رمز ارز NEO چیست و چگونه کار می کند؟

NEO واحد پول بومی شبکه NEO است. در ابتدا با نام Antshares شناخته می شد و در سال 2014 توسط داو اریک ژانگ ایجاد شد. علامت تجاری جدید آن در سال 2017 ارائه شد. در سال 2017 پس از تغییر نام تجاری خود مسئولیت پروژه NEO ایجاد "اقتصاد هوشمند" شد که شامل استفاده از قراردادهای هوشمند برای توزیع موثر دارایی های دیجیتال است.

از زمان تغییر نام تجاری سکه NEO در ژانویه 2018 به بالاترین قیمت خود رسید که 196.85 دلار بود. همچنین از نظر سرمایه بازار در برابر سایر ارزهای دیجیتال در رده 20 قرار دارد.

چرا NEO اختراع شد؟

شاید بهتر است این سوال به این صورت بیان شود که "چرا NEO برند شد؟" زیرا هدف آن برای کمک به ایجاد "اقتصاد هوشمند" تغییر یافت. آنها در وب سایت خود اظهار داشتند که "از مزایای ذاتی فناوری بلاکچین برای تحقق دنیای دیجیتال بهینه سازی شده در آینده استفاده می کنند".

NEO چگونه کار می کند و چه فناوری در پشت آن است؟

اقتصاد هوشمندی که NEO درباره آن صحبت می کند به عنوان ترکیبی از دارایی های دیجیتال، هویت دیجیتال و قراردادهای هوشمند تعریف شده است. وقتی این سه مورد با هم کار می کنند یک اقتصاد هوشمند را تشکیل می دهند.

این سازمان می خواهد انتقال دارایی های مرسوم را به دارایی های دیجیتال ارتقا دهد. این دارایی ها غیرمتمرکز بوده و روند انتقال آنها از طریق یک قرارداد هوشمند انجام می شود.

هویت دیجیتال برای افراد یا شرکت ها یک برچسب الکترونیکی است که پس از آن می توان دارایی ها را به آنها نسبت داد.

قرارداد هوشمند بخشی از کد است که در صورت تحقق معیارهای خاص خود عمل می کند. آنها در توزیع دارایی های دیجیتالی نقش اساسی دارند زیرا نیاز شخص ثالث یا افراد مرکز را برطرف می کنند. به همین ترتیب با استفاده از قراردادهای هوشمند می توان معاملات واقعاً غیرمتمرکز را ایجاد کرد که مشتمل بر اعتماد نیستند. به عبارت دیگرهیچ اساسی از اعتماد در معامله لازم نیست زیرا قرارداد هوشمند همیشه پس از احراز شرایط، دارایی ها را به درستی منتقل می کند.

بنابراین ایده آن از یک اقتصاد هوشمند ترکیب این سه مفهوم است که هویت دیجیتالی افراد عادی و شرکت ها را قادر می سازد تا از طریق قراردادهای هوشمند امن و مطمئن با یکدیگر تعامل و تبادل دارایی های دیجیتالی داشته باشند.

این شبکه دارای دو توکن است. اولین توکن NEO است که در واقع می توانید خریداری کنید. این توکن غیر قابل تقسیم است به این معنی که کوچکترین واحد آن بر خلاف برخی دیگر از ارزهای دیجیتال همیشه 1 خواهد بود. 100 میلیون وجود دارد و دیگر هیچ چیزی ایجاد نمی شود. توکن دوم NEO، GAS را تولید می کند.

توکن های GAS جداگانه هستند و برای پرداخت معاملات در شبکه و همچنین اجرای Dapps استفاده می شوند. توکن های GAS قابل تقسیم هستند و توسط الگوریتم فروپاشی تولید می شوند.

آیا NEO پول واقعی است؟

در واقع NEO خارج از شبکه اهداف زیادی ندارد. در صرافی ها می توان آن را با ارزهای دیجیتال دیگر معامله کرد اما فراتر از آن بهترین استفاده در شبکه است. به دلیل تمام ویژگی های آن NEO چیزی فراتر از "پول" است. این برنامه می تواند توکن های GAS تولید کند که برای توسعه دهندگانی که dApp را در شبکه ایجاد و اجرا می کنند بسیار حیاتی است.

پرداخت و هزینه ها:

معاملات NEO هزینه ای را متحمل می شوند با این حال این هزینه با توکن GAS پرداخت می شود. توکن های GAS توسط توکن های NEO تولید می شوند. از این پس بعد از خرید توکن های NEO، باید تولید توکن های GAS را شروع کنید. این بدان معنی است که در صورت رسیدگی صحیح تنها هزینه واقعی که باید متحمل شوید در مرحله اول هزینه پیش پرداخت توکن ها است.

در طی فرآیند خرید توکن های NEO، به دلیل استفاده از صرافی های آنلاین، احتمالاً هزینه هایی را متحمل خواهید شد. به ندرت می توان فیات را به طور مستقیم با توکن های NEO معامله کرد بنابراین متداول ترین روش برای به دست آوردن آنها خرید یک ارزدیجیتال در دسترس است مانند بیت کوین یا اتریوم می باشد. پس از داشتن برخی از این ارزها می توانید آن ها را با NEO در صرافی معامله کنید. بسته به روش پرداخت خود به طور بالقوه هزینه واریزی را متحمل خواهید شد و هنگام تعویض ارزها هزینه معاملاتی نیز وجود خواهد داشت.

مزایای NEO چیست؟

اقتصاد هوشمند: یکی از مزایای عمده است. با دیجیتالی کردن دارایی های مرسوم به دلیل قرار گرفتن در بلاکچین می توان به آنها همه مزایا و امنیت یک دارایی دیجیتال معمولی را داد.

می توانید به اکثر زبانها کد بزنید: ایجاد یک قرارداد هوشمند نیازی به یادگیری زبان برنامه نویسی جدید توسط توسعه دهنده ندارد. با اکثر زبانهای برنامه نویسی سازگار است. این امر باعث می شود شبکه NEO برای توسعه دهندگان مطلوب تر باشد و بنابراین پتانسیل آن برای رشد بیشتر می شود.

تراکنش های سریع: در مقایسه با یکی از رقبای خود یعنی اتریوم که فقط حدود 15 مورد را متحمل می شود، NEO می تواند بیش از 10000 تراکنش را در ثانیه انجام دهد. این باعث می شود از نظر سرعت در مقابل سکه های رقیب خود از نظر سرعت رقابت کند.

پشتیبانی: توسط دولت چین و همچنین شرکت های عظیم مانند Alibaba پشتیبانی می شود. در حالی که این امر ممکن است حاکمیت آن را به خطر بیندازد اما در واقع باعث محبوبیت آن در چین شده است زیرا حمایت دولت به آن تأثیر مشروعیت بخشیده است.

آیا می توان از آن به صورت ناشناس استفاده کرد؟

تا همین اواخر NEO مانند اکثر بلاکچین های دیگر می تواند با درجه بالایی از گمنامی استفاده شود اما هرگز با گمنامی کامل استفاده نمیشود. این امر به این دلیل است که فناوری بلاکچین هر معامله انجام شده توسط این زنجیره را ثبت می کند. بنابراین هرگونه "استفاده" از زنجیره ثبت می شود. با این حال فناوری جدید sidechain به دو کاربر این امکان را می دهد تا توکن ها را به یکدیگر انتقال دهند بدون اینکه کیف پول آنها در زنجیره وارد شود. در عوض زنجیره جانبی به عنوان گیرنده یا فرستنده انتقال ثبت می شود. این بدان معنی است که این دو آدرس به هم پیوند نخواهند خورد. در صورت مشکوک بودن به فعالیت مجرمانه این توانایی را دارد که آدرس های زنجیره ای اضافی را کشف کند.

NEO چقدر ایمن می باشد؟

این پلتفرم هنوز حمله ای جدی به شبکه خود نداشته است. در حالی که این بدان معنا نیست که هرگز در آینده چنین موردی وجود نخواهد داشت اما این یک تعریف بزرگ است که هر شبکه بلاکچینی می تواند از نظر امنیت به رخ بکشد.

نود های ثبت شده نقش مهمی در امنیت موفق شبکه دارند. برای اینکه نودی برای اعتبارسنجی معاملات باشد باید هویت آنها را ثبت کرده و مراحل بررسی را طی کند. این امر اطمینان می دهد که فقط افراد معتمد می توانند به نود تبدیل شوند و در صورت عدم موفقیت، NEO تمام اطلاعات خود را برای پاسخگویی به آنها دارد.

چه تیم هایی در حال توسعه دادن NEO هستند؟

OnChain توسط Hongfei و Zhang نیز ایجاد شده است با این حال یک شرکت جداگانه برای NEO می باشد. Onchain مسئول ایجاد DNA معماری شبکه های توزیع شده است که هدف آن این است که هر کسی را قادر به ایجاد و پیاده سازی یک بلاکچین استاندارد کرده و بنابراین بتواند با یکدیگر تعامل داشته باشد. این روند در اجرای اقتصاد هوشمند بسیار حیاتی خواهد بود.

چه موسسات مالی از NEO استفاده می کنند؟

Switcheo یک صرافی غیرمتمرکز است که در واقع بر روی NEO اجرا می شود. پس از سرمایه گذاری توسط برنامه EcoBoost، Switcheo اکنون حتی به آن نزدیکتر شده است. هزینه معاملات در Switcheo اکنون می تواند با توکن های GAS پرداخت شود.

استخراج NEO:

NEO قابل استخراج نیست. عرضه ثابت 100 میلیون توکن وجود دارد و به همین ترتیب تنها راه دستیابی به توکن خرید آن از طریق صرافی است.

کیف پول NEO:

انواع مختلفی از کیف پول برای توکن های NEO وجود دارد. هرکدام از کیف پول های NEO را که انتخاب می کنید مزایای مختلفی را برای شما فراهم می کند. برخی از آنها امنیت بیشتری را ارائه می دهند. حتی برخی از کیف پول ها به شما امکان می دهند با NEO خود توکن GAS تولید کنید در حالی که در کیف پول شماست.

آیا NEO ارزش سرمایه گذاری را دارد؟

این سوال دشواری برای پاسخ دادن می باشد زیرا کاملاً به وضعیت مالی و اهداف شما بستگی دارد. اگر به شبکه NEO، dApps و پتانسیل آینده آن علاقه دارید خرید برخی از توکن های NEO برای تعامل شما با شبکه ارزش سرمایه گذاری را خواهد داشت. با این حال به عنوان یک فرصت خالص سرمایه گذاری باید کمی احتیاط کرد.

نئونئو
نئو$۱۰.۵۷۳۲۳,۹۰۷ تومان