ارز دیجیتال EOS

اتکای اصلی ارز EOS بر روی پلتفرم بلاکچین و پروتکل EOS.IO. آن می­باشد. این پلتفرم به خودی خود یک سیستم غیرمتمرکز است که امکان توسعه، میزبانی و اجرای برنامه­ های کاربردی غیرمتمرکز و در ابعاد تجاری (Dapps) را بوجود آورده، و هدف آن تسهیل کاربرد و مقیاس ­پذیری می ­باشد.

EOS چیست؟

EOS.IO پلتفرمی مبتنی بر بلاک­چین است که در راستای توسعه و بکارگیری Dapps و نیز دستیابی به ویژگی قراردادهای هوشمند از طریق زیرساخت­های اختصاصی و بین­المللی آن مورد استفاده قرار می­گیرد. خالقین این پلتفرم از شرکت Block.one هستند، که نرم افزار معماری کلی EOS را طراحی کرده است. در این راستا نسبت به شناسایی معایب شبکه ی اتریوم از جنبه­ ی مقیاس ­پذیری، سرعت و هزینه­ های تراکنش، اسپم و محدودیت توان محاسباتی، و اصلاح آنها در طراحی تکنولوژی EOS اقدام شده است. با سرمایه ­گذاری برای ایجاد این اکوسیستم، این شرکت یکی از طولانی ­ترین فرآیندهای عرضه ­ی سکه در تاریخ واحدهای پولی رمزگذاری شده را طی کرد، که از ژوئن 2017 (خرداد 1396) تا ژوئن 2018 (خرداد 1397) به طول انجامید. پروژه­ ی مذکور در مجموع بیش از 4 میلیارد دلار درآمد داشته است.

EOS قصد دارد با بکارگیری اجماعی از مکانیزم­ های رخداد-محور مختلف، به شبکه­ای با ظرفیت پردازش میلیون ­ها تراکنش در ثانیه بدل شود. تمرکز اصلی آن بر مبادلات، یعنی بررسی رخدادهایی که در شبکه بوقوع می ­پیوندد، بجای توجه به سیستم وضعیتی است. کاربران شبکه­ ی EOS منابع محاسباتی خود را با توجه به نحوه­ ی توزیع آنها به اشتراک می­گذارند. کارکرد رمزارز EOS از اینجا نشأت می­گیرد، چرا که توزیع براساس سهم از مالکیت سکه انجام می ­شود. هرچه این سهم بالاتر باشد، بخش بیشتری از شبکه در تملک فرد خواهد بود. ضمناً نیازی به مصرف سکه ­ها برای انجام مبادلات نیست و تنها اثبات مالکیت آنها کافی خواهد بود.

استخراج EOS

استخراج سکه­ های EOS به علت استفاده از مکانیزم اثبات سهام، ممکن نیست. تولیدکنندگان بلوک EOS، سکه­ های جدید EOS را بعنوان پاداشی برای بلوک­هایی که خلق می­کنند دریافت می­نمایند. میزان سکه­ های تولید شده، براساس میانگین ارزش و مقدار پرداختی که تولید کنندگان انتظار دریافت آن را دارند، تعیین می­شود. به منظور جلوگیری از تورم، مکانیزمی وجود دارد که مانع از عرضه­ ی بیش از 5% سکه­ ها در هر سال می­شود.

سکه­ های EOS در سایر حوزه­ ها همانند دیگر واحدهای پولی رمزنگاری شده عمل کرده و امکان پرداخت آنها بدون نظارت شخص ثالث، در مبادلات رمزنگاری شده­ ی بین ­المللی (صرافی های ارز دیجیتال) وجود دارد. هم­ اکنون، EOS بعنوان یک ارز با قیمت متغیر به شمار رفته و ارزش آن با توجه به قوانین عرضه و تقاضا تعیین می­ شود.

ای او اسای او اس
ای او اس$۱.۳۷۴۱,۹۴۳ تومان