پروتکل Near چیست؟ آیا از آن چیزی می دانید؟

NEAR یک بلاکچین با قابلیت قرارداد هوشمند است که به عنوان یک پلتفرم نسل بعدی با راه حل مقیاس منحصر به فرد خود برای dapps طراحی شده است.

بلاکچین هایی که می توانند قراردادهای هوشمند را اجرا کنند چیز جدیدی نیستند. آنها از سال 2015 با راه اندازی شبکه اصلی اتریوم وجود داشته اند و اکنون بیش از ده سیستم عامل مشابه در حال حاضر فعالیت می کنند.

اما علی رغم تقاضای سریع در حال افزایش برای برنامه های غیرمتمرکز (dapps) و گسترش dappهایی با مهارت و فزاینده چندین نقطه اختلاف عمده هنوز وجود دارد که پذیرش آنها را محدود می کند.

NEAR یک تازه وارد است که به دنبال رفع محدودیت سیستم های قدیمی تر از طریق یک پلتفرم بلاکچین خرد شده توسط جامعه با قابلیت همکاری و مقیاس پذیری در هسته آن است.

پروتکل Near چیست؟

NEAR یک پلتفرم توسعه غیرمتمرکز می باشد که با غلبه بر برخی از محدودیت های سیستم های رقیب مانند توان کم، سرعت کم و سازگاری ضعیف، جهت ایجاد محیط ایده آل برای dapp ها طراحی شده است.

این سرویس در بالای پروتکل NEAR، بلاکچین اثبات سهام (POS) سازگار با توسعه دهنده فعالیت می کند که شامل تعدادی نوآوری برای افزایش مقیاس پذیری و کاهش هزینه های توسعه دهندگان و کاربران نهایی است. نوآوری های آن شامل یک برداشت منحصر به فرد از خرد کردن و یک ساز و کار اجماع جدید قدرتمند معروف به "Doomslug" می باشد.

این مجموعه توسط NEAR Collective یک جامعه جهانی از محققان، توسعه دهندگان و اندیشمندان ساخته شده است که کد اولیه پروتکل NEAR را نوشتند و با انتشار رفع اشکالات، به روزرسانی ها و ساخت اکوسیستم NEAR اطراف آن همچنان از پروژه پشتیبانی می کنند. از آنجایی که کد NEAR منبع باز است هر کسی می تواند به مجموعه بپیوندد و به توسعه یافتن آن کمک کند.

پروتکل Near چگونه کار می کند؟

مشابه اتریوم، کاردانو و ترون، NEAR را می توان به عنوان یک بلاکچین "لایه پایه" توصیف کرد به این معنی که این پایه ای است که سایر برنامه ها بر اساس آن ساخته و مستقر می شوند.

NEAR برای دستیابی به توانایی های عظیم خود از فناوری معروف به Nightshade استفاده می کند. راه حل مقیاس گذاری مجموعه های مختلفی از اعتبار سنج ها را می بیند که معاملات را به طور موازی در چندین زنجیره خرد شده پردازش می کند تا ظرفیت حمل و نقل کلی بلاکچین را بهبود بخشد. این راه حل تا حدودی با سیستم خردکن استفاده شده توسط بلاکچین های دیگر متفاوت است. از این جهت که هر خردکن کسری از بلاک بعدی را تولید می کند که به عنوان "chunk" شناخته می شود. اینها پردازش می شوند و به طور غیرقابل تغییر در بلاکچین NEAR ذخیره می شوند تا معاملات موجود در آن نهایی شود.

این دستگاه جهت ساده سازی کارها برای توسعه دهندگان ساخته شده است. در عین حال یک جعبه ابزار قدرتمند برای ساخت برنامه های نسل بعدی به آنها می دهد. از آنجا که NEAR از یک مدل حساب مبتنی بر قرارداد استفاده می کند، توسعه دهندگان می توانند برنامه های پیشرفته ای بسازند که بتوانند از طرف کاربران معاملات را امضا کنند و به آنها اجازه می دهد توافقات را انجام دهند بدون اینکه کاربر برای تأیید نیاز به اقدام فیزیکی داشته باشد.

چه چیز خاصی در این مورد وجود دارد؟

NEAR به عنوان یک بستر برای نسل بعدی dappها طراحی شده است. برای دستیابی به این هدف با برخی از طولانی ترین موضوعات موجود در فضای بلاکچین و همچنین برخی از مواردی که نسبتاً مشخص شده اند حل و فصل می شود.

برای اولین بار NEAR فوق العاده سریع است. این برنامه قادر است در جایی به ترتیب 100000 تراکنش در ثانیه (tps) پردازش کند و به لطف ردیف بلاک 1 ثانیه ای، تقریباً بلافاصله به نتیجه نهایی تراکنش می رسد. طبق NEAR فناوری آن بدان معنی است که می تواند هزینه های معامله ای را که 10.000 برابر کمتر از اتریوم است بدست آورد.

توکن NEAR چیست؟

مانند اکثر قریب به اتفاق بلاکچین ها NEAR نیز توکن اصلی خود را دارد که به درستی "NEAR" نامگذاری شده است. این توکن برای تشویق نودها در شبکه NEAR استفاده می شود و همچنین برای تأمین انرژی معاملات و بسیاری از قراردادهای هوشمند NEAR مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان یک پلتفرم تحت حاکمیت جامعه، دارندگان توکن NEAR می توانند در حاکمیت زنجیره ای بستر NEAR شرکت کنند یا می توانند از طرف آنها رأی اعتبارسنجی داشته باشند.

بحث در مورد توسعه و بازاریابی محصولات NEAR و اکوسیستم اطراف آن در حال حاضر در انجمن حاکمیت برگزار می شود. کاربران همچنین می توانند پیشنهادات خود را به صندوق NEAR Enhancement Proposals (NEP) در Github ارسال کنند.

NEAR ProtocolNEAR Protocol
NEAR Protocol$۵.۷۹۱۷۶,۱۳۸ تومان
:decrypt.co