رمزارز کادنا (Kadena) چیست؟

کادنا برای رفع مشکل مقیاس اساسی بیت کوین ایجاد شد. کادنا تنها پروتکل اثبات کار می باشد که این مشکل را حل کرده است.

کادنا چیست؟

کادنا برای رفع مشکل مقیاس اساسی بیت کوین ایجاد شد که مانعی برای پذیرش جریان اصلی بوده است.

ویل مارتینو یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل کادنا گفت: «راه اندازی کادنا و اکنون گسترش آن به بیش از 20 زنجیره موازی ثابت می کند که می توانیم یک بلاکچین لایه 1 را تا جایی که دارایی های دیجیتال می توانند به جریان اصلی تبدیل شوند مقیاس دهیم. رشد از 10 به 20 زنجیره به این معنی است که اکنون زیرساخت برای پاسخگویی به نیازهای اقتصاد دیجیتال وجود دارد.

کادنا مشکل طولانی مدت قبلی که چگونه می توان یک بلاکچین اثبات کار عمومی را مقیاس بندی کرد را حل کرده است.

چگونه کار می کند؟

به گفته Kadena.io بلاکچین کادنا با پایه گذاری یک زنجیره استخراج بیت کوین و موازی سازی این کار در چندین زنجیره کار می کند که این Chainweb است. Chainweb یک ساختار اجماعی PoW و موازی است که با حفظ امنیت و یکپارچگی موجود در بیت کوین توان عملیاتی و مقیاس پذیری را بهبود می بخشد.

Chainweb مقادیر قابل توجه بیشتری از تراکنش ها را امکان پذیر می کند (مقیاس پذیری). در مقیاس انرژی کارآمد است و عملاً هیچ هزینه ای برای تراکنش ندارد. اجماع ساتوشی ناکاموتو بین ماینرها و تراکنش ها را حفظ کرده و آن را در بین 20 زنجیره تقسیم می کند. در 20 زنجیره می تواند به 8000 تراکنش در ثانیه در 500 نود برسد. آن ها همچنین می‌ توانند در صورت نیاز زنجیره‌ های بیشتری را اضافه کنند که آن را تقریباً بی‌ نهایت مقیاس‌ پذیر می‌کنند.

اجماع ساتوشی ناکاموتو "اثبات کار"

اجماع بین ماینرها و کسانی که تراکنش ها را انجام می دهند موتوری است که باعث می شود این سیستم کار کند. Investopedia می‌گوید: اثبات کار یکی از این روش‌ ها است که تلاش برای پیشی گرفتن از شبکه را بیش از حد نیازمند منابع می‌ کند.

مکانیزم‌ های اثبات دیگری نیز موجود می باشند که کمتر به منابع نیاز دارند اما دارای اشکالات و یا معایب دیگری مانند اثبات سهام (PoS) و اثبات سوختگی هستند. برای PoS احتمال وقوع حمله بیشتر به میزان اختیارات یک مجموعه سهام یا فرد بستگی دارد. به بیان دیگر بدون مکانیزم اثبات، شبکه و داده های ذخیره شده در آن در برابر هک و یا حملات آسیب پذیر خواهند بود. دفتر کل بلاکچین عمومی است زیرا هش ها (رشته های طولانی اعداد) و داده های اصلی ایجاد شده از تراکنش از طریق بلاکچین ارسال می شوند و شبکه و یا ماینرها می توانند به سرعت دستکاری را شناسایی کنند. این ویژگی چیزی است که PoW را ایمن می کند و ما باید به توانایی آن در مقیاس بندی به صورت موثر نگاه کنیم.

محدودیت ها

کادنا می تواند برای پاسخگویی به نیازهای کاربران خود مقیاس شود اما این مقیاس بندی خودکار نیست. در ابتدا محدودیت اصلی برای مقیاس پذیری پذیرش است. بلاکچین عمومی به پیکربندی‌ های توان عملیاتی بالاتر منتقل می‌شود اما هر هارد فورک باید با کاهش تراکم انگیزه ایجاد شود زیرا ارتقاء به یک شبکه بزرگ‌ تر به ماینرها نیاز دارد تا سرورهای تکرارشونده بیشتری تهیه کنند. با وجود رقبای بالقوه PoS، کادنا(KDA) قیمت قابل توجهی را شاهد بوده است.

اثبات سهام Proof of Stake

در مقابل اعتقاد بر این است که PoS جایگزین بهتری است. PoS توافقی است که برای تأیید تراکنش در بلاکچین به‌ جای ماینرها از «تأیید کننده‌ ها» استفاده می‌کند. کد هر پروژه متفاوت خواهد بود اما اجماع برای اعتبارسنجی به برق بستگی دارد. ماینرهای کریپتو می توانند تراکنش های بلاکی را بر اساس تعداد کوین هایی که دارند تایید کنند. به گفته Investopedia PoS به دنبال حل این مشکل با جایگزینی موثر قدرت محاسباتی به جای شرط بندی است به طوری که قدرت استخراج یک فرد به درصد مالکیت محدود می شود. هر چه توکن های بیشتری به شبکه سپرده شود قدرت اعتبارسنجی بیشتری به طور موثر به آن اعطا می شود. ماینینگ چیزی است که در درجه اول هدف PoS و رفع آن است. به گفته Investopedia الگوریتم PoS با نسبت دادن قدرت استخراج به نسبت کوین هایی که توسط یک ماینر نگهداری می‌شود به دنبال رفع این مشکل است.

تیم کادنا

تیم مشاور کادنا متشکل از کارشناسانی مانند دکتر استوارت هابر مخترع بلاکچین و نویسنده پر استناد در وایت پیپر معروف ساتوشی ناکاموتو در سال 2008 است. کادنا توسط Stuart Popejoy و Will Martino که اولین بلاکچین JP Morgan را ایجاد کردند و به ترتیب رهبر فناوری اولین کمیته رمزنگاری SEC بودند تأسیس شد.

بلاک چین، NFT ها و بازی

قراردادهای هوشمند Pact راه حل لایه 2 برای کادنا است. این یک بلاکچین قوی است که برای کارایی، سرعت و حداقل ارتباط مالیات و یا هزینه مقیاس بندی شده است. کادنا یک پروژه بسیار اولیه است و وارد شدن به 100 پروژه برتر کار آسانی نیست.

Wrapped KDA به شبکه اتر برای ظرفیت های NFT و METAVERSA تبدیل خواهد شد. آن ها شروع به ورود به فضای بازی های کریپتو کرده اند و UFO Gaming یک ارز دیجیتال متمرکز بر بازی را به کار گرفته اند.

UFO رقیب اکسی اینفینیتی (یک ارز دیجیتال بازی مبتنی بر اتریوم) می باشد. در سه ماهه چهارم و اول سال 2022 مشارکت های متعددی برای پل زدن و رقابت با شرکت های بزرگ ایجاد خواهد شد.

سایر موارد مورد علاقه در سه ماهه چهارم و اول سال 2022 رخ می دهد:

  • زیرساخت بستر وام دهی
  • پروژه های جدید NFT
  • آزمایش بریج به سلو
  • آزمایش بریج به ترا

کادنا سواپ (در انتظار ارتقاء) یک DEX سازگار با Zelcore و یا Fluxwallet است

سخن پایانی و قیمت اخیر

کادنا به عنوان پروتکل اثبات کار لایه یک شناخته می شود. نام آن مترادف با "بیت کوین جدید" و یا "بیت کوین مقیاس پذیر" بوده است.

کاربرد و کارآیی پروتکل های لایه 1 بدون تردید است اما بدون نقص نیستند. اگر اینطور بود اتریوم مدت ها پیش انحصار بازارهای ارزهای دیجیتال را داشت. شبکه‌ های قرارداد هوشمند که «قاتلان اتر» نامیده می‌شوند همگی برای تسلط بر شبکه بر اتریوم رقابت می‌کنند. رقبا بازارهایی هستند که مقیاس‌پذیری می‌کنند و در تلاش برای ترویج کسب‌ و کار در بلاکچین کد خود را محدود می‌کنند.

نظر ما این است که کادنا افزایش قیمت و احساسات باورنکردنی داشته است. در کوتاه‌مدت می‌توانیم استدلال کنیم که در حال عبور از قلمروی خرید بیش از حد است. در کوتاه‌ مدت تا میان‌مدت می‌تواند به راحتی نوسان داشته باشد. با این حال همانطور که تقاضا برای NFT، متاورس و بازی همچنان در حال رشد می باشد کادنا نیز رشد خواهد کرد.

این احساس توسط تیم توسعه‌ دهندگان، تلاش‌های بازاریابی و نقشه راه منتهی به سه‌ماهه سوم و چهارم سال 2022 تقویت می‌شود. قدرت بازار NFT، بازی، موسیقی و متاورس قوی و پرسود است.

از کجا می توان خریداری نمود؟

مشابه نحوه خرید ارزهای دیجیتال دیگر می توانید کادنا را در اکثر صرافی های بزرگ مانند کوکوین خریداری کنید. شما می توانید خرید در بازار و یا خرید محدود را انجام دهید. با خرید محدود قیمتی را که مایل به پرداخت هستید تعیین می‌کنید و پس از اینکه قیمت توکن به قیمت محدود شما رسید سفارش شما تکمیل می‌شود. اگر می‌خواهید به سرعت توکن را به دست آورید می‌توانید یک سفارش بازار را ثبت کنید، جایی که موافقت می‌کنید قیمت فعلی را بپردازید و تقریباً بلافاصله سفارش خود را تکمیل کنید. اگر علاقه مند به خرید کادنا هستید می توانید با مراجعه به کوکوین این کار را انجام دهید.

KadenaKadena
Kadena$۲.۹۲۸۹,۳۹۶ تومان