رمزارز دیسنترالند Decentraland چیست و چگونه کار می کند؟

دیسنترالند یک جهان مجازی و مبتنی بر فناوری بلاکچین است. کاربران قطعات زمین، آثار هنری و توکن های غیرقابل معاوضه (NFT) را توسعه داده و مالک آن می شوند. اعضا همچنین در سازمان مستقل غیر متمرکز یعنی پلتفرم (DAO) شرکت می کنند.

به عنوان یک DAO، دیسنترالند به جامعه خود این قدرت را می دهد که در اداره پروژه مشارکت کنند. رمزارز بومی دیسنترالند MANA می باشد و همه دارایی های درون بازی در بلاکچین اتریوم قرار دارند.

اگر تا به حال Second Life را بازی کرده اید و معامله رمزارز داشته اید ممکن است به دیسنترالند علاقه مند باشید. از ابتدای راه اندازی آن در سال 2016 این پلتفرم از یک آزمایش دو بعدی اساسی به یک دنیای سه بعدی بزرگ تبدیل شده است.

توسعه دهندگان آن Decentraland ،Estaban Ordano و Ari Meilich فضایی مجازی شامل بسته های املاک و مستغلات دیجیتالی، اقلام و سایر دارایی های قابل تنظیم ایجاد کرده اند. همه این موارد با استفاده از MANA توکن ERC-20 دیسنترالند قابل خرید هستند.

دیسنترالندها می توانند MANA را در چندین صرافی با ارز دیجیتال و یا پول فیات خریداری کنند. توکن های غیرقابل معاوضه ERC-721 دارایی های منحصر به فرد دیسنترالند از جمله دارایی LAND و سایر اقلام قابل جمع آوری را نشان می دهد.

دیسنترالند چگونه کار می کند؟

دیسنترالند یک فضای آنلاین است که واقعیت مجازی را با فناوری بلاکچین ترکیب می کند. برخلاف اکثر بازی های آنلاین بازیکنان کنترل مستقیم بر قوانین دنیای آنلاین را دارند. DAO به دارندگان توکن اجازه می دهد تا مستقیماً در مورد سیاست های درون سازمانی و بازی رای دهند. این مکانیزم بر همه چیز تأثیر می گذارد یعنی از انواع اقلام مجاز تا سرمایه گذاری برای خزانه DAO.

undefined

توکن های غیرقابل تعویض یا NFT ها مجموعه های بازی شامل لباس، اقلام و املاک مجازی بازی LAND را نشان می دهد. کاربران این توکن ها را در کیف پول های ارز دیجیتال خود ذخیره می کنند و آنها را در بازار دیسنترالند به سایر کاربران می فروشند. به عنوان مثال برای خرید یک ماسک صورت جدید باید مقداری MANA که ارز دیجیتال دیسنترالند می باشد را در دست داشته باشید.

undefined

LAND و MANA چیست؟

همانطور که گفته شد MANA رمز ارز بومی دیسنترالند می باشد که نه تنها به عنوان یک ارز دیجیتال عمل می کند بلکه به هر دارنده MANA قدرت رای دهی در DAO دیسنترالند را نیز می دهد.

undefined

برای مشارکت در مدیریت DAO کاربران MANA خود را به MANA پیچیده (wMANA) تبدیل کرده و آن را در DAO قفل می کنند. هر wMANA نشان دهنده یک رای در پیشنهادات سازمانی است. می توانید MANA را در صرافی ها و یا با فروش اقلام قابل جمع آوری در بازار دیسنترالند دریافت کنید. DAO همچنین دارای خزانه MANA مختص به خود جهت تأمین هزینه تصمیمات و عملیات خود می باشد.

LAND یک توکن غیرقابل تعویض است که نمایانگر قطعات زمین متعلق به بازیکنان جامعه می باشد. مشابه MANA قدرت رای دهی را نیز به عنوان بخشی از پروتکل سازمانی دیسنترالند ارائه می دهد.

با این حال LAND نیازی به قفل شدن در DAO ندارد و در هر توکن LAND دو هزار رای ارائه می دهد.

undefined

DAO دیسنترالند چیست؟

یکی از جنبه های جالب دیسنترالند تمرکز آن بر عدم تمرکز است. همانطور که گفتیم جامعه بازیکنان زمین، دارایی های دیجیتالی و توسعه دیسنترالند را کنترل می کنند.

این پروژه به عنوان یک سازمان مستقل غیر متمرکز از کد منبع باز برای تنظیم قوانین خود استفاده می کند. هرکسی که MANA خود را به صندوق انداخته و یا دارای LAND باشد می تواند پیشنهادات خود را ایجاد کرده و به آنها رای دهد.

undefined

دیسنترالند DAO بر روی راه حل نرم افزاری DAO Aragon اجرا می شود و از نماینده ای استفاده می کند که می تواند با قراردادهای هوشمند اتریوم تعامل داشته باشد.

موارد استفاده از دیسنترالند

توسعه دهندگان دیسنترالند طراحی این پلتفرم و پتانسیل آن را برای موارد جدید استفاده در جوامع مبتنی بر بلاکچین در نظر گرفته اند. پنج مورد اصلی استفاده در کاغذ سفید آنها ذکر شده است:

برنامه ها: کاربران می توانند برنامه ها و صحنه های سه بعدی را با زبان برنامه نویسی دیسنترالند ایجاد کرده و تعاملات غنی تری را ارائه دهند.

تنظیم محتوا: محله هایی در دسنترالند توسعه یافته اند که طرفداران همفکر خود را جذب کرده و جوامع ارگانیک و رو به رشدی را افزایش داده است.

تبلیغات: تردد بازیکنان در محله ها باعث شده است که مارک های تبلیغاتی فضا بخرند و تابلوهای تبلیغاتی نصب کنند.

مجموعه های دیجیتال: اقلام NFT جمع آوری، ایجاد و در بازار دیسنترالند معامله می شوند و به کاربران حق مالکیت می دهند.

اجتماعی: اجتماعات در بسترهای رسانه های اجتماعی یا حتی گروه های آفلاین می توانند شیوه تعاملی بیشتری برای معاشرت با دوستان خود را تجربه کنند.

همانند اکثر بازی های دارای اقتصاد بلاکچین این شانس وجود دارد که برای خود کمی درآمد کسب کنید. حدس و گمان با برخی از قطعات زمین مورد تقاضا برای مبالغ هنگفت رایج است.

undefined

نحوه نگهداری MANA و LAND

برای تعامل کامل با دیسنترالند به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید که در مرورگر شما ادغام می شود. تیم توسعه دهنده در حال حاضر متامسک را توصیه می کند تا توکن های MANA (ERC-20) و LAND (ERC-721) شما را ذخیره کند.

سخن پایانی

دیسنترالند وقتی به پلتفرم های واقعیت مجازی بلاکچین می آید بسیار منحصر به فرد است. کاوش کاملاً رایگان است بنابراین می توانید به راحتی با ورود به جهان آن تصمیم خود را بگیرید. تیم توسعه آن را از یک پروژه کوچک به چیزی که در حال حاضر بیش از پنج سال است تبدیل کرده و در مقایسه با سایر پروژه های ارز دیجیتال آن را به طور معقول بالغ کرده است.

دسنترالنددسنترالند
دسنترالند$۰.۵۳۳۶۱۱۲۷,۰۳۵ تومان