ارز دیجیتال هگز Hex چیست و چگونه عمل می کند؟

ارز دیجیتال هگز ابزار مالی جدیدی است که در 2 دسامبر 2019 در شبکه اتریوم راه اندازی شد. هگز یک توکن ERC20 می باشد که جهت جایگزینی گواهی سپرده و ذخیره ارزش طراحی شده است.

در ابتدا نگاهی به پیشینه این رمزارز می اندازیم. در صنعت مالی سنتی، گواهی سپرده (CD) توسط بانک‌ های تجاری ارائه می‌ شود و معمولاً نرخ بهره کمی بالاتر از آنچه در حساب‌ های پس‌انداز و یا جاری موجود است ارائه می‌کند. اما برای رسیدن به نرخ سود بالاتر سپرده گذاران نباید وجوه خود را برداشت کنند. شرط این است که وجوه به طور کلی برای یک، سه و یا شش ماه و گاهی تا ده سال برداشت نشود. وجوه توسط دولت تضمین شده است و گواهی سپرده راهی آسان برای به دست آوردن کمی سود اضافی بدون ریسک در وجوه استفاده نشده ای است که در غیر این صورت در یک حساب جاری نگهداری می کنید. CDهای خارج از ایالات متحده معمولاً به عنوان سپرده "مدت" یا "زمان" شناخته می شوند. بدیهی است که هگز برای پرداخت سود به شرکت‌ کنندگانی طراحی شده است که کوین های خود را از طریق یک سهام قفل می نمایند.

کوین هگز یک ایردراپ رایگان برای دارندگان بیت کوین است. هگز یک ICO نیست و در هر زمان از فرآیند نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید. فرآیند HEX CLAIM را می توان به صورت آفلاین انجام داد و توزیع آن برای دارندگان بیت کوین 10000 هگز در هر 1 بیت کوین است. دارندگان بیت کوین فقط در سال اول راه اندازی می توانند هگز را مطالبه کنند. در این مدت 90٪ از هگز مطالبه شده برای یک سال قفل است. در پایان سال اول انتشار تمام کوین هایی که توسط دارندگان بیت‌ کوین مطالبه نشده‌اند با سهام فعال بین سایر کاربران هگز توزیع می‌ شوند.

ارز دیجیتال هگز چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال هگز از شبکه اتریوم برای لایه تراکنش (ارسال و دریافت کوین هگز و همچنین تعامل با قرارداد هوشمند هگز) استفاده می کند در حالی که کد اجماع و مکانیزم سهام در قرارداد هوشمند هگز موجود است.

هگز به کاربر اجازه می دهد تا کوین های هگز خود را جهت سهمی از انتشار کوین های هگز جدید و یا تورم شرط بندی کند. به‌علاوه دارای ویژگی‌ هایی است که برای تحریک رفتاری طراحی شده‌ اند که باعث اشتیاق جهت افزایش قیمت می شوند و اقداماتی را که باعث آسیب به قیمت می‌شوند را از بین می‌ برد. یعنی قرارداد هوشمند هگز اشخاص ذینفعی را که تعهد خود را زودتر از موعد فسخ می‌کنند جریمه می نماید و بر این اساس به آنها برای شرط‌ بندی پاداش می‌ دهد.

ریچارد هارت خالق هگز توضیح داد که هگز اولین گواهی سپرده بلاکچین در جهان است که به کاربران امکان می دهد تا در ازای علاقه، توکن های خود را به اشتراک بگذارند. کاربران می‌توانند از پرداخت‌های بهره از 3.69% (اگر 99% کل عرضه قفل شده باشد) تا پرداختی باورنکردنی و عظیم 369% در صورتی که فقط یک درصد از مبلغ کل شرط شود لذت ببرند. پرداخت های سود به صورت هگز انجام می شود به این معنی که ارزش پولی چنین مبلغی کاملاً به ارزش بازار هگز در زمان سررسید بستگی دارد. همانطور که در بالا توضیح دادیم گواهی سپرده (که معمولاً به آن حساب پس انداز گفته می شود) یکی از محبوب ترین محصولات بانکی است. و به طور خلاصه هگز اولین CD بلاکچین است. با این حال هگز بسیار بهتر از یک CD طراحی شده است زیرا با گواهی سپرده اگر دیگران تصمیم بگیرند زودتر CDهای خود را ببندند پول بیشتری دریافت نخواهید کرد.

چگونه می توان هگز را دریافت نمود؟

Adoption Amplifier یکی از راه هایی است که توکن های هگز ایجاد و در گردش قرار می گیرند. اولین مورد از طریق دریافت رایگان است.

اگر بیت کوین قبل از 1/2019 در کیف پول خود دارید می توانید هگز را به صورت رایگان مطالبه کنید.

شما باید متامسک را روی کامپیوتر شخصی و یا لپ تاپ خود نصب کنید. باید به ابزار مطالبه در حال حرکت بروید. hex.win پس از دریافت بیانیه از ابزار مطالبه، کیف پول بیت کوین خود را باز کرده و آن را امضا کنید. به صفحه claim برگردید و امضا را ایجاد کنید و شما آماده هستید.

اگر اتر دارید و می خواهید مستقیماً آن را به هگز تبدیل کنید باید از Adoption Amplefaier و یا صرافی یونی سواپ استفاده کنید: هر دو بدون ثبت نام و ایمن هستند و به صورت همتا به همتا در بلاکچین اجرا می شوند.

امنیت و مزایا

ارز دیجیتال هگز سریع تر و ارزان تر از بیت کوین است زیرا از امنیت اتریوم استفاده می کند. هگز بر روی اتریوم ساخته شده است که یک بلاکچین اثبات کار با قدرت هش غیرمتمرکزتر از بیت کوین است. بیت کوین همچنین با ارائه تورم به ماینرهایی که برای پرداخت هزینه برق و تجهیزات مورد استفاده خود باید آن بیت کوین ها را در بازار بفروشند قیمت خود را کاهش می دهد که منجر به کاهش قیمت می شود. برخلاف بیت کوین کد هگز یک کد غیرقابل تغییر و منبع باز است و بدون اشکال و سیستم قابل اعتماد است. هگز دارای امنیت و اقتصاد می باشد که از Chainsecurity و CoinFabrik حسابرسی شده است. کیف پول های سخت افزاری مانند ترزور و لجر را می توان با متامسک برای هگز و اتر استفاده کرد.

هگز برای کسانی طراحی شده است که سهام بیشتری دارند بنابراین بیشترین سود را خواهند برد. چگونه؟ با حذف واسطه ها کاربران می توانند اتریوم را مستقیماً به هگز تبدیل کنند. پذیرش اولیه به صاحبان بیت کوین هگز رایگان می دهد. این امر به بازیگران کوچک بازار کمک می کند تا نهنگ های بیت کوین را جریمه کنند. مطالبه گران زود هنگام پاداش دریافت می کنند و مطالبه گران دیرهنگام جریمه دریافت می کنند. کوین ها و سود بلاعوض به کسانی پرداخت می شود که هگز خود را به موقع قفل کرده اند. سهام بلند مدت و بزرگتر سهام بیشتری را به دست می آورند و قیمت هر سهم فقط افزایش می یابد. هگز مشوق ها را برابر می کند بنابراین هرچه افراد بیشتری شرکت کنند وضعیت همه بهتر است.

معایب

البته همیشه برخی از منتقدان وجود دارند که مشروعیت هگز را زیر سوال می برند و آن را یک برداشت عظیم پول نقد و مصالحه در مورد محرمانه بودن می نامند. بزرگترین مشکل برای منتقدان استفاده از ویژگی Origin Address می باشد که در اکوسیستم هگز ایجاد شده است. قرارداد یک آدرس اتر را به عنوان آدرس مبدا مشخص می کند. این آدرس به روش های مختلفی از طریق قرارداد هگز پرداخت می شود. به اصطلاح آدرس مبدا یک کپی از تمام پرداخت های پاداش و جریمه دریافت می کند.

اما باید تاکید کنیم که هگز یک امنیت نیست. در واقع آنها حتی هیچ کوینی نیستند. آنها فقط اعداد در یک پایگاه داده توزیع شده هستند. در واقع به کسی چیزی داده نمی شود. افراد اگر بخواهند یا نخواهند می توانند کد را اجرا کنند. کد به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد اما در آنجا قرار دارد.

نتیجه

ریچارد هارت امیدهای بسیار بلند پروازانه ای برای این پروژه دارد و پیش بینی می کند که هگز «سبقت گرفتن از همه ارزهای دیجیتال دیگر و ورود به افراد در دنیای واقعی» را در نظر می گیرد. پروژه واقعی هدف بعدی هگز جایگزینی طلا، کارت های اعتباری و البته گواهی سپرده بانکی با فناوری همتا به همتا قابل اعتماد و مطمئن است.

HEXHEX
HEX$۰.۰۹۵۱۵۱۴,۸۰۹.۳ تومان