگ وجود داشته باشد این می تواند به این معنی باشد که شما به درستی اجرا نمی کنید. یا شاید هنگام معامله کاغذی واقع بین نبودید. همچنین ممکن است بازارها تغییر کرده باشند.

هر اتفاقی بیفتد اگر اعتماد به نفس معاملاتی خود را از دست دادید هرگز دریغ نکنید که برای مدتی به عقب برگردید و با کاغذ معامله کنید.