ارز دیجیتال کاوا KAVA چیست؟

کاوا یک بلاکچین لایه 1 است که سرعت و قابلیت همکاری کازماس را با قدرت توسعه دهنده اتریوم ترکیب می کند.

شبکه کاوا از معماری زنجیره مشترک بهینه سازی شده برای توسعه دهندگان استفاده می کند. زنجیره مشترک اتریوم پشتیبانی از قراردادهای هوشمند EVM را امکان پذیر می کند در حالی که زنجیره مشترک کازماس موتور توافقی تندرمینت Tendermint و پروتکل ارتباطی بین بلاکچین IBC را فعال می کند.

این دو زنجیره مشترک توسط یک ماژول مترجم به هم متصل می شوند که آنها را قادر می سازد به طور یکپارچه با یکدیگر همکاری کنند و دو محیط توسعه بلاکچین را که بیشترین استفاده را دارند در یک شبکه منفرد و مقیاس پذیر گرد هم بیاورند.

شبکه کاوا دارای یک توکن حاکمیتی و ابزاری بومی به نام KAVA است که می تواند توسط اعتبار سنجی ها به اشتراک گذاشته شود و یا به نودهای اعتبار سنجی واگذار گردد. سهامداران و نمایندگان 37.5٪ از کل انتشارات KAVA را به عنوان پاداش جهت ایمن کردن شبکه به دست می آورند. سهامداران کاوا همچنین دارای حق رای در پیشنهادات حاکمیت شبکه هستند.

چه مسئله ای کاوا را منحصربه فرد می کند؟

شبکه کاوا از معماری زنجیره مشترک بهینه سازی شده برای توسعه‌ دهندگان استفاده می‌ کند که قدرت توسعه اتریوم و مقیاس‌پذیری، قابلیت همکاری و هزینه‌ های پایین تراکنش کازماس را در یک شبکه ارائه می‌دهد.

شبکه کاوا به توسعه‌ دهندگان این امکانات را ارائه می دهد:

استقرار انعطاف‌ پذیر: توسعه‌ دهندگان می‌ توانند با استفاده از زنجیره مشترک اتریوم و یا کازماس Co-Chain که با EVM سازگار است هر یک از دو محیط اجرای بدون مجوز را که بیشترین استفاده را دارند در جهان بسازند و مستقر کنند.

مشوق های On-Chain: یک مدل مشوق درون زنجیره ای شفاف و غیرمتمرکز تضمین می کند که بهترین توسعه دهندگان و پروژه ها در هر عمودی Web3 شامل DeFi، GameFi و NFTs برای مشارکت خود با سهم متناسبی از ارزش و حاکمیت شبکه پاداش دریافت می کنند.

قابلیت همکاری یکپارچه: توسعه دهندگان می توانند قراردادهای هوشمند Solidity را که به طور یکپارچه با پروتکل های کازماس SDK در یک شبکه همکاری می کنند مستقر کنند و پروژه خود را به هر دارایی اصلی و میلیون ها کاربر متصل نمایند.

چند کوین کاوا KAVA در گردش است؟

تا مارس 2022 158 میلیون توکن کاوا در گردش است که از حداکثر عرضه توکن‌ های بدون سقف در حال حاضر وجود دارد. از آنجایی که KAVA تورمی است حداکثر عرضه در طول زمان افزایش می یابد.

قفل تمام KAVA باز شده است بنابراین هیچ سرمایه‌ گذار یا تیمی باز نشده است. تمام KAVA تازه منتشر شده ناشی از تورم به مشوق‌ های توسعه‌ دهنده و پاداش‌ های سهام اختصاص می‌ یابد:

62.5٪ به مشوق های توسعه دهندگان

37.5٪ به پاداش های شرط بندی

توکن KAVA برای اولین بار در سال 2019 پس از چندین فروش خصوصی و عرضه اولیه صرافی بایننس لانچ پد Launchpad (IEO) راه اندازی شد. در مجموع 40 درصد از توکن‌ های اولیه KAVA به سرمایه‌ گذاران خصوصی فروخته شد که 6.52 درصد از کل عرضه در بایننس لانچ‌ پد فروخته شد که حدود 3 میلیون دلار جمع‌ آوری نمود.

از باقی مانده عرضه اولیه توکن کاوا 25٪ به سهامداران Kava Labs و 28.48٪ نهایی به خزانه داری Kava اختصاص یافت تا برای رشد اکوسیستم کاوا استفاده شود.

ایمنی شبکه کاوا چگونه است؟

کاوا بر روی کازماس ساخته شده است و از مکانیزم اجماع اثبات سهام POS مبتنی بر تندرمینت برای اطمینان از یکپارچگی شبکه استفاده می کند که از شبکه ای از نودهای اعتبارسنجی برای تایید تراکنش ها استفاده می کند. این نودهای اعتبارسنجی باید وثیقه‌ ای برای تأیید اعتبار تراکنش‌ ها ایجاد کنند. اگر اعتباردهنده‌ ها بدرفتاری کنند و یا نتوانند حداقل الزامات دقیق را برآورده نمایند سهام آنها جریمه می‌ شود در نتیجه اعتبارسنجی‌ ها تشویق می‌ شوند که صادقانه و کارآمد بمانند.

دارندگان کاوا می‌ توانند یک نود شرط‌بندی را اجرا کنند تا پاداش‌ های کاوا را مستقیماً از پروتکل دریافت نمایند. با این حال تنها 100 نود برتر کاوا که همچنین به عنوان اعتبار سنجی شناخته می شوند واجد شرایط دریافت این جوایز هستند.

KavaKava
Kava$۲.۵۹۷۹,۶۱۷ تومان