ارز دیجیتال دش

Dash یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال، برای معاملات فوری و خصوصی است. در واقع فورکی (Fork) از پروتکل لایت کوین (Litecoin) است. این ارز دیجیتال را می توان تلاش سازندگان آن، در اصلاح نقاط ضعف از نظر سرعت معامله، حفاظت از حریم شخصی و مدیریت مردمی دانست.

ارز دیجیتال دش چیست؟

"Dash" کلمه ای است که با سرعت ارتباط دارد، اما این پلتفرم و حالت سکه ای آن (DASH) به عنوان یک فرم کوتاه برای "پول نقد دیجیتال" استفاده می شود. این یک تصادف نیست، زیرا دش قرار است برای پرداخت سریع دیجیتالی انتخاب شود. این به معنی حذف برخی از موانع کلیدی این هدف است، از جمله سرعت معاملات و هزینه های بالای آنها. برای اینکه سکه ها برای معاملات کوچکتر، مانند فروشگاه های مواد غذایی یا ایستگاه های گاز، قابل استفاده باشد، کل عملیات باید لحظه ای و ارزان باشد و ناشناس بودن پاداش دیگر آن است.

ایوان دافیلد، خالق دش، این پلتفرم را در سال 2014 با این ایده برای حل این مسائل با کمک معماری ابتکاری راه اندازی کرد. در آن زمان،Dash به عنوان "Xcoin" شناخته شد و به نام "Darkcoin" تغییر نام یافت. برای جلوگیری از ارتباط با معاملات غیرمعمول، نام خود را در سال 2015 تغییر داد.

در هر صورت، تکنولوژی زیربنایی آن از معماری دو لایه استفاده می کند و با ترکیبی از دو مکانیسم اثبات کار (PoW) و اثبات سازمانی (PoS) فعالیت می کند.

در حالی که ماینرها با استفاده از کامپیوتر خود و رقابت با یکدیگر به منظور دریافت حق بلاک برای ایجاد بلاک جدید در زنجیره بلاکچین، سطح دوم رقابت ازFull Nudes ها قدرت میگیرد.

یکی از ویژگی های اصلی دش، ارسال خصوصی که حریم خصوصی مالی شما را تامین می کند. یکی دیگر از ویژگی های آن، ارسال فوری است که به شما اجازه می دهد تا مانند سیستم های معامله تقریبا لحظه ای، مثل کارت های بانکی کار کنید ولی سیستم مدیریت مرکزی وجود نداشته باشد.

پلتفرم دش برای کنترل، بیشتر از مدل دموکراسی بهره می برد. ماینرها 45 درصد پاداش پیدا کردن بلاک را به دست می آورند، درست مثل masternodes. درصد باقی مانده برای بهبود زیربناهای دش، بازاریابی و رشد، اختصاص یافته است. سیستم غیرمتمرکز و مردمی آن به سرمایه گذاران دش اجازه می دهد تا بتوانند درخواست تغییر در این شبکه را بدهند و با رای هایی که بین جامعه سرمایه گذاری آن صورت می گیرد، تایید شوند.

عرضه رمزارز دش

حداکثر عرضه سکه های دش به 18.9 میلیون سکه محدود شده است که از سپتامبر 2018 (شهریور 97) تعداد 8.31 میلیون سکه آن در جریان است. همچنین شما می توانید Dash را از طریق دستگاه های خودپرداز ویا صرافی ها خریداری کنید.

دشدش
دش$۳۲.۰۵۱,۸۸۶,۱۳۷ تومان