ارز دیجیتال لوپرینگ Loopring (LRC) چیست؟

دنیای ارزهای دیجیتال به طور مداوم در حال رشد است و به نظر می رسد هر روز کوین های جدیدی ظاهر می شود. یکی از نام‌ های جدید در این بلاک لوپرینگ (LRC) می باشد که در چند ماه گذشته رشد چشمگیری داشته است.

LRC توکن ارز دیجیتال لوپرینگ مبتنی بر اتریوم می باشد یک پروتکل باز که برای ایجاد صرافی های غیرمتمرکز ارز دیجیتال طراحی شده است.

در سال 2020 میانگین حجم معاملات روزانه کل بازار ارزهای دیجیتال در محدوده تقریبی 50 تا 200 میلیون دلار در نوسان بود. بیشتر این معاملات در صرافی‌ های متمرکز ارزهای دیجیتال انجام می‌شود یعنی پلتفرم‌ های آنلاینی که توسط شرکت‌ های خصوصی اداره می‌ شوند که وجوه کاربران را ذخیره می‌ کنند و تطابق سفارش‌ های خرید و فروش را تسهیل می‌ نمایند.

چنین پلتفرم‌ هایی دارای تعدادی جنبه منفی مشترک در همه آنها هستند بنابراین نوع جدیدی از صرافی غیرمتمرکز جهت کاهش این معایب ظاهر شده است. با این حال صرافی های کاملاً غیرمتمرکز بدون نقص نیستند.

هدف لوپرینگ این است که تطبیق سفارش متمرکز را با تسویه سفارش غیرمتمرکز بلاکچینی در یک محصول ترکیبی ترکیب کند که بهترین جنبه‌ های صرافی‌ های متمرکز و غیرمتمرکز را به خود اختصاص دهد.

توکن‌ های LRC طی یک عرضه اولیه کوین (ICO) در آگوست 2017 در دسترس عموم قرار گرفتند در حالی که پروتکل لوپرینگ برای اولین بار در دسامبر 2019 در شبکه اصلی اتریوم مستقر شد.

بنیانگذاران لوپرینگ چه کسانی هستند؟

بنیانگذار و مدیر عامل فعلی لوپرینگ که توسعه پروتکل لوپرینگ را مدیریت می کند دانیل وانگ مهندس نرم افزار و کارآفرین مستقر در شانگهای چین است.

چه چیزی لوپرینگ را منحصربه فرد می کند؟

ایده اصلی پشت لوپرینگ ترکیب عناصر صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال برای ایجاد پروتکلی است که از مزایای منحصر به فرد آنها برخوردار شود و ناکارآمدی ها را از بین ببرد.

صرافی های متمرکز در حال حاضر حالت اصلی عملیات خدمات معاملات ارزهای دیجیتال هستند. در حالی که بسیار محبوب و راحت است استفاده از یک صرافی متمرکز خطرات زیادی را به همراه دارد که اصلی ترین آنها ماهیت نگهداری آنها است. از آنجایی که این صرافی‌ ها وجوه کاربران را بین نقاط واریز و برداشت نگه می‌ دارند این وجوه به دلیل حملات احتمالی هکرها، عوامل مخرب در داخل صرافی و یا مداخله نظارتی در معرض خطر از بین رفتن جزئی و یا کامل قرار می‌ گیرند.

یکی دیگر از مشکلات عمده صرافی های متمرکز عدم شفافیت است. این واقعیت که معاملات بر روی بلاکچین تسویه نمی شوند بلکه در سوابق داخلی صرافی ذخیره می گردند امکان دستکاری قیمت توسط صرافی را فراهم می کند و به آن اجازه می دهد تا از وجوه کاربران برای مقاصد غیرمجاز استفاده کند.

به منظور از بین بردن این مشکلات نوع جدیدی از خدمات معاملاتی در سال‌ های اخیر ظهور کرده است یعنی صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال و یا دکس (DEX). به جای نگهداری وجوه کاربران در حبس و پردازش معاملات داخلی به خرید و فروش سفارشات کمک می کند تا مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و معاملات را در یک بلاکچین عمومی تسویه کنند.

چند کوین لوپرینگ (LRC) در گردش وجود دارد؟

صدور توکن های LRC توسط قراردادهای هوشمندی که شامل پروتکل لوپرینگ هستند کنترل می شود.

راه اصلی کسب درآمد LRC از طریق به اصطلاح استخراج حلقه است. به منظور بهبود نقدینگی شبکه لوپرینگ سفارش‌ های موجود در آن به‌ صورت جفتی از دو ارز دیجیتال مطابقت داده نمی‌ شوند در عوض این پروتکل می‌ تواند تا 16 سفارش را برای ارزهای دیجیتال مختلف در یک معامله دایره‌ ای که رینگ سفارش نامیده می‌ شود ترکیب و مطابقت دهد.

نودها در شبکه لوپرینگ برای ترکیب سفارش‌ های فردی در رینگ های سفارش، حفظ تاریخچه معامله و در برخی موارد پخش سفارش‌ ها به رله‌ های دیگر در توکن‌ های LRC پاداش می‌ گیرند.

ایمنی شبکه لوپرینگ چگونه است؟

لوپرینگ برروی بلاکچین های اتریوم و نئو با برنامه هایی برای افزودن پشتیبانی از بلاکچین کوانتوم قابل اجرا است. هر یک از این شبکه‌ ها توکن مخصوص به خود را دارند: LRC و LRN به ترتیب برای اتروم و نئو می باشند. زمانی که توکن شبکه کوانتوم راه اندازی شد LRQ نامیده می شود.

این توکن‌ها با توابع هش پلتفرم‌ های بلاکچین زیربنایی خود ایمن می‌شوند: LRC توسط Ethash اتریوم، LRN توسط Neo's SHA256 و RIPEMD160 و LRQ توسط الگوریتم اثبات سهام PoSv3 Qtum.

لوپ رینگلوپ رینگ
لوپ رینگ$۰.۴۸۰۶۵۱۱۴,۸۰۶ تومان