ارز دیجیتال الروند (Elrond) چیست و چگونه کارمی کند؟

مقیاس پذیری به یکی از اولویت های شماره یک در دنیای شبکه های بلاکچین تبدیل شده است زیرا تیم های توسعه دهنده در حال یافتن راه هایی برای سرعت بخشیدن به شبکه ها، خنثی سازی تراکم ترافیک و افزایش تعداد تراکنش های قابل پردازش در یک ثانیه هستند. مقیاس بندی نیز یکی از بزرگترین مشکلات برخی از شبکه های بزرگ مانند بیت کوین و اتریوم می باشد.

الروند از پتانسیل مقیاس‌ پذیری موفقیت‌ آمیز محیط‌ های بلاکچین استفاده می‌کند تا امکان توسعه برنامه‌ های غیرمتمرکز برای موارد استفاده مختلف را فراهم کند و یک اقتصاد اینترنتی جدید با دارایی‌های دیجیتال جدید ایجاد کند. الروند با قراردادهای هوشمند جهت پشتیبانی از صدور دارایی های دیجیتال عمل می کند در حالی که امکان تراکنش سریع در دفتر کل را نیز فراهم می نماید.

الروند چیست؟

الروند یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین است که به کاربران اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌ ها و ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز را برای ایجاد اقتصاد اینترنتی جدید ایجاد و توسعه دهند. هدف این پروژه حل مشکل ازدحام ترافیک در شبکه های بلاکچین با ارائه راه حل هایی جهت مقیاس پذیری است. الروند تراکنش‌ های سریع و محیطی مقیاس‌ پذیر را برای توسعه‌ دهندگان، شرکت‌ها و کاربران در کنار تجربه‌ ای کاربرپسند و کارمزد تراکنش‌ های پایین ارائه می‌دهد.

طبق گزارش ها این شبکه می تواند تا 15000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد که آن را به یکی از سریع ترین شبکه های بلاکچین در بازار تبدیل می کند. توکن بومی آن با نام eGold و با علامت EGLD شناخته می شود و یک ارز دیجیتال چند منظوره می باشد. EGLD برای شرط بندی، رای گیری و تراکنش در شبکه استفاده می شود. این دارایی مرکزی در سیستم تشویق است که به شرکت کنندگان شبکه پاداش می دهد. الروند همچنین دارای تأخیر شش ثانیه است و می‌تواند با تقسیم‌ بندی مقیاس‌ بندی شود و کارمزد تراکنش‌ های جذابی معادل 0.001 دلار ارائه می‌دهد.

اساسا الروند یک نرم افزار مبتنی بر بلاکچین است که به مشارکت کنندگان شبکه که قدرت محاسباتی آنها از سیستم قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند و می توانند از آن برای ایجاد برنامه ها و دارایی های غیرمتمرکز استفاده کنند، پاداش می دهد.

الروند چگونه کار می کند؟

الروند یک نرم افزار پیچیده برای ایجاد Dapp و توسعه دارایی های دیجیتال است که توسط قراردادهای هوشمند پشتیبانی می شود. جهت مقیاس‌ بندی محیط برای توسعه‌ دهندگان و کاربران الروند از شاردینگ استفاده می‌کند که تابعی است که زیرساخت شبکه را برای پشتیبانی از تعداد روزافزون برنامه‌ ها و تراکنش‌ ها در دفتر کل تقسیم می‌ کند.

الروند از مکانیزم اجماع اثبات ایمن سهام استفاده می کند که نوعی پروتکل سنتی PoS است تا اطمینان حاصل کند که تمام پارتیشن های مجزای شبکه که با شاردینگ تقسیم می شوند به یک پلتفرم عملکردی در دفتر کل متصل می گردند.

کاربران می توانند قراردادهای هوشمند را با چندین زبان برنامه نویسی از جمله C، C++ و Rust اجرا کنند و همچنین می توانند برنامه های غیرمتمرکز را با همان مجموعه زبان ها بسازند. نود ها شبکه را جهت پشتیبانی از تراکنش ها و ایمن سازی پلتفرم اجرا می کنند. شاردینگ با تقسیم شبکه به بخش‌ های کوچک‌ تر انجام می‌شود تا نودها بتوانند بخش‌ هایی از تراکنش‌ ها را یکی یکی حل کنند تا از تراکم جلوگیری و مقیاس‌ پذیری فعال گردد.

مکانیزم اجماع اثبات سهام نودهایی که شبکه را اجرا می‌کنند همگام می نماید تا همه بخش‌ هایی را که با تقسیم‌ بندی از هم جدا شده‌اند به یکدیگر متصل کنند. به لطف شاردینگ الروند می تواند حداقل 12500 تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

چه چیزی الروند را منحصر به فرد می کند؟

الروند از طریق استفاده از شاردینگ در قالب حالت تطبیقی که شبکه را به بخش های کوچکتر تقسیم می نماید منحصر به فرد است تا نودها بتوانند تراکنش ها و عملیات شبکه را با حل یک پارتیشن در یک زمان تایید کنند. این ویژگی تضمین می کند که شبکه می تواند هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش کند در حالی که کارمزد نیز پایین می باشد.

هدف پروژه الروند ایجاد یک اقتصاد دیجیتال جدید می باشد که در آن تمرکززدایی و مقیاس‌ پذیری ویژگی‌ های جدایی ناپذیر زیرساخت بلاکچین آن است. الروند به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های جدید، برنامه های کاربردی غیرمتمرکز و انجام تراکنش ها را با هزینه کم ایجاد کنند. این پروژه همچنین منحصر به فرد است زیرا از دپ های درجه سازمانی پشتیبانی می کند و در عین حال امکان مقیاس بندی و ارائه سه زبان برنامه نویسی را برای کار با آنها فراهم می نماید.

چه چیزی به الروند ارزش می دهد؟

الروند ارزش خود را از پتانسیل فنی خود، فناوری پشت پروژه، توانایی آن در مقیاس، ارائه راه حل های درجه یک سازمانی برای دپ ها و دارایی های دیجیتال و موارد استفاده از آن به طور کلی می گیرد. همه این عناصر ارزش ذاتی الروند را به عنوان یک پروژه تعیین می نمایند. ارزش ذاتی اغلب با ارزش EGLD در بازار مطابقت ندارد به همین دلیل است که EGLD اغلب می تواند ارزش بالا و یا ارزش پایینی داشته باشد.

ارزش بازار الروند از طریق قیمت در حال تغییر آن در بازار بیان می شود که مستعد تغییرات مکرر و تغییر روند است. ارزش بازار الروند تحت تأثیر نوسانات است و همچنین توسط بسیاری از عوامل خاص تعریف می شود که می تواند قیمت را بالا ببرد و یا آن را پایین بیاورد.

چند کوین الروند (EGLD) در گردش است؟

در حال حاضر 20.093.975 EGLD در گردش می باشد. الروند با سقف عرضه 31.415.926 توکن راه اندازی شد که عرضه در گردش از طریق کاهش تدریجی نرخ تورم به سمت آن گرایش پیدا می کند که پاداش هایی را برای ده سال اول پروژه فراهم می نماید. با این حال کارمزدها نیز برای ارائه پاداش‌ های سهام استفاده می‌ شوند و با افزایش مجموع کارمزدها تورم کاهش می‌ یابد و اگر میزان کارمزدهای تولید شده از حداقل پاداش‌ های تضمین شده بیشتر شود تورم به صفر می‌ رسد. این امر زمینه را برای گذار به یک سیستم پولی کاهش تورم ایجاد می کند.

تعداد کوین های EGLD در گردش ضرب در قیمت فعلی EGLD برابر با ارزش بازار است. ارزش بازار رتبه EGLD را در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال تعیین می کند و همچنین سهم بازار و تسلط آن را تعیین می نماید.

شبکه الروند چگونه ایمن می گردد؟

شبکه الروند از طریق فرآیند سهام داری که توسط مکانیزم اجماع اثبات سهام پشتیبانی می شود ایمن می گردد. همه نودها باید EGLD را به اشتراک بگذارند تا شبکه را در فرآیند اعتبارسنجی ایمن کنند که در آن نودها به عنوان اعتبار سنجی عمل می کنند.

اعتبار سنجی شبکه را از طریق مکانیزم توافق SPoS با همگام سازی و بررسی تولید کنندگان بلاک ایمن می نماید. تمامی تراکنش‌ های شبکه ابتدا قبل از تسویه حساب انبوه اعتبارسنجی می‌شوند تا شبکه را ایمن کرده و از هزینه‌ های مضاعف جلوگیری شود. برای اطمینان از اعتماد، اعتباردهنده‌ ها به‌ طور تصادفی انتخاب می‌ شوند و جهت جلوگیری از تبانی بین شاردها مخلوط می‌شوند. اعتبارسنجی‌ ها بر اساس فعالیتشان رتبه‌ بندی می‌ شوند و اگر امتیازشان بیش از حد پایین باشد اعتبارسنجی ممکن است نقش خود را از دست بدهد و باید جریمه بپردازد.

نحوه استفاده از الروند

شبکه الروند به دلیل ظرفیت 15000 تراکنش در ثانیه می تواند برای تراکنش های فوق سریع با توکن بومی EGLD استفاده شود. پلتفرم الروند همچنین جهت توسعه Dapp با هدف اصلی ایجاد یک اقتصاد اینترنتی جدید با اکوسیستمی از ارزهای دیجیتال و برنامه های کاربردی غیرمتمرکز استفاده می شود.

EGLD توکن بومی که به عنوان eGold شناخته می شود می تواند برای مشارکت در حاکمیت شبکه، پوشش هزینه تراکنش ها و به عنوان روش اصلی پرداخت استفاده شود. EGLD همچنین می تواند در بازار ارزهای دیجیتال برای سود بر اساس تفاوت بین قیمت خرید و فروش معامله شود. مزیت اصلی الروند به عنوان یک پروژه توانایی آن در مقیاس‌ بندی و ارائه انعطاف‌ پذیری به توسعه‌ دهندگان و کاربران در عین تسهیل سرعت بالای تراکنش است.

الروند مقیاس‌ پذیری و سرعت بالای تراکنش را به عنوان منابع اصلی ارزش ذاتی پروژه ترویج می‌ دهد و طبق گزارش‌ ها شبکه می‌تواند تا 15000 تراکنش را در یک ثانیه پردازش کند. سرعت بالای تراکنش، مقیاس‌پذیری، تمرکززدایی و نگهداری کامل وجوه کاربران عناصری هستند که الروند را به یک اکوسیستم بسیار کاربردی تبدیل می‌ کنند.

با ادامه توسعه پروژه، الروند قصد دارد به مدلی از اقتصاد جدید اینترنتی تبدیل شود. این پروژه سرعت ها و ابزارهای رقابتی تراکنش را جهت توسعه Dapp و استقرار برنامه های کاربردی برای موارد استفاده عمومی و سازمانی ارائه می دهد.

ElrondElrond
Elrond$۱۰۱۳,۰۹۸,۹۸۷ تومان
:kriptomat.io