توکن استاندارد ERC721 چیست؟

ERC721 از خانواده کمتر شناخته شده ERC20 است اما در اکوسیستم اتریوم از اهمیت کمی برخوردار نیست و به همان اندازه مهم است.

اگر ERC20 هزار ICO را راه اندازی کند، ERC721 هزار جعبه cat را راه اندازی می کند.

بلاکچین ها یک انقلاب می باشند زیرا برای اولین بار هر نوع مقداری می تواند توسط یک برنامه کامپیوتری کنترل شود. قبل از ERC721 بیشتر توکن های بلاکچین یا به عنوان ارز، ذخیره ارزش مانند طلا یا نوعی سهام یا حقوق صاحبان سهام کار می کردند. با استفاده از ERC721 ایجاد توکن های منحصر به فرد که مانند یک گربه دیجیتال قابل جمع آوری بودند یا برای نشان دادن چیزی مانند یک گربه زنده واقعی مورد استفاده قرار گرفتند آسان شد.

ERC721 چیست؟

ERC721 در وهله اول نوعی استاندارد است و استاندارد به سادگی یک الگو یا قالب است که سایر توسعه دهندگان توافق می کنند آن را دنبال کنند. توسعه دهندگان از همان استانداردها پیروی می کنند زیرا نوشتن کد را آسان تر، قابل پیش بینی و قابل استفاده مجدد می کند. این استانداردها کاملاً داوطلبانه هستند اما پیروی از یک استاندارد پرکاربرد به معنای سازگاری با کاربردهای متنوعی از جمله معاملات dapp و کیف پول است.

ERC721 یک استاندارد رمزگذاری در اتریوم برای توکن های غیر قابل استفاده (NFT) است. Fungible به معنی قابل تعویض و جایگزینی است بنابراین چیزی مانند بیت کوین قابل اغماض است زیرا هر بیت کوین می تواند جایگزین بیت کوین دیگری شود. از طرفی دیگر هر NFT کاملاً منحصر به فرد است. یک NFT نمی تواند جایگزین دیگری شود.

چه کسی ERC721 را اختراع کرد؟

مشخصات اولیه ERC721 توسط Dieter Shirley به عنوان یک پیشنهاد برای بهبود اتریوم (EIP) پیشنهاد شده است که اساساً فرآیندی برای معرفی استانداردهای جدید به اتریوم است. هر کسی می تواند EIP ارسال کند اما قبل از اینکه توسط انجمن پذیرفته شود مراحل بررسی و تکرار را طی می کند. پس از پذیرش EIP به درخواست اتریوم برای نظرات (ERC) تبدیل می شود که استانداردی برای برنامه های اتریوم است.و نویسندگان رسمی استاندارد ERC721 William Entriken, Dieter Shirley, Jacob Evans و Nastassia Sachs. هستند.

چه چیز خاصی در این مورد وجود دارد؟

ویژگی اصلی توکن های ERC721 خاص بودن هر یک از آنها است. هنگامی که توکن ERC721 ایجاد می شود یک و تنها یکی از آن توکن ها وجود دارد. این توکن های (NFT) ایده و کاربرد دارایی های منحصر به فرد را در اتریوم گسترش داده اند.

آیا می دانید؟

توکن های ERC721 به عنوان اسناد نیز شناخته می شوند زیرا در اختیار داشتن ERC721 به این معنی است که دارنده حق دارایی آن توکن و آنچه را نشان می دهد را دارد. با این حال نویسندگان ERC721 تصمیم گرفتند از اصطلاح (NFT) برای توکن ERC721 استفاده کنند زیرا تصور می شد که این سند با ملکیت بسیار نزدیک است و از NFT می توان برای موارد بسیار بیشتری استفاده کرد.

چه چیز متفاوت دیگری وجود دارد؟

یا یک NFT وجود دارد یا وجود ندارد. با توکن های ERC20 می توان از صد تا یک چهارم تا یک میلیون وجود داشته باشد اما با NFT ها تنها یک مورد وجود دارد.

توکن های ERC721 چگونه تولید می شوند؟

توکن به سادگی یک قرارداد هوشمند یا یک قطعه کد در اتریوم است. توکن ERC721 با نوشتن یک قطعه کد در یک زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند مانند Solidity ایجاد می شود که از همان الگوی اولیه یا کد پایه پیروی می کند. هنگامی که الگوی اصلی دنبال شد می توانید در مورد جزئیات منحصر به فرد مربوط به توکنی که ایجاد می کنید مانند مالک، نام توکن، نمادها و غیره تصمیم بگیرید. حتی می توانید عملکردهای اضافی را در NFT خود برنامه ریزی کنید اما لذت واقعی این است که چگونه NFT با سایر قراردادهای هوشمند ارتباط برقرار می کند.

چگونه می توان توکن های ERC721 را به دست آورد؟

انواع توکن های ERC721 اکنون در اتریوم موجود است. مشهورترین و معروف ترین آن CryptoKitties است اما موارد دیگری نیز وجود دارد که می توانند در بازارهای NFT همچون OpenSea ،Emoon و Rare Bits معامله شوند. از کیف پول هایی مانند MetaMask می توان برای نگهداری، انتقال و دریافت توکن های ERC721 استفاده کرد.

با توکن های ERC721 چه کاری می توان انجام داد؟

شما می توانید توکن های ERC721 خود را بسازید یا از NFT ها در dapp هایی مانند CryptoKitties ،Decentraland و GodsUnchained استفاده کنید. در حال حاضر توکن های ERC721 عمدتا به عنوان مجموعه های قابل استفاده، استفاده می شوند با این ایده که هر NFT با گذشت زمان گران تر یا مطلوب تر خواهد شد.

آینده

آینده ERC721 این خواهد بود که هر چیزی را که منحصر به فرد است توکن سازی کند. این می تواند از شناسنامه شخص گرفته تا دارایی، هنر یا حتی موارد نادر در بازی های ویدیویی باشد. مهیج ترین و امیدوار کننده ترین پتانسیل توکن های ERC721 مشاهده نحوه استفاده از آنها در قراردادهای هوشمند برای ایجاد مدل های تجاری کاملاً جدید و روش های معامله خواهد بود.

اتریوماتریوم
اتریوم$۱,۹۵۶.۴۶۰,۱۷۷,۵۴۱ تومان
:decrypt.co