رمز ارز EOS چیست؟

EOS یک ارز دیجیتال است که می خواهد رقیب مستقیم اتریوم باشد. این رمز ارز مبلغی بیش از 4 میلیارد دلار در یک سال در ICO سرمایه گذاری جمع آوری کرد. EOS برای اجرای دپ ها در بلاکچین بدون نگرانی در مورد سرعت و یا مصرف مقادیر زیاد برق طراحی شده است. اما همچنان به عنوان یک شبکه آزمایشی با مشکلات زیادی روبرو می باشد.

همه روزه ارزهای دیجیتال جدیدی درحال پیدایش هستند. برخی از آنها اشتیاق بیشتری نسبت به بقیه در جامعه ایجاد کرده اند و رمز ارز EOS مورد توجه تیترهای خبری قرار گرفته است.

پلتفرم EOS به افراد این امکان را می دهد که برنامه های غیرمتمرکز دپس را ساخته و همچنین بتوانند آن برنامه ها را اجرا کنند.

به گفته توسعه دهندگان این توکن، تفاوت آن با اتریوم این است که EOS مشکلات مقیاس و قابلیت استفاده افراد را هنگام استفاده از اتریوم حل می کند. تعدادی تفاوت کوچک دیگر نیز وجود دارد که در زیر بررسی می کنیم.

چه کسی EOS را اختراع کرد؟

EOS متعلق به سازمانی به نام block.one می باشد اما شخصی که بیشتر از افراد دیگر با EOS در ارتباط است Dan Larimer یک توسعه دهنده نرم افزار است که در سایر پروژه های بلاکچین از جمله BitShares و Steemit شبکه اجتماعی توزیع شده نقش داشته است.

جالب است بدانید که Dan Larimer در روزهای اولیه بیت کوین با ساتوشی ناکاموتو گفتگو داشته است. ساتوشی به وی گفت: "اگر شما به من باور ندارید یا آن رادرک نمی کنید من وقت متقاعد کردن شما را ندارم"

یک تاریخچه مختصر:

  • مه 2017 یک مقاله سفید از EOS در Github منتشر شد.
  • ژوئن 2017 توزیع توکن EOS آغاز می شود و برای 341 روز ادامه می یابد.
  • ژوئن 2018 EOS به طور مستقیم توزیع می شود.

چه چیز خاصی در مورد این رمز ارز وجود دارد؟

EOS دارای دو مولفه ی اصلی است که باید آنها را بشناسیم: EOS.IO و توکن های EOS.

EOS.IO را می توان به عنوان یک سیستم عامل در نظر گرفت. مانند سیستم عامل ویندوز یا Mac می باشد که همه کدهایی را که کامپیوتر شما را فعال و کنترل می کند مدیریت می کند.

EOS.IO شبکه بلاکچیین EOS را مدیریت و کنترل می کند و ساخت وسایل با استفاده از ابزارهای EOS را برای توسعه دهندگان آسان می سازد.

تفاوت دیگر این است که EOS از مکانیزم دیگری برای تأیید معاملات استفاده می کند. اتریوم از مکانیزم اثبات کار یا Proof-of-Work در جایی استفاده می کند که EOS سیستم جدیدی را به نام Delegated Proof-of Stake یا اثبات سهام ایجاد کرده است.

یکی دیگر از ویژگی های اصلی امیدوار کننده EOS مقیاس می باشد. یکی از چالش های اتریوم امکان مدیریت همزمان چندین معامله است. این شبکه در حال حاضر فقط حدود 15 تراکنش را در هر ثانیه پشتیبانی می کند در حالی که شبکه Visa می تواند 24000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد.

در همین حال EOS در آزمایش های اولیه توانسته است بین 10,000 تا 100,000 تراکنش را در ثانیه انجام دهد.

چرا مهم است؟

EOS می خواهد پلتفرمی را ایجاد کند که مشاغل بزرگ بتوانند بدون نگرانی از سرعت فعالیت خود را انجام دهند.

جالب است بدانید به دلیل مقررات مربوط به ارز دیجیتال شهروندان ایالات متحده در دوره اولیه توزیع از خرید توکن های EOS منع شدند.

EOS چگونه تولید می شود؟

EOS مانند بیت کوین از سیستم استخراج استفاده نمی کند. این تکنیک که به Proof-of-Work یا مکانیزم اثبات کار معروف می باشد که از برق زیادی استفاده کرده و فقط می تواند معاملات زیادی را پردازش کند.

در عوض EOS یک میلیارد توکن EOS را در یک دوره فروش توزیع کرد. پس از آن EOS از چیزی به نام توزیع اثبات سهام یا Proof-of-Stake برای ایجاد بلاک های بلاکچین استفاده می کند.

چگونه می توان توکن EOS را دریافت کرد؟

می توانید با نگه داشتن اتر اتریوم و معامله آن با توکن های EOS در صرافی ها توکن های EOS را خریداری کنید. شما همچنین به یک کیف پول نیاز دارید که بتواند اتر را در خود جای دهد.

اکنون که EOS شبکه اصلی خود را راه اندازی کرده است می توان با استفاده از ارز فیات توکن ها را خریداری کرد.

با EOS چه کاری می توان انجام داد؟

EOS تمام تلاش خود را کرده است تا مشخص نکند که چه کاری می می توان با آن انجام داد. اما این امر باعث نشده که مردم مانند بیت کوین این ارز را معامله کنند.

:decrypt.co