رمز ارز Filecoin چیست و نحوه خرید FIL چگونه است؟

Filecoin یک ارائه دهنده ذخیره غیرمتمرکز است. به جای سپردن اسناد به یک شرکت می توان آنها را در کامپیوترهای مختلف تقسیم کرده و در سراسر جهان ذخیره کرد.

به طور خلاصه

  • Filecoin یک پروتکل غیرمتمرکز است که هر کسی را قادر می سازد فضای ذخیره سازی اضافی را در کامپیوتر خود اجاره کند.
  • شبکه اصلی Filecoin در اکتبر 2020 راه اندازی شد.

آیا می توانید خانه خود را در اجاره کنید؟ در مورد اجاره فضای کامپیوتر خود چطور؟

Filecoin می خواهد به شما اجازه دهد که این کار را انجام دهید.

Filecoin چیست؟

Filecoin یک پروتکل غیرمتمرکز است که هر کسی را قادر می سازد فضای ذخیره سازی اضافی را در کامپیوتر خود اجاره کند. به همین ترتیب هر کسی می تواند فضای ذخیره سازی را در شبکه خریداری کند.

ایکو Filecoin در سال 2017 257 میلیون دلار جمع آوری کرد.

با اجازه دادن به هر کسی در دنیا که به شبکه بپیوندد می تواند منبع عظیمی از ذخیره اطلاعات را ایجاد کند. هرچه تعداد کامپیوترها بیشتر شود، کامپیوتر بیشتری برای تأمین افزایش تقاضا مورد نیاز خواهد بود.

این امر در آزمایشگاه ها توسط Juan Benet دانشمند و مهندس کامپیوتر هدایت می شود.

مزایای استفاده از Filecoin چیست؟

Filecoin نوید چندین مزیت نسبت به راه حل های متمرکز ذخیره اطلاعات را می دهد که آنها عبارتند از:

هزینه: با ایجاد یک بازار آزاد بزرگتر برای ذخیره اطلاعات، این امر باید قیمت را کاهش دهد.

مقیاس: گردآوری میلیون ها کامپیوتر در سراسر جهان یک شبکه ذخیره سازی بزرگ ایجاد می کند.

اقتصاد: Filecoin به جای ساخت کامپیوترهای ذخیره سازی جدید از منابع موجود استفاده می کند.

ایمنی: در حالی که Dropbox و iCloud هک شده اند یک شبکه غیرمتمرکز به این معنی است که هیچ نقطه حمله ای وجود ندارد و سازش آن را دشوارتر می کند.

در سال 2012 Dropbox هک شد و 68 میلیون رمز عبور کاربران در اینترنت فاش شد.

آیا Filecoin معایبی دارد؟

برخی از مشکلات احتمالی Filecoin عبارتند از:

سرعت: به جای دسترسی به یک سرور باید به چندین سرور دسترسی داشته باشد تا در صورت لزوم اسناد را با هم جمع کند. این امر به آنلاین بودن سرورها و سرعت اینترنت بستگی دارد.

Dapp: با پردازش معاملات با استفاده از توکن ارز Filecoin مانعی برای ورود ایجاد می کند زیرا کسی مجبور است سکه دیگری بخرد و برای استفاده از سرویس آن را معامله کند.

آیا Filecoin ایمن است؟

ذخیره اسناد خود در کامپیوتر شخص دیگری خطرناک است. با این حال Filecoin داده ها را تقسیم می کند چیزی شبیه به خرد کردن آنها. بنابراین هیچ کس نمی تواند آنها را با هم خرد کند. با این حال می داند که داده ها چگونه در کنار هم قرار می گیرند و هنگام درخواست دوباره آنها را مرتب می کند.

این بدان معنی است که میزبان نمی تواند به سادگی سند را در کامپیوتر خود هک کرده و به پرونده های کاربر دسترسی پیدا کند. اگر آنها بخواهند آن را هک کنند فقط یک جریان داده های بی معنی را پیدا می کنند.

آیا Filecoin رقیبی دارد؟

Filecoin تنها شرکت مقابله با ذخیره سازی غیرمتمرکز پرونده نیست. تعدادی دیگر نیز شروع به در نوردیدن توپ می کنند.

Siacoin در حال حاضر بیش از 360 ارائه دهنده ذخیره سازی با ظرفیت 2.3 پتابایت یا 2340 ترابایت دارد. این ارز دیجیتال در حال حاضر در معاملات رمزنگاری قابل معامله است.

Storj سرویس ذخیره سازی ابری غیر متمرکز Tardigrade خود را در مارس 2020 راه اندازی کرد و از اکتبر 2020 ظرفیت ذخیره سازی 80 پتابایت را از طریق شبکه خود اعلام کرد. ارز دیجیتال STORJ آن نیز دایر است.

چگونه می توان Filecoin را استخراج کرد؟

ماینرهای Filecoin در سه نوار متفاوت قرار دارند. ماینرهای ذخیره سازی وجود دارند که مسئول ذخیره سازی داده ها در شبکه Filecoin هستند. ماینرهای استخراج که مسئول بازیابی پرونده ها هستند و ماینرهای تعمیر که هنوز اجرایی نشده اند.

ماینرهای ذخیره سازی Filecoin را با ذخیره سازی داده های مشتری و ارائه اثبات این فضای ذخیره سازی در طول زمان به دست می آورند. برعکس ماینرها از بازیابی، Filecoin را با پیشنهاد و هزینه های استخراج برای یک پرونده خاص که براساس ارزش بازار تعیین می شود بدست می آورند.

نحوه خرید FIL

از زمانی که Filecoin شبکه اصلی خود را در اکتبر سال 2020 راه اندازی کرد توکن FIL در انواع سیستم عامل های تبادل محبوب لیست شده است. در حال حاضر روان ترین آنها Coinbase ،Huobi Global و Binance هستند. همچنین در صرافی هایی مانند OKEx ،Upbit و DigiFinex موجود است.

در نتیجه دستیابی به برخی از پرونده ها اکنون بیش از هر زمان دیگری آسان است و در بیشتر موارد فقط چند دقیقه طول می کشد.

با این حساب ما قصد داریم نگاهی به نحوه استفاده از بایننس برای خرید FIL با استفاده از ارز دیجیتال دیگری مانند بیت کوین (BTC) یا تتر (USDT) بیندازیم.

مرحله 1: برای شروع شما باید یک حساب در بایننس ایجاد کنید و سپس وارد شوید.

مرحله 2: وقتی وارد شدید به صفحه سپرده بروید که لیستی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده را پیدا خواهید کرد.

در اینجا باید آدرس سپرده بیت کوین (BTC)، تتر (USDT)،Binance Coin (BNB) یا Binance USD (BUSD) خود را پیدا کنید بسته به این که کدام دارایی را می خواهید با Filecoin (FIL) معامله کنید.

undefined

حساب خود را با استفاده از دارایی انتخاب شده شارژ کنید و سپس منتظر اعتبار آن بمانید.

مرحله 3: سپس زمان بارگیری رابط تجارت است. روی دکمه "Trade" در سرصفحه کلیک کرده و از فهرست کشویی گزینه "Classic" را انتخاب کنید.

undefined

مرحله چهارم: با بارگیری با استفاده از قسمت جستجو در سمت راست، جفت های معاملاتی FIL موجود را جستجو کنید. از لیستی که در زیر ظاهر می شود بازاری که می خواهید در آن معامله کنید را انتخاب کنید.

در این مثال ما بازار FIL /USDT را انتخاب خواهیم کرد.

undefined

مرحله 5: با این کار رابط تجارت مربوطه بالا می رود.

در زیر نمودار گزینه های سفارش را پیدا خواهید کرد. برگه "Market" را انتخاب کنید و مبلغی که می خواهید در FIL هزینه کنید را وارد کنید. در اینجا ما 500 دلار قرار داده ایم.

همچنین می توانید با کلیک روی دکمه "Total" و تغییر دادن آن به "Amount" تعیین کنید که دقیقاً چه مقدار FIL را خریداری کنید.

هنگامی که از سفارش خود راضی شدید دکمه "Buy FIL" را فشار دهید تا با بهترین قیمت موجود اجرا شود. این FIL از طریق کیف پول بایننس شما قابل دسترسی خواهد بود.

undefined

اگر تمام مراحل فوق را به درستی دنبال کرده اید باید FIL را خریداری کرده باشید.

آینده Filecoin

ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری (Cloud storage) مانند آمازون و گوگل از پس هزینه های زیادی برمی آیند. این امر نشان می دهد که تقاضای زیادی در بازار وجود دارد.

اگر مشتریان تصمیم بگیرند که به خدمات غیرمتمرکز اعتماد کنند می توانند پس انداز زیادی را انجام دهند. این پول همچنین به عنوان سرمایه شخصی و مشاغل کوچک به اقتصاد بازمی گردد که می تواند تأثیر مثبت چشمگیری در زندگی مردم داشته باشد.

FilecoinFilecoin
Filecoin$۷.۹۶۲۴۲,۱۵۱ تومان
:decrypt.co